kdesu - en to be@latin translation catalogue (30 entries)

en: KDE su
be@latin: Prahrama „su” dla KDE

en: Runs a program with elevated privileges.
be@latin: Uklučaje prahramu z asablivymi dazvołami.

en: Copyright (c) 1998-2000 Geert Jansen, Pietro Iglio
be@latin: Copyright © 1998-2000 Geert Jansen, Pietro Iglio

en: Maintainer
be@latin: Dahladnik

en: Original author
be@latin: Stvarańnik

en: Run command under target uid if <file> is not writable
be@latin: Vykanaj zahad z metavym identyfikataram, kali nie ŭdajecca ničoha zapisać u <fajł>

en: Specifies the target uid
be@latin: Aznačaje metavy identyfikatar karystańnika

en: Do not keep password
be@latin: Nia pomni parol

en: Stop the daemon (forgets all passwords)
be@latin: Spyni słužbu (zabudź pra ŭsie paroli)

en: Enable terminal output (no password keeping)
be@latin: Uklučy vychodnyja źviestki dla terminała (biez parola)

en: Set priority value: 0 <= prio <= 100, 0 is lowest
be@latin: Aznačaje važnaść: ad 0 da 100; 0 najmienš važny

en: Use realtime scheduling
be@latin: Karystajsia raskładam realnaha času

en: Do not display ignore button
be@latin: Nie pakazvaj knopku abminańnia

en: Specify icon to use in the password dialog
be@latin: Vybiery ikonu dla akna ŭpisańnia parola

en: Do not show the command to be run in the dialog
be@latin: Nie pakazvaj zahad u aknie ŭpisańnia parola

en: Illegal priority: %1
be@latin: Niemahčymaja važnaść: %1

en: No command specified.
be@latin: Zahad nie padadzieny.

en: Su returned with an error.
be@latin: Prahrama „su” viarnuła pamyłku.

en: Command:
be@latin: Zahad:

en: realtime:
be@latin: realny čas:

en: Priority:
be@latin: Važnaść:

en: Run as %1
be@latin: Uklučy ad asoby „%1”

en: Please enter your password below.
be@latin: Upišy nižej svoj parol.

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below or click Ignore to continue with your current privileges.
be@latin: Zapatrabavanaja aperacyja vymahaje <b>dazvołaŭ, jak u karystańnika „root”</b>. Upišy nižej jahony parol albo klikni ŭ knopku „Abmini”, kab pakinuć dziejnyja dazvoły.

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below.
be@latin: Zapatrabavanaja aperacyja vymahaje <b>dazvołaŭ, jak u karystańnika „root”</b>. Upišy nižej jahony parol.

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below or click Ignore to continue with your current privileges.
be@latin: Zapatrabavanaja aperacyja vymahaje dadatkovych dazvołaŭ. Upišy nižej parol karystańnika <b>%1</b> albo klikni ŭ knopku „Abmini”, kab pakinuć dziejnyja dazvoły.

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below.
be@latin: Zapatrabavanaja aperacyja vymahaje dadatkovych dazvołaŭ. Upišy nižej parol karystańnika <b>%1</b>.

en: Conversation with su failed.
be@latin: Nie ŭdałosia spałučycca z prahramaj „su”.

en: The program 'su' could not be found.<br />Ensure your PATH is set correctly.
be@latin: Nie ŭdałosia znajści prahramu „su”.<br />Spraŭdź, ci adpaviadaje źmiennaja vartaść „$PATH” systemie.

en: Internal error: illegal return from SuProcess::checkInstall()
be@latin: Unutranaja pamyłka: zabaronieny zvarot z funkcyi „SuProcess::checkInstall()”
