kcmshell - en to cs translation catalogue (15 entries)

en: System Settings Module
cs: Modul Nastavení systému

en: A tool to start single system settings modules
cs: Nástroj pro spuštění jednotlivých ovládacích modulů

en: (c) 1999-2016, The KDE Developers
cs: (c) 1999-2016, vývojáři KDE

en: Maintainer
cs: Správce

en: List all possible modules
cs: Vypsat dostupné moduly

en: Configuration module to open
cs: Konfigurační modul k otevření

en: Specify a particular language
cs: Určit jazyk

en: Do not display main window
cs: Nezobrazovat hlavní okno

en: Arguments for the module
cs: Argumenty pro modul

en: Use a specific icon for the window
cs: Použít pro okno vlastní ikonu

en: Use a specific caption for the window
cs: Použít pro okno vlastní nadpis

en: --lang is deprecated. Please set the LANGUAGE environment variable instead
cs: --lang je zastaralé. Prosím, nastavte namísto toho proměnnou prostředí LANGUAGE

en: The following modules are available:
cs: Jsou dostupné tyto moduly:

en: No description available
cs: Žádný dostupný popis

en: Could not find module '%1'. See kcmshell5 --list for the full list of modules.
cs: Nelze najít modul '%1'. Viz kcmshell5 --list pro kompletní seznam modulů.
