kde-cli-tools - en to eo translation catalogue (7 entries)

en: Inhibit various desktop functions whilst a command runs
eo: Malebligi diversajn labortablofunkciojn dum komando ruliĝas

en: Inhibit power management
eo: Malebligi energiadministradon

en: Inhibit screensaver
eo: Malebligi ekrankurtenon

en: Inhibit colour correction (night mode)
eo: Malebligi kolorkorekton (nokta reĝimo)

en: Inhibit notifications (Do not disturb)
eo: Malebligi sciigojn (Ne ĝenu)

en: Command with arguments to run
eo: Komando kun argumentoj lanĉenda

[ctx: Script as in shell script]
en: Running Script
eo: Plenumante Skripton
