filetypes - en to be@latin translation catalogue (53 entries)

en: Show file in embedded viewer
be@latin: Pakažy fajł u ŭnutranym prahladniku

en: Show file in separate viewer
be@latin: Pakažy fajł u asobnym prahladniku

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
be@latin: Hetaja knopka vyjaŭlaje ikonu, paviazanuju z vybranym typam fajłaŭ. Klikni ŭ jaje, kab vybrać inšuju ikonu.

en: Filename Patterns
be@latin: Šablony nazvaŭ fajłaŭ

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
be@latin: Tut źmieščany śpis šablonaŭ dla raspaznańnia fajłaŭ peŭnaha typu. Prykładam, šablon „*.txt” paviazany z typam „text/plain”, tamu ŭsie fajły, u jakich nazvy skančajucca na „.txt”, raspaznajucca jak fajły čystaha tekstu.

en: Add...
be@latin: Dadaj...

en: Add a new pattern for the selected file type.
be@latin: Dadaj novy šablon dla vybranaha typu fajłaŭ.

en: Remove
be@latin: Vydali

en: Remove the selected filename pattern.
be@latin: Vydali vybrany šablon nazvaŭ fajłaŭ.

en: You can enter a short description for files of the selected file type (e.g. 'HTML Page'). This description will be used by applications like Konqueror to display directory content.
be@latin: Tut ty možaš upisać karotkaje apisańnie dla fajłaŭ vybranaha typu (naprykład, „Staronka HTML”). Im buduć karystacca inšyja aplikacyi, siarod jakich „Konqueror”, kab vyjaŭlać źmieściva katalohaŭ.

en: &General
be@latin: &Hałoŭnaje

en: &Embedding
be@latin: &Unutreńnie

en: Add New Extension
be@latin: Dadańnie novaha pašyreńnia

en: Extension:
be@latin: Pašyreńnie:

en: File type %1
be@latin: Typ fajłaŭ „%1”

en: Use settings for '%1' group
be@latin: Karystajsia naładami dla hrupy „%1”

en: <p><h1>File Associations</h1> This module allows you to choose which applications are associated with a given type of file. File types are also referred to as MIME types (MIME is an acronym which stands for "Multipurpose Internet Mail Extensions").</p><p> A file association consists of the following: <ul><li>Rules for determining the MIME-type of a file, for example the filename pattern *.png, which means 'all files with names that end in .png', is associated with the MIME type "image/png";</li> <li>A short description of the MIME-type, for example the description of the MIME type "image/png" is simply 'PNG image';</li> <li>An icon to be used for displaying files of the given MIME-type, so that you can easily identify the type of file in a file manager or file-selection dialog (at least for the types you use often);</li> <li>A list of the applications which can be used to open files of the given MIME-type -- if more than one application can be used then the list is ordered by priority.</li></ul> You may be surprised to find that some MIME types have no associated filename patterns; in these cases, KDE is able to determine the MIME-type by directly examining the contents of the file.</p>
be@latin: <p><h1>Poviazi fajłaŭ</h1> Hety modul dazvalaje vybirać, jakija aplikacyi paviazanyja z peŭnym fajłavym typam. Fajłavyja typy jašče nazyvajuć typami „MIME” („MIME” jość akronimam, jaki aznačaje „Multipurpose Internet Mail Extensions”, paštovyja internetnyja pašyreńni dla raznastajnych zadač).</p><p> Poviaź fajłaŭ składajecca z nastupnaha: <ul><li>z praviłaŭ, jakija dapamahajuć raspaznać typ „MIME”, naprykład, z šablona nazvy fajłaŭ „*.png”, jaki aznačaje „ŭsie fajły, u jakich nazvy skančajucca na .png”, jaki adpaviadaje typu „image/png”;</li> <li>z karotkaha apisańnia typu „MIME”, naprykład, dla typu „image/png” adpaviadaje apisańnie „PNG image”;</li> <li>z ikony dla vyjaŭleńnia fajłaŭ hetaha typu, kab možna było praściej vyłučać ich z ahulnaha šerahu ŭ fajłavym kiraŭniku ci aknie vybaru fajła (prynamsi, dla fajłaŭ, jakimi ty časta karystajeśsia));</li> <li>ź śpisu aplikacyjaŭ, u jakich adčyniajucca fajły hetaha typu. Možna padać niekalki aplikacyjaŭ, vyznačyŭšy dla ich roznyja roŭni važnaści;</li></ul> Ciabie moža ździvić toje, što ź niekatorymi typami „MIME” nie paviazanyja anijakija šablony dla nazvaŭ fajłaŭ. Reč u tym što ŭ takich vypadkach KDE ŭmieje vyznačać peŭny typ pavodle źmieściva fajła.</p>

en: Enter a part of a filename pattern, and only file types with a matching file pattern will appear in the list. Alternatively, enter a part of a file type name as it appears in the list.
be@latin: Upišy častku šablona nazvaŭ fajłaŭ, i tady ŭ śpisie zastanucca tolki tyja šablony, jakija adpaviadajuć upisanamu. Jašče možna ŭpisać častku nazvy fajłavaha typu.

en: Known Types
be@latin: Viadomyja typy

en: Here you can see a hierarchical list of the file types which are known on your system. Click on the '+' sign to expand a category, or the '-' sign to collapse it. Select a file type (e.g. text/html for HTML files) to view/edit the information for that file type using the controls on the right.
be@latin: Tut źmieščany hierarchičny śpis fajłavych typaŭ, pra jakija viedaje systema. Kab razharnuć śpis katehoryi, klikni ŭ znak „+”, kab zharnuć – u znak „-”. Kab prahladzieć ci źmianić źviestki dla peŭnaha fajłavaha typu, vybiery jaho ŭ śpisie (naprykład, „text/html” dla fajłaŭ HTML) i vykarystaj knopki sprava.

en: Click here to add a new file type.
be@latin: Klikni siudy, kab dadać novy typ fajłaŭ.

en: &Remove
be@latin: &Vydali

en: Select a file type by name or by extension
be@latin: Vybiery typ fajłaŭ pavodle nazvy albo pašyreńnia

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
be@latin: Redaktar typaŭ fajłaŭ KDE: prostaja admiena dla redahavańnia adnaho typu

en: (c) 2000, KDE developers
be@latin: © 2000 Raspracoŭniki KDE

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
be@latin: Zrabi dyjaloh časovym, datyčnym akna z aznačanym identyfikataram

en: File type to edit (e.g. text/html)
be@latin: Typ fajła (naprykład, „text/html”)

en: %1 File
be@latin: Fajł „%1”

en: Edit File Type %1
be@latin: Redahuj typ fajłaŭ „%1”

en: Create New File Type %1
be@latin: Stvary novy typ fajłaŭ „%1”

en: Application Preference Order
be@latin: Paradak aplikacyjaŭ

en: Services Preference Order
be@latin: Paradak słužbaŭ

en: This is a list of applications associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select "Open With...". If more than one application is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
be@latin: Śpis aplikacyjaŭ, paviazanych z fajłami vybranaha typu. Jon pakazvajecca ŭ kantekstavych menu prahramy „Konqueror”, kali ty vybiareš punkt „Adčyni ŭ...”. Kali z hetym fajłavym typam paviazanyja niekalki aplikacyjaŭ, tady jany ŭparadkoŭvajucca pavodle važnaści.

en: This is a list of services associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select a "Preview with..." option. If more than one service is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
be@latin: Śpis słužbaŭ, paviazanych z fajłami vybranaha typu. Jon pakazvajecca ŭ kantekstavych menu prahramy „Konqueror”, kali ty vybiareš punkt „Adčyni ŭ...”. Kali z hetym fajłavym typam paviazanyja niekalki słužbaŭ, tady jany ŭparadkoŭvajucca pavodle važnaści.

en: Move &Up
be@latin: Pasuń &vyšej

en: Assigns a higher priority to the selected
    application, moving it up in the list. Note:  This
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
be@latin: Nadzialaje bolšaj važnaściu vybranuju
    aplikacyju, pasunuŭšy jaje ŭvierch u śpisie. Uvaha: hetaja
    aperacyja ŭpłyvaje na vybranuju aplikacyju, tolki kali
    z hetym fajłavym typam paviazanyja niekalki aplikacyjaŭ.

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
be@latin: Nadzialaje bolšaj važnaściu vybranuju słužbu,
    pasunuŭšy jaje ŭvierch u śpisie.

en: Move &Down
be@latin: Pasuń &nižej

en: Assigns a lower priority to the selected
    application, moving it down in the list. Note: This 
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
be@latin: Nadzialaje mienšaj važnaściu vybranuju
    aplikacyju, pasunuŭšy jaje ŭniz u śpisie. Uvaha: hetaja
    aperacyja ŭpłyvaje na vybranuju aplikacyju, tolki kali
    z hetym fajłavym typam paviazanyja niekalki aplikacyjaŭ.

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
be@latin: Nadzialaje mienšaj važnaściu vybranuju słužbu,
    pasunuŭšy jaje ŭvierch u śpisie.

en: Add a new application for this file type.
be@latin: Dadaj novuju aplikacyju dla fajłaŭ hetaha typu.

en: Edit...
be@latin: Redahuj...

en: Edit command line of the selected application.
be@latin: Redahuj zahad dla vybranaj aplikacyi.

en: Remove the selected application from the list.
be@latin: Vydali vybranuju aplikacyju ź śpisa.

[ctx: No applications associated with this file type]
en: None
be@latin: Niama

[ctx: No components associated with this file type]
en: None
be@latin: Niama

en: Add Service
be@latin: Dadańnie słužby

en: Select service:
be@latin: Vybiery słužbu:

en: Create New File Type
be@latin: Stvareńnie novaha typu fajłaŭ

en: Group:
be@latin: Hrupa:

en: Select the category under which the new file type should be added.
be@latin: Vybiery katehoryju dla novaha typu fajłaŭ.

en: Type name:
be@latin: Nazva typu:

en: Type the name of the file type. For instance, if you selected 'image' as category and you type 'custom' here, the file type 'image/custom' will be created.
be@latin: Upišy nazvu fajłavaha typu. Naprykład, kali ty vybraŭ katehoryju „image” (vyjavy) i ŭpisaŭ siudy „custom” (asablivy), to budzie stvorany fajłavy typ „image/custom”.
