kdesu - en to el translation catalogue (36 entries)

en: Runs a program with elevated privileges.
el: Εκτελεί ένα πρόγραμμα με περισσότερα προνόμια.

en: Copyright (c) 1998-2000 Geert Jansen, Pietro Iglio
el: Πνευματικά δικαιώματα (c) 1998-2000 Geert Jansen, Pietro Iglio

en: Maintainer
el: Συντηρητής

en: Original author
el: Αρχικός συγγραφέας

en: Specifies the command to run as separate arguments
el: Καθορίζει την εντολή που θα εκτελεστεί ως ξεχωριστά ορίσματα

en: Specifies the command to run as one string
el: Καθορίζει την εντολή που θα εκτελεστεί ως μια συμβολοσειρά

en: Run command under target uid if <file> is not writable
el: Εκτέλεση εντολής κάτω από το uid-στόχο αν το <file> δεν είναι εγγράψιμο

en: Specifies the target uid
el: Καθορίζει το uid στόχο

en: Do not keep password
el: Μη διατήρηση του κωδικού πρόσβασης

en: Stop the daemon (forgets all passwords)
el: Τερματισμός του δαίμονα (ξεχνιούνται όλοι οι κωδικοί πρόσβασης)

en: Enable terminal output (no password keeping)
el: Ενεργοποίηση εξόδου τερματικού (δε διατηρούνται κωδικοί πρόσβασης)

en: Set priority value: 0 <= prio <= 100, 0 is lowest
el: Καθορισμός τιμής προτεραιότητας: 0 <= προτ. <= 100, 0 είναι η πιο χαμηλή

en: Use realtime scheduling
el: Χρήση προγραμματισμού πραγματικού χρόνου

en: Do not display ignore button
el: Να μην εμφανιστεί το κουμπί παράβλεψης

en: Specify icon to use in the password dialog
el: Όρισε εικονίδιο που θα χρησιμοποιηθεί στο διάλογο εισαγωγής κωδικού πρόσβασης

en: Do not show the command to be run in the dialog
el: Να μην εμφανιστεί η εντολή που θα εκτελεστεί στο διάλογο

[ctx: Transient means that the kdesu app will be attached to the app specified by the winid so that it is like a dialog box rather than some separate program]
en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
el: Το παράθυρο διαλόγου γίνεται μεταβατικό για μια εφαρμογή Χ ορισμένη από το winid

en: Embed into a window
el: Ενσωματωμένο σε ένα παράθυρο

en: Cannot execute command '%1'.
el: Αδύνατη η εκτέλεση της εντολής «%1»

en: Cannot execute command '%1'. It contains invalid characters.
el: Αδυναμία εκτέλεσης της εντολής «%1». Περιέχει μη-έγκυρους χαρακτήρες.

en: Illegal priority: %1
el: Παράνομη προτεραιότητα: %1

en: No command specified.
el: Δεν καθορίστηκε καμία εντολή.

en: Su returned with an error.
el: Το su επέστρεψε με ένα σφάλμα.

en: Command:
el: Εντολή:

en: realtime:
el: πραγματικός χρόνος:

en: Priority:
el: Προτεραιότητα:

en: Run as %1
el: Εκτέλεση σαν %1

en: Please enter your password below.
el: Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό πρόσβασης παρακάτω.

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below or click Ignore to continue with your current privileges.
el: Η ενέργεια που ζητήσατε απαιτεί <b>προνόμια root</b>. Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό πρόσβασης του <b>root</b> παρακάτω ή κάντε κλικ στην παράβλεψη για να συνεχίσετε με τα τωρινά σας προνόμια.

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below.
el: Η ενέργεια που ζητήσατε απαιτεί <b>προνόμια root</b>. Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό πρόσβασης του <b>root</b> παρακάτω.

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below or click Ignore to continue with your current privileges.
el: Η ενέργεια που ζητήσατε απαιτεί επιπλέον προνόμια. Παρακαλώ δώστε τον κωδικό πρόσβασης του <b>%1</b> παρακάτω ή πατήστε 'Παράβλεψη' για να συνεχίσετε με τα τωρινά σας προνόμια.

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below.
el: Η ενέργεια που ζητήσατε απαιτεί επιπλέον προνόμια. Παρακαλώ δώστε τον κωδικό πρόσβασης του <b>%1</b> παρακάτω.

en: Conversation with su failed.
el: Η επικοινωνία με το su απέτυχε.

en: The program 'su' could not be found.<br />Ensure your PATH is set correctly.
el: Το πρόγραμμα 'su' δε βρέθηκε.<br />Βεβαιωθείτε ότι το PATH σας έχει ρυθμιστεί σωστά.

en: Permission denied.<br />Possibly incorrect password, please try again.<br />On some systems, you need to be in a special group (often: wheel) to use this program.
el: Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης. <br />Πιθανώς ο κωδικός πρόσβασης είναι λανθασμένος, παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.<br />Σε μερικά συστήματα, χρειάζεται να ανήκετε σε μια ειδική ομάδα (συχνά είναι η ομάδα wheel) για να χρησιμοποιήσετε αυτό το πρόγραμμα.

en: Internal error: illegal return from SuProcess::checkInstall()
el: Εσωτερικό σφάλμα: Μη αποδεκτή επιστροφή από SuProcess::checkInstall()
