filetypes - en to csb translation catalogue (63 entries)

en: Left Click Action (only for Konqueror file manager)
csb: Dzéjanié Lewé-klëkniãcé (blós dlô menadżera lopków Konqueror)

en: Show file in embedded viewer
csb: Wëskrzëni lopk we wbùdowónym przezérnikù

en: Show file in separate viewer
csb: Wëskrzëni lopk w apartnym òknie

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file belonging to this group. Konqueror can display the file in an embedded viewer or start up a separate application. You can change this setting for a specific file type in the 'Embedding' tab of the file type configuration. Dolphin  shows files always in a separate viewer
csb: Mòże tuwò wskôzac, co zrobi menadżera lopków - Konqueror, jak klëknie sã na lopk przënôlégający do tegò karna. Konqueror mòże pòkôzac zamkłosc lopka w swòjim òknie (zrëszając mòduł przezérnika), abò zrëszëc apartną programã. Nen nastôw mòże zmienic dlô dónegò ôrtu lopków w załóżce 'Òbsadzanié' przë kònfigùracëji tegò lopka. Dolphin wëskrzëniô lopczi wiedno w aprtnym òknie.

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
csb: Na knąpa wëskrzeni ikònã sparłączoną z wëbrónym ôrtã lopka. Klëkni na niã bë wëbrac nową ikònã.

en: Filename Patterns
csb: Mùstrë lopków

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
csb: To òkno zamëkô w se lëstã mùstrów, jaczich mòże brëkòwac do identifikacëji lopków wëbrónegò ôrtu. Jeżlë np. ùżëje sã mùstra "*.txt" dlô lopków ôrtu "text/plain", wszëtczé lopczi kùńczącé sã na ".txt" òstóną rozpòznóné jakno tekstowé lopczi.

en: Add...
csb: Dodôj...

en: Add a new pattern for the selected file type.
csb: Dodôj nowi mùster dlô wëbrónëch ôrtów lopków.

en: Remove
csb: Rëmôj

en: Remove the selected filename pattern.
csb: Rëmôj wëbróny mùster lopków.

en: Description:
csb: Òpisënk:

en: You can enter a short description for files of the selected file type (e.g. 'HTML Page'). This description will be used by applications like Konqueror to display directory content.
csb: Tuwò mòże wprowadzëc krótczi òpisënk lopków ò wëbrónëm ôrce (np "Starna HTML"). Nen òpis bãdze brëkòwóny w progarmach taczich jakno Konqueror do wëskrzëniwaniô zamkłoscë katalogów.

en: Ask whether to save to disk instead (only for Konqueror browser)
csb: Pëtôj, czë zapisac na disk (blós dlô Konquerora)

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file of this type. Konqueror can either display the file in an embedded viewer, or start up a separate application. If set to 'Use settings for G group', the file manager will behave according to the settings of the group G to which this type belongs; for instance, 'image' if the current file type is image/png. Dolphin always shows files in a separate viewer.
csb: Tuwò mòże wskôzac, co zrobi menadżera lopków - Konqueror, jak klëknie sã na lopk tegò ôrtu. Konqueror mòże wëskrzënic zamkłosc lopka w òbsadzonym przezérnikù (w swòjim òknie) abò zrëszëc apartną programã. Eżlë zrëszisz òptacëjã "Brëkùjë nastôwów dlô karna" to Konqueror bãdze sã trzëmôł stosowno do nastôwów dlô karna, do jaczégò przënôlégô biéżny ôrt lopka (np. do karna 'òbrôzk' dlô lopków ôrtu image/png). Dolphin wëskrzëniô lopczi wiedno w aprtnym òknie.

en: &General
csb: Ò&glowé

en: &Embedding
csb: Ò&bsadzanié

en: Add New Extension
csb: Dodôj nowé rozszérzenié

en: Extension:
csb: Rozszérzenié:

en: File type %1
csb: Ôrt lopka %1

en: Use settings for '%1' group
csb: Brëkùjë nastôwów dlô karna '%1'

en: <p><h1>File Associations</h1> This module allows you to choose which applications are associated with a given type of file. File types are also referred to as MIME types (MIME is an acronym which stands for "Multipurpose Internet Mail Extensions").</p><p> A file association consists of the following: <ul><li>Rules for determining the MIME-type of a file, for example the filename pattern *.png, which means 'all files with names that end in .png', is associated with the MIME type "image/png";</li> <li>A short description of the MIME-type, for example the description of the MIME type "image/png" is simply 'PNG image';</li> <li>An icon to be used for displaying files of the given MIME-type, so that you can easily identify the type of file in a file manager or file-selection dialog (at least for the types you use often);</li> <li>A list of the applications which can be used to open files of the given MIME-type -- if more than one application can be used then the list is ordered by priority.</li></ul> You may be surprised to find that some MIME types have no associated filename patterns; in these cases, KDE is able to determine the MIME-type by directly examining the contents of the file.</p>
csb: <p><h1>Sparłączenié lopków</h1>Mòduł zezwôlô na wëbiérk tegò, jaczé programë są sparłączoné z gwësnym ôrtã lopków. Ôrtë lopków są téż òznaczoné jakno ôrtë MIME (MIME je angielską skrodzëną òd "Ùniwersalnégò Rozszérzeniô Internetowi Elektroniczny Pòcztë").</p><p> Sparłączenié lopka zëstôwioné je z: <ul><li>reglama determinëjącëch ôrt MIME lopka. Na przëmiôr mùster miona *.png, jaczi òznôczô wszëtczé lopczi z mionama z kùniuszkã .png je sparłącozny z ôrtã MIME "image/png".</li> <li>krótczim òpisã ôrtu MIME. Na przëmiôr òpis ôrtu MIME "image/png" to zwëczajno òbrôzk PNG. </li> <li>ikònama brëkòwónëma przë wëskrzëniwanim lopka ò gwësnym ôrce MIME, co zezwôlô na jich prosté rozpòznanié (przënômni dlô czãsto brëkòwónëch ôrtów!).</li> <li>lëstama programów brëkòwónëch do òtmëkaniô lopków gwësnegò ôrtu MIME. Jeżlë to dô wicy jak jedną taką programã, to ùsôdzanô je prioritetowô lësta.</li></ul>Niejedné ôrtë MIME nie mają (co mòże wëdôwac sã kąsk dzywné) sparłączonëch mùstrów mionów. W taczich przëtrôfkach KDE je w sztãdze rozpòznac ôrt lopka, badérejąc jegò zamkłosc.</p>

en: Enter a part of a filename pattern, and only file types with a matching file pattern will appear in the list. Alternatively, enter a part of a file type name as it appears in the list.
csb: Wprowôdzë dzél mùstra lopków. Na lëscë pòkôżą sã blós ôrtë lopków, chtërné do niegò pasëją. Abò wpiszë le dzélk miona ôrtu lopka w miarã jak pòkazëjë sã na lëscë.

en: Known Types
csb: Znóné ôrtë

en: Here you can see a hierarchical list of the file types which are known on your system. Click on the '+' sign to expand a category, or the '-' sign to collapse it. Select a file type (e.g. text/html for HTML files) to view/edit the information for that file type using the controls on the right.
csb: Tuwò mòże ùzdrzëc hierarchiczną lëstã ôrtów lopków zainstalowónëch w systemie. Klëkni na merk "+" bë rozwinąc kategòrëjã abò na merk "-", bë jã zamknąc. Zaznaczë ôrt lopka (np. text/html dlô lopków HTML) bë przezdrzec/zmienic wëdowiédzã ò nym ôrce lopka z pòmòcą kòntrolków z prawi starnë.

en: Click here to add a new file type.
csb: Klëkni tuwò, bë dodac nowi ôrt lopka.

en: &Remove
csb: &Rëmôj

en: Select a file type by name or by extension
csb: Wëbierzë ôrt lopka wedle miona abò rozszérzenia

en: &Revert
csb: &Copni

en: Revert this file type to its initial system-wide definition
csb: Copni nen ôrt lopka do jegò szeroksystemòwi definicëji.

en: Click here to revert this file type to its initial system-wide definition, which undoes any changes made to the file type. Note that system-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
csb: Klëkni tuwò, abë doprowdzëc nen ôrt lopka do jegò systemòwi definicëji nazôd.Przez to wszëtczé zjinaczi na tim ôrce lopka òstaną copniãté. Bôczë, że szeroksystemòwé ôrtë lopków ni mògą bëc rëmóné. Mòże równak wëczëszczëc przënôlegajcy do nich mùster lopków, przez co zmniszi sã szansa na to, że nen ôrt lopka bãdze brëkòwóny. Nimò tegò mòże dońc do tegò, że przez zamkłosc lopka bãdze òn ùżëwóny.

en: Delete this file type definition completely
csb: Rëmôj całowno nã definicëjã ôrta lopka

en: Click here to delete this file type definition completely. This is only possible for user-defined file types. System-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
csb: Klëkni tuwò bë rëmnąc definicëjã negò ôrtu lopka. Je to blós mòżlëwé ze zdefiniowónëma przez brëkòwnika ôrtama lopków; szeroksystemòwé  ôrtë lopków ni mògą bëc rëmniãté. Mòże równak wëczësczëc przënôlegającą do nich lëstã mùstrów lopków, przez co zmniszi sã szansa na to, że nen ôrt lopka bãdze brëkòwóny. Nimò tegò mòże dońc do tegò, że przez zamkłosc lopka bãdze òn ùżëwóny.

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
csb: Editora ôrtów lopków KDE - wersëjô ùprosconô do edicëji ôrtu pòjedińczëch lopków

en: (c) 2000, KDE developers
csb: (c) 2000, ùsôdzcë KDE

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
csb: Sprôwiô, że dialogòwé òczénkò je terôczasnym dlô òknów ò gwësnym identifikatorze

en: File type to edit (e.g. text/html)
csb: Ôrt lopka do edicëji (np. text/html)

en: %1 File
csb: Lopk %1

en: Edit File Type %1
csb: Editëjë ôrt lopka %1

en: Create New File Type %1
csb: Ùsôdzë nowi ôrt lopka %1

en: Application Preference Order
csb: Hierarchijô programów

en: Services Preference Order
csb: Hierarchijô ùsłëżnotów

en: This is a list of applications associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select "Open With...". If more than one application is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
csb: To je lësta programów sparłączonëch z lopkama wëbrónegò ôrtu. Lëstã na je widzec w kòntekstowim menu Konquerora, jak sã wëbierze "Òtemkni w...". Jeżlë z gwësnym ôrtã sparłączonô je wicy jakno jednô programa, lësta je zortowónô wedle prioritetów, nôwëżi nachôdô sã programa o nôwikszëm prioritece.

en: This is a list of services associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select a "Preview with..." option. If more than one service is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
csb: To je lësta ùsłëżnotów sparłączonëch z lopkama wëbrónegò ôrtu. Lëstã na je widzec w kòntekstowim menu Konquerora, jak sã wëbierze "Òtemkni w...".Jeżlë z gwësnym ôrtã sparłączonô je wicy jakno jednô serwerowô ùsłëżnota, lësta je zortowónô wedle prioritetów, nôwëżi nachôdô sã element ò nôwikszëm prioritece.

en: Move &Up
csb: Przeniesë w &górã

en: Assigns a higher priority to the selected
    application, moving it up in the list. Note:  This
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
csb: Przëpisëwô wëższi prioritet zaznaczony programie, przenosząc jã w górã lëstë. Bôczë, że tikô sã to blós zaznaczonegò ôrtu lopków, nawetka eżlë na samô programa je sparłączonô téż z jinszëma ôrtama lopków.

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
csb: Przëpisëje wikszi prioritet zaznaczony ùsłëżnoce, przenosząc jã w górã lëstë.

en: Move &Down
csb: Przeniesë w &dół

en: Assigns a lower priority to the selected
    application, moving it down in the list. Note: This 
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
csb: Przëpisëje niższi prioritet zaznaczony programë, przenosząc jã w dół lëstë. Bôczë, że tikô sã to blós zaznaczonrgò ôrtu lopków, nawetka eżlë na samô programa je sparłączonô téż z jinszëma ôrtama lopków.

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
csb: Przëpisëje niższi prioritet zaznaczony ùsłëżnoce, przenosząc jã w górã lëstë.

en: Add a new application for this file type.
csb: Sparłączë nową programã z nym ôrtã lopków.

en: Edit...
csb: Editëjë...

en: Edit command line of the selected application.
csb: Editëjë pòlét zrëszający wëbróną programã.

en: Remove the selected application from the list.
csb: Rëmôj zaznaczoną programã z lëstë.

[ctx: No applications associated with this file type]
en: None
csb: Felënk

[ctx: No components associated with this file type]
en: None
csb: Felënk

en: Add Service
csb: Dodôj ùsłëżnotã

en: Select service:
csb: Wëbierzë ùsłëżnotã:

en: Create New File Type
csb: Ùsôdzë nowi ôrt lopka

en: Group:
csb: Karno:

en: Select the category under which the new file type should be added.
csb: Wëbierzë kategòrëjã, do jaczi nowi ôrt lopka mô òstac dodóny.

en: Type name:
csb: Miono ôrtu:

en: Type the name of the file type. For instance, if you selected 'image' as category and you type 'custom' here, the file type 'image/custom' will be created.
csb: Wpiszë miono ôrtu lopka. Na przëmiôr, jeżlë wëbierzesz 'image' jakno kategòrëjã a wpiszësz 'custom' tuwò, ôrt lopkù 'image/custom' òstanie ùsôdzony.
