kioclient - en to csb translation catalogue (8 entries)

en: 
    Syntax:
csb: 
    Syntaksa:

en: KIO Client
csb: Klient KIO

en: Command-line tool for network-transparent operations
csb: Nôrzãdze rézë pòlétów dlô przezérnych sécowich òperacëjów

en: Source URL or URLs
csb: Zdrój url abò url-i

en: Destination URL
csb: Docélowy url

en: Show available commands
csb: Pòkażë przëstãpné pòlétë

en: Command (see --commands)
csb: Pòlét (zdrzë --commands)

en: Arguments for command
csb: Argùmentë dlô pòlétu
