kde-cli-tools - en to ca translation catalogue (65 entries)

en: Left Click Action (only for Konqueror file manager)
ca: Acció per al clic esquerre (només per al gestor de fitxers Konqueror)

en: Show file in embedded viewer
ca: Mostra el fitxer al visualitzador incrustat

en: Show file in separate viewer
ca: Mostra el fitxer en un visualitzador separat

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file belonging to this group. Konqueror can display the file in an embedded viewer or start up a separate application. You can change this setting for a specific file type in the 'Embedding' tab of the file type configuration. Dolphin  shows files always in a separate viewer
ca: Aquí podreu configurar el que farà el gestor de fitxers Konqueror quan cliqueu en un fitxer pertanyent a aquest grup. El Konqueror pot mostrar-vos el fitxer en un visualitzador incrustat o engegar una aplicació separada. Podeu canviar aquest arranjament per a un tipus de fitxer específic a la pestanya «Incrustat» de la configuració del tipus de fitxer. El Dolphin sempre mostrarà els fitxers en un visualitzador separat

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
ca: Aquest botó mostra la icona associada amb el tipus de fitxer seleccionat. Feu-hi clic per a triar una icona nova.

en: Filename Patterns
ca: Patrons de fitxer

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
ca: Aquest quadre conté una llista de patrons que es poden usar per a identificar fitxers del tipus seleccionat. Per exemple, el patró *.txt està associat amb el tipus de fitxer «text/plain», de manera que tots els fitxers que s'acabin en «.txt» seran reconeguts com a fitxers de text net.

en: Add...
ca: Afegeix...

en: Add a new pattern for the selected file type.
ca: Afegeix un patró nou per al tipus de fitxer seleccionat.

en: Remove
ca: Elimina

en: Remove the selected filename pattern.
ca: Elimina el patró de fitxer seleccionat.

en: Description:
ca: Descripció:

en: You can enter a short description for files of the selected file type (e.g. 'HTML Page'). This description will be used by applications like Konqueror to display directory content.
ca: Aquí podeu introduir una descripció curta per als fitxers del tipus seleccionat (p. ex. «Pàgina HTML»). Aquesta descripció l'usaran aplicacions com ara el Konqueror, per a mostrar el contingut del directori.

en: Left Click Action in Konqueror
ca: Acció de clic esquerre en el Konqueror

en: Ask whether to save to disk instead (only for Konqueror browser)
ca: Pregunta si es desa al disc (només per al navegador Konqueror)

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file of this type. Konqueror can either display the file in an embedded viewer, or start up a separate application. If set to 'Use settings for G group', the file manager will behave according to the settings of the group G to which this type belongs; for instance, 'image' if the current file type is image/png. Dolphin always shows files in a separate viewer.
ca: Aquí podeu configurar què farà el gestor de fitxers Konqueror quan cliqueu en un fitxer d'aquest tipus. El Konqueror pot mostrar el fitxer en un visualitzador incrustat, o engegar una aplicació separada. Si s'estableix a «Usa l'arranjament per al grup G», el gestor de fitxers es comportarà d'acord amb l'arranjament del grup G al qual pertany aquest tipus. Per exemple «image», si el tipus de fitxer actual és image/png. El Dolphin sempre mostrarà els fitxers en un visualitzador separat.

en: &Embedding
ca: &Incrustat

en: Add New Extension
ca: Afegeix una extensió nova

en: Extension:
ca: Extensió:

en: File type %1
ca: Tipus de fitxer %1

en: Use settings for '%1' group
ca: Usa l'arranjament per al grup «%1»

en: <p><h1>File Associations</h1> This module allows you to choose which applications are associated with a given type of file. File types are also referred to as MIME types (MIME is an acronym which stands for "Multipurpose Internet Mail Extensions").</p><p> A file association consists of the following: <ul><li>Rules for determining the MIME-type of a file, for example the filename pattern *.png, which means 'all files with names that end in .png', is associated with the MIME type "image/png";</li> <li>A short description of the MIME-type, for example the description of the MIME type "image/png" is simply 'PNG image';</li> <li>An icon to be used for displaying files of the given MIME-type, so that you can easily identify the type of file in a file manager or file-selection dialog (at least for the types you use often);</li> <li>A list of the applications which can be used to open files of the given MIME-type -- if more than one application can be used then the list is ordered by priority.</li></ul> You may be surprised to find that some MIME types have no associated filename patterns; in these cases, KDE is able to determine the MIME-type by directly examining the contents of the file.</p>
ca: <p><h1>Associacions de fitxer</h1> Aquest mòdul permet escollir quines aplicacions s'associen amb un determinat tipus de fitxer. Els tipus de fitxer també s'anomenen tipus MIME (MIME és un acrònim que significa «Multipurpose Internet Mail Extensions»).</p><p> Una associació de fitxer inclou el següent: <ul><li>Regles per a determinar el tipus MIME d'un fitxer. Per exemple, el patró de fitxer *.png, que significa: «tots els fitxers amb noms que acabin en .png» s'associen amb el tipus MIME «image/png»;</li> <li> Una descripció curta del tipus MIME. Per exemple, la descripció del tipus MIME «image/png» és simplement «Imatge PNG»;</li> <li>Una icona que s'usarà per a mostrar fitxers del tipus MIME, de manera que es pugui identificar fàcilment el tipus del fitxer en un gestor de fitxers o en un diàleg de selecció de fitxers (almenys per als tipus que useu sovint);</li> <li>Una llista de les aplicacions que poden usar-se per a obrir fitxers del tipus MIME. Si es pot usar més d'una aplicació, llavors la llista s'ordena per prioritat.</li></ul> Potser us sorprendrà saber que alguns tipus MIME no tenen patrons de fitxer associats. En aquests casos, el KDE pot determinar el tipus MIME examinant directament el contingut del fitxer.</p>

en: Search for file type or filename pattern...
ca: Cerca pel tipus de fitxer o pel patró del nom de fitxer...

en: Enter a part of a filename pattern, and only file types with a matching file pattern will appear in the list. Alternatively, enter a part of a file type name as it appears in the list.
ca: Introduïu una part d'un patró del nom del fitxer. Només apareixeran a la llista els tipus de fitxer amb un patró de fitxer coincident. Alternativament, introduïu una part del nom del tipus de fitxer tal com apareix a la llista.

en: Known Types
ca: Tipus coneguts

en: Here you can see a hierarchical list of the file types which are known on your system. Click on the '+' sign to expand a category, or the '-' sign to collapse it. Select a file type (e.g. text/html for HTML files) to view/edit the information for that file type using the controls on the right.
ca: Aquí podeu veure una llista jeràrquica dels tipus de fitxers coneguts al vostre sistema. Cliqueu al signe «+» per a expandir una categoria, o al signe «-» per a plegar-la. Seleccioneu un tipus de fitxer (p. ex. text/html per a fitxers HTML) per a veure o editar la informació d'aquest tipus de fitxer usant els controls de la dreta.

en: Click here to add a new file type.
ca: Feu clic aquí per a afegir un tipus de fitxer nou.

en: &Remove
ca: &Elimina

en: Select a file type by name or by extension
ca: Selecciona un tipus de fitxer per nom o per extensió

en: &Revert
ca: &Reverteix

en: Revert this file type to its initial system-wide definition
ca: Reverteix aquest tipus de fitxer a la seva definició inicial global del sistema

en: Click here to revert this file type to its initial system-wide definition, which undoes any changes made to the file type. Note that system-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
ca: Cliqueu aquí per a revertir aquest tipus de fitxer a la seva definició inicial global del sistema, el qual desfarà tots els canvis efectuats en el tipus de fitxer. Cal tenir present que els tipus de fitxers globals del sistema no es poden suprimir. Malgrat això podeu buidar la seva llista de patrons, per a minimitzar les possibilitats que siguin utilitzats (però la determinació del tipus de fitxer a partir del contingut del fitxer encara els pot acabar utilitzant).

en: Delete this file type definition completely
ca: Suprimeix completament aquesta definició de tipus de fitxer

en: Click here to delete this file type definition completely. This is only possible for user-defined file types. System-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
ca: Cliqueu aquí per a suprimir completament aquesta definició de tipus de fitxer. Això només és possible per als tipus de fitxer definits per l'usuari. Els tipus de fitxers globals del sistema no es poden suprimir. Malgrat això podeu buidar la seva llista de patrons, per a minimitzar les possibilitats que siguin utilitzats (però la determinació del tipus de fitxer a partir del contingut del fitxer encara els pot acabar utilitzant).

en: File Type Editor
ca: Editor per als tipus de fitxer

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
ca: Editor per als tipus de fitxer del KDE: versió simplificada per a editar un sol tipus de fitxer

en: (c) 2000, KDE developers
ca: (c) 2000, els desenvolupadors del KDE

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
ca: Fes transitori el diàleg per a la finestra especificada pel «winid»

en: File type to edit (e.g. text/html)
ca: Tipus de fitxer a editar (p. ex. text/html)

en: %1 File
ca: Fitxer %1

en: Edit File Type %1
ca: Edita el tipus de fitxer %1

en: Create New File Type %1
ca: Crea un tipus de fitxer nou %1

en: Application Preference Order
ca: Ordre de preferència de l'aplicació

en: Services Preference Order
ca: Ordre de preferència dels serveis

en: This is a list of applications associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select "Open With...". If more than one application is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
ca: Això és una llista d'aplicacions associades amb fitxers del tipus de fitxer seleccionat. Aquesta llista es mostra als menús contextuals de Konqueror quan trieu «Obre amb...». Si s'associa més d'una aplicació amb aquest tipus de fitxer, llavors la llista s'ordena per prioritat, on l'element de més amunt té la preferència davant dels altres.

en: This is a list of services associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select a "Preview with..." option. If more than one service is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
ca: Això és una llista de serveis associats amb fitxers del tipus de fitxer seleccionat. Aquesta llista es mostra als menús contextuals del Konqueror quan trieu l'opció «Vista prèvia amb...». Si s'associa més d'un servei amb aquest tipus de fitxer, llavors la llista s'ordena per prioritat, on l'element de més amunt té la preferència per sobre dels altres.

en: Move &Up
ca: Mou am&unt

en: Assigns a higher priority to the selected
    application, moving it up in the list. Note:  This
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
ca: Assigna una prioritat més alta a l'aplicació seleccionada,
    pujant-la a la llista. Fixeu-vos que només afecta l'aplicació
    seleccionada si el tipus de fitxer està associat amb més d'una
    aplicació.

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
ca: Assigna una prioritat més alta al servei
    seleccionat, pujant-lo a la llista.

en: Move &Down
ca: Mou a&vall

en: Assigns a lower priority to the selected
    application, moving it down in the list. Note: This 
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
ca: Assigna una prioritat més baixa a l'aplicació seleccionada,
    baixant-la a la llista. Nota: Això només afecta l'aplicació
    seleccionada si el tipus de fitxer està associat amb més d'una
    aplicació.

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
ca: Assigna una prioritat més baixa al servei
    seleccionat, baixant-lo a la llista.

en: Add a new application for this file type.
ca: Afegeix una aplicació nova per a aquest tipus de fitxer.

en: Edit...
ca: Edita...

en: Edit command line of the selected application.
ca: Edita la línia d'ordres de l'aplicació seleccionada.

en: Remove the selected application from the list.
ca: Elimina l'aplicació seleccionada de la llista.

[ctx: No applications associated with this file type]
en: None
ca: Cap

[ctx: No components associated with this file type]
en: None
ca: Cap

en: Add Service
ca: Afegeix servei

en: Select service:
ca: Servei seleccionat:

en: Create New File Type
ca: Crea un tipus de fitxer nou

en: Group:
ca: Grup:

en: Select the category under which the new file type should be added.
ca: Seleccioneu la categoria sota la qual s'ha d'afegir el nou tipus de fitxer.

en: Type name:
ca: Nom del tipus:

en: Type the name of the file type. For instance, if you selected 'image' as category and you type 'custom' here, the file type 'image/custom' will be created.
ca: Teclegeu el nom del tipus de fitxer. Per exemple, si seleccioneu la categoria «image» i aquí introduïu «custom», es crearà el tipus de fitxer «image/custom».
