kdesu - en to eo translation catalogue (36 entries)

en: Runs a program with elevated privileges.
eo: Lanĉas programon kun pli altaj privilegioj.

en: Copyright (c) 1998-2000 Geert Jansen, Pietro Iglio
eo: Kopirajto (c) 1998-2000 Geert Jansen, Pietro Iglio

en: Maintainer
eo: Administranto

en: Original author
eo: Origina aŭtoro

en: Specifies the command to run as separate arguments
eo: Indikas la komandon lanĉotan kiel apartaj argumentoj

en: Specifies the command to run as one string
eo: Indikas la komandon lanĉotan kiel sola signovico

en: Run command under target uid if <file> is not writable
eo: Lanĉi komandon kiel alia uzanto se <file> ne estas skribebla.

en: Specifies the target uid
eo: Indikas la alian uzanton

en: Do not keep password
eo: Ne teni pasvorton

en: Stop the daemon (forgets all passwords)
eo: Haltigi la demonon (tio forgesigas ĉiujn pasvortojn)

en: Enable terminal output (no password keeping)
eo: Enŝalti terminal-eligon (neniu tenado de pasvortoj)

en: Set priority value: 0 <= prio <= 100, 0 is lowest
eo: Difinas la valoron de prioritato 0...100, 0 estas plej malalta

en: Use realtime scheduling
eo: Uzi realtempan prioritaton

en: Do not display ignore button
eo: Ne montri ignorbutonon

en: Specify icon to use in the password dialog
eo: Indiki piktogramon por uzo en la pasvortdialogo

en: Do not show the command to be run in the dialog
eo: Ne montri la komandon, kiu estas lanĉota, en la dialogo

[ctx: Transient means that the kdesu app will be attached to the app specified by the winid so that it is like a dialog box rather than some separate program]
en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
eo: Faras la dialogon pasema por X-apliko specifita de winid

en: Embed into a window
eo: Enigi en fenestron

en: Cannot execute command '%1'.
eo: Ne povas plenumi komandon '%1'.

en: Cannot execute command '%1'. It contains invalid characters.
eo: Ne povas ruli komandon '%1'. Ĝi enhavas nevalidajn signojn.

en: Illegal priority: %1
eo: Nepermesita prioritato: %1

en: No command specified.
eo: Neniu komando indikita.

en: Su returned with an error.
eo: "su" redonis eraron.

en: Command:
eo: Komando:

en: realtime:
eo: realtempa:

en: Priority:
eo: Prioritato:

en: Run as %1
eo: Lanĉi kiel %1

en: Please enter your password below.
eo: Bonvolu entajpi vian pasvorton.

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below or click Ignore to continue with your current privileges.
eo: La ago, kiun vi instigis, bezonas privilegion de sistemestro.
    Bonvolu tajpi lian pasvorton aŭ premu "Ignoru" por daŭrigi kun viaj nunaj rajtoj.

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below.
eo: La ago, kiun vi instigis, bezonas privilegion de sistemestro.
    Bonvolu tajpi lian pasvorton.

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below or click Ignore to continue with your current privileges.
eo: La ago, kiun vi instigis, bezonas aldonajn rajtojn. Bonvolu tajpi la pasvorton por <b>%1</b> aŭ klaku "Ignori" por daŭrigi kun viaj nunaj rajtoj.

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below.
eo: La ago, kiun vi instigis, bezonas aldonajn rajtojn. Bonvolu tajpi la pasvorton por <b>%1</b>.

en: Conversation with su failed.
eo: Komunikado kun "su" malsukcesis.

en: The program 'su' could not be found.<br />Ensure your PATH is set correctly.
eo: La programo 'su' ne troviĝis.<br />Certigu, ke via mediovariablo PATH estas ĝuste difinita.

en: Permission denied.<br />Possibly incorrect password, please try again.<br />On some systems, you need to be in a special group (often: wheel) to use this program.
eo: Permeso rifuzita.<br />Eble malĝusta pasvorto, bonvolu provi denove.<br />Ĉe iuj sistemoj, vi devas esti en speciala grupo (ofte: rado) por uzi ĉi tiun programon.

en: Internal error: illegal return from SuProcess::checkInstall()
eo: Interna eraro: nevalida rezulto de SuProcess::checkInstall()
