kdesu - en to cy translation catalogue (12 entries)

en: KDE su
cy: su KDE

en: Runs a program with elevated privileges.
cy: Rheda raglen â breintiau dyrchafedig.

en: Maintainer
cy: Cynhaliwr

en: Original author
cy: Awdur gwreiddiol

en: Illegal priority: %1
cy: Blaenoriaeth anghyfreithlon: %1

en: No command specified.
cy: Dim gorchymyn wedi'i benodi.

en: Command:
cy: Gorchymyn:

en: realtime:
cy: gwir-amser:

en: Priority:
cy: Blaenoriaeth:

en: Run as %1
cy: Rhedeg fel %1

en: Conversation with su failed.
cy: Methodd yr ymgom âg su.

en: Internal error: illegal return from SuProcess::checkInstall()
cy: Gwall mewnol: Dychweliad anghyfreithlon oddiwrth SuProcess::checkInstall()
