filetypes - en to bg translation catalogue (66 entries)

en: Left Click Action (only for Konqueror file manager)
bg: Действие на левия бутон (само за файловия манипулатор на Konqueror)

en: Show file in embedded viewer
bg: Показване с вградена програма за преглед

en: Show file in separate viewer
bg: Показване с отделна програма за преглед

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file belonging to this group. Konqueror can display the file in an embedded viewer or start up a separate application. You can change this setting for a specific file type in the 'Embedding' tab of the file type configuration. Dolphin  shows files always in a separate viewer
bg: Задаване поведението на файловия браузър при щракване върху файл, принадлежащ на тази група. Браузърът може да покаже файла в стандартната вградена програма за преглед или в отделна външна програма.

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
bg: Показване на иконата за вид файл. Натиснете бутона, ако искате да я промените.

en: Filename Patterns
bg: Шаблони на файловото име

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
bg: Списък от разширения на файлове, които може да бъдат използвани за разпознаване на избрания вид файл. Например разширението "*.txt" е свързано с вида "text/plain" (обикновен текст) и всички файлове, имащи разширение "txt" се разпознават като текстови.

en: Add...
bg: Добавяне...

en: Add a new pattern for the selected file type.
bg: Добавяне на ново разширение за избрания вид файл.

en: Remove
bg: Изтриване

en: Remove the selected filename pattern.
bg: Изтриване на избраното разширение.

en: Description:
bg: Описание:

en: You can enter a short description for files of the selected file type (e.g. 'HTML Page'). This description will be used by applications like Konqueror to display directory content.
bg: Описание на файловете от избрания вид. Може да въведете кратко описание за файловете от вида (например "страница HTML"). Това описание ще бъде използвано от програмите при показване съдържанието на дадена директория.

en: Left Click Action in Konqueror
bg: Действие на левия бутон в Konqueror

en: Ask whether to save to disk instead (only for Konqueror browser)
bg: Предложение за запис на диска (само за браузъра на Konqueror)

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file of this type. Konqueror can either display the file in an embedded viewer, or start up a separate application. If set to 'Use settings for G group', the file manager will behave according to the settings of the group G to which this type belongs; for instance, 'image' if the current file type is image/png. Dolphin always shows files in a separate viewer.
bg: Задаване поведението на файловия браузър при щракване върху файл, принадлежащ към избрания вид. Браузърът може да покаже файла в стандартната вградена програма за преглед или в отделна външна програма. Може да укажете на браузъра да реагира по начин, подобен на групата, към която принадлежи видът файл.

en: &General
bg: О&бщи

en: &Embedding
bg: &Вграждане

en: Add New Extension
bg: Добавяне на ново разширение

en: Extension:
bg: Разширение:

en: File type %1
bg: Вид файл: %1

en: Use settings for '%1' group
bg: Използване на настройките за "%1"

en: <p><h1>File Associations</h1> This module allows you to choose which applications are associated with a given type of file. File types are also referred to as MIME types (MIME is an acronym which stands for "Multipurpose Internet Mail Extensions").</p><p> A file association consists of the following: <ul><li>Rules for determining the MIME-type of a file, for example the filename pattern *.png, which means 'all files with names that end in .png', is associated with the MIME type "image/png";</li> <li>A short description of the MIME-type, for example the description of the MIME type "image/png" is simply 'PNG image';</li> <li>An icon to be used for displaying files of the given MIME-type, so that you can easily identify the type of file in a file manager or file-selection dialog (at least for the types you use often);</li> <li>A list of the applications which can be used to open files of the given MIME-type -- if more than one application can be used then the list is ordered by priority.</li></ul> You may be surprised to find that some MIME types have no associated filename patterns; in these cases, KDE is able to determine the MIME-type by directly examining the contents of the file.</p>
bg: <p><h1>Файлови асоциации</h1>От този модул може да изберете кои програми са асоциирани с даден вид файл. Видът на файл се обозначава също като вид по MIME ("Multipurpose Internet Mail Extensions"). Или преведено на български "Многоцелеви разширения за електронна поща".</p><p>Една файлова асоциация се състои от следните неща:<ul><li>Правила за определяне на вида по MIME на файла. Например, разширението "*.txt", което означава всички файлове завършващи с ".txt" (имащи разширение "txt"), се асоциират с MIME-вид "text/plain", което означава обикновен текст.</li><li>Кратко описание на вида по MIME. Например, описанието на вида "text/plain" е "обикновен текст".</li><li>Икона за показване на файловете от дадения вид.</li><li>Списък от програми, които могат да се използват за отваряне на дадения вид файл.</li></ul> Ще бъдете изненадани ако научите, че някои видове по MIME нямат асоциирани файлови шаблони; в този случай Konqueror може да определи MIME-вида, като директно претърси съдържанието на файла.</p>

en: Search for file type or filename pattern...
bg: Търсене на вид файл или шаблон на име на файл...

en: Enter a part of a filename pattern, and only file types with a matching file pattern will appear in the list. Alternatively, enter a part of a file type name as it appears in the list.
bg: Въведете част от разширението на файл. Само видовете файлове, съвпадащи с въведеното разширение, ще бъдат показани в списъка.

en: Known Types
bg: Познати видове

en: Here you can see a hierarchical list of the file types which are known on your system. Click on the '+' sign to expand a category, or the '-' sign to collapse it. Select a file type (e.g. text/html for HTML files) to view/edit the information for that file type using the controls on the right.
bg: Списък на регистрираните видове файле в система. Щракнете върху "+", ако искате да разширите категорията. За свиване използвайте "-". Изберете вид на файл (например, "text/html" за HTML файлове), за да видите и/или редактирате данните за вида.

en: Click here to add a new file type.
bg: Добавяне на нов вид файл.

en: &Remove
bg: П&ремахване

en: Select a file type by name or by extension
bg: Изберете вид файл по име или разширение

en: &Revert
bg: &Връщане

en: Revert this file type to its initial system-wide definition
bg: Връщане вида на файла към първоначално зададеното му в системата

en: Click here to revert this file type to its initial system-wide definition, which undoes any changes made to the file type. Note that system-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
bg: Щракнете тук, за да върнете вида файл към системната му дефиниция, като това ще премахне всички промени, направени в него. Обърнете внимание, че системните видове файлове не могат да бъдат изтрити. Можете обаче да премахнете всички образци от списъка, за да намалите вероятността да бъдат използвани (въпреки че определянето на вида файл по съдържанието може все пак да ги използва).

en: Delete this file type definition completely
bg: Изтриване напълно на тази дефиниция на вид файл

en: Click here to delete this file type definition completely. This is only possible for user-defined file types. System-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
bg: Щракнете тук, за да изтриете напълно дефиницията на този вид файл. Това е възможно само за определени от потребителя видове. Системните видове файл не могат да бъдат изтрити. Можете обаче да премахнете всички образци от списъка, за да намалите вероятността да бъдат използвани (въпреки че определянето на вида файл по съдържанието му може все пак да ги използва).

en: File Type Editor
bg: Редактор на файлов вид

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
bg: Редактор на видове файлове - опростена версия за единичен вид файл

en: (c) 2000, KDE developers
bg: (c) 2000, екипът на KDE

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
bg: Прозорецът става вътрешен за програмата, зададена с winid

en: File type to edit (e.g. text/html)
bg: Вид файл за редактиране (напр. text/html)

en: %1 File
bg: Файл %1

en: Edit File Type %1
bg: Редактиране на вида файл %1

en: Create New File Type %1
bg: Създаване на нов вид файл %1

en: Application Preference Order
bg: Предпочитан ред за програмите

en: Services Preference Order
bg: Предпочитан ред за услугите

en: This is a list of applications associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select "Open With...". If more than one application is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
bg: Списък от външни програми, асоциирани с избрания вид файл. Този списък се показва в контекстното меню на браузъра, когато изберете операцията "Отваряне с...". Ако има повече от една програма асоциирана с този вид файл, тогава редът в списъка задава реда на показване на програмите в менюто.

en: This is a list of services associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select a "Preview with..." option. If more than one service is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
bg: Списък от вградени програми (услуги) асоциирани с избрания вид файл. Този списък се показва в контекстното меню на браузъра, когато изберете операцията "Преглед с...". Ако има повече от една вградена програма (услуга) асоциирана с този вид файл, тогава редът в списъка задава реда на показване в менюто.

en: Move &Up
bg: На&горе

en: Assigns a higher priority to the selected
    application, moving it up in the list. Note:  This
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
bg: Задава по-висок приоритет на избраната
    услуга и я премества нагоре. Бележка: Това
    се отразява на избраното приложение, само
    ако за вида файл има повече от едно приложение.

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
bg: Задава по-висок приоритет на избраната
    услуга и я премества нагоре.

en: Move &Down
bg: На&долу

en: Assigns a lower priority to the selected
    application, moving it down in the list. Note: This 
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
bg: Задава по-нисък приоритет на избраната
    услуга и я премества надолу. Бележка: Това
    се отразява на избраното приложение, само
    ако за вида файл има повече от едно приложение.

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
bg: Задава по-нисък приоритет на избраната
    услуга и я премества надолу.

en: Add a new application for this file type.
bg: Добавяне на нова програма за отваряне на избрания вид файл.

en: Edit...
bg: Редактиране...

en: Edit command line of the selected application.
bg: Редактиране на командния ред на избраната програма.

en: Remove the selected application from the list.
bg: Изтриване на избраната програма от списъка.

[ctx: No applications associated with this file type]
en: None
bg: Без

[ctx: No components associated with this file type]
en: None
bg: Без

en: Add Service
bg: Добавяне на услуга

en: Select service:
bg: Избор на услуга:

en: Create New File Type
bg: Създаване на нов вид файл

en: Group:
bg: Група:

en: Select the category under which the new file type should be added.
bg: Избор на категория, в която новият вид файл да бъде добавен.

en: Type name:
bg: Име на вида:

en: Type the name of the file type. For instance, if you selected 'image' as category and you type 'custom' here, the file type 'image/custom' will be created.
bg: Напишете името на вида файл. Например, ако изберете категория "изображение" и напишете "потребителско" ще бъде създаден вид файл "изображение/потребителско".
