filetypes - en to et translation catalogue (66 entries)

en: Left Click Action (only for Konqueror file manager)
et: Vasakklõpsu toiming (ainult failihalduris Konqueror)

en: Show file in embedded viewer
et: Faili näidatakse põimitud vaatajas

en: Show file in separate viewer
et: Faili näidatakse eraldi vaatajas

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file belonging to this group. Konqueror can display the file in an embedded viewer or start up a separate application. You can change this setting for a specific file type in the 'Embedding' tab of the file type configuration. Dolphin  shows files always in a separate viewer
et: Siin saab määrata, mida teeb failihaldur, kui klõpsatakse faili, mis kuulub sellesse gruppi. Konqueror võib näidata faili põimitud vaatajas või käivitada rakenduse eraldi aknas. Sa võid seda seadistust konkreetse failitüübi kohta muuta kaardil 'Põimimine' failitüüpide seadistamisel. Dolphin näitab alati faile eraldi näitajas.

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
et: See nupp näitab valitud failitüübiga seostatud ikooni. Ikooni muutmiseks klõpsa sellel nupul.

en: Filename Patterns
et: Failinime mustrid

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
et: See kast sisaldab mustrite nimekirja, mida kasutatakse valitud failitüübi identifitseerimisel. Nt. kui sa kasutad mustrit <i>*.txt</i> failitüübi 'text/plain' puhul, tunnistatakse kõik failid laiendiga '.txt' tavalisteks tekstifailideks.

en: Add...
et: Lisa...

en: Add a new pattern for the selected file type.
et: Lisab valitud failitüübi jaoks uue mustri.

en: Remove
et: Eemalda

en: Remove the selected filename pattern.
et: Eemaldab valitud failinimemustri.

en: Description:
et: Kirjeldus:

en: You can enter a short description for files of the selected file type (e.g. 'HTML Page'). This description will be used by applications like Konqueror to display directory content.
et: Siia võib sisestada valitud failitüübi failide lühikese kirjelduse (nt. 'HTML-lehekülg'). Seda kirjeldust kasutavad rakendused (nt. Konqueror) kataloogi sisu näitamisel.

en: Left Click Action in Konqueror
et: Vasakklõpsu toiming Konqueroris

en: Ask whether to save to disk instead (only for Konqueror browser)
et: Küsitakse, kas salvestada kettale (ainult brauseris Konqueror)

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file of this type. Konqueror can either display the file in an embedded viewer, or start up a separate application. If set to 'Use settings for G group', the file manager will behave according to the settings of the group G to which this type belongs; for instance, 'image' if the current file type is image/png. Dolphin always shows files in a separate viewer.
et: Siin saab määrata, mida teeb failihaldur, kui klõpsatakse faili, mis kuulub sellesse tüüpi. Konqueror võib näidata faili põimitud vaatajas või käivitada eraldi rakenduse. Kui on valitud 'Kasutatakse grupi X seadistusi', kasutab failihaldur selle grupi seadistusi, kuhu fail kuulub, näiteks 'image', kui failitüüp on image/png. Dolphin näitab faile alati eraldi näitajas.

en: &General
et: Ül&dine

en: &Embedding
et: &Põimimine

en: Add New Extension
et: Uue laiendi lisamine

en: Extension:
et: Laiend:

en: File type %1
et: Failitüüp %1

en: Use settings for '%1' group
et: Kasutatakse grupi '%1' seadistusi

en: <p><h1>File Associations</h1> This module allows you to choose which applications are associated with a given type of file. File types are also referred to as MIME types (MIME is an acronym which stands for "Multipurpose Internet Mail Extensions").</p><p> A file association consists of the following: <ul><li>Rules for determining the MIME-type of a file, for example the filename pattern *.png, which means 'all files with names that end in .png', is associated with the MIME type "image/png";</li> <li>A short description of the MIME-type, for example the description of the MIME type "image/png" is simply 'PNG image';</li> <li>An icon to be used for displaying files of the given MIME-type, so that you can easily identify the type of file in a file manager or file-selection dialog (at least for the types you use often);</li> <li>A list of the applications which can be used to open files of the given MIME-type -- if more than one application can be used then the list is ordered by priority.</li></ul> You may be surprised to find that some MIME types have no associated filename patterns; in these cases, KDE is able to determine the MIME-type by directly examining the contents of the file.</p>
et: <p><h1>Failide seosed</h1> See moodul võimaldab sul valida, millised rakendused on seotud millise failitüübiga. Mõnikord räägitakse failitüüpidest ka kui MIME tüüpidest (MIME - "Multipurpose Internet Mail Extensions").</p><p> Failide seosed koosnevad järgnevatest elementidest: <ul><li>Reegel faili MIME tüübi määramiseks. Näiteks faili muster *.png, mis tähendab 'kõik failid, mille nimi lõpeb stringiga .png', on seotud MIME tüübiga "image/png".</li><li>Lühike MIME tüübi kirjeldus (näiteks MIME tüübi "image/png" kirjeldus on lihtsalt 'PNG pilt').</li><li>Ikoon, mida kasutatakse antud MIME tüübiga faili näitamisel, nii et sul on võimalik failitüüp määrata lihtsalt ikoonile peale vaadates (vähemalt nende failide puhul, mida sa tihedamini kasutad).</li><li>Rakenduste nimekiri, mida kasutatakse antud MIME tüübiga failide avamisel. Kui rakendusi on rohkem kui üks, on nad vastavalt prioriteedile järjestatud.</li></ul> Sa võid olla üllatunud, et mõnel failitüübil polegi mustrit. Sel juhul on KDE võimeline tuvastama faili MIME tüüpi otse, analüüsides selle faili sisu.</p>

en: Search for file type or filename pattern...
et: Otsimine failitüübi- või failinime mustri järgi ...

en: Enter a part of a filename pattern, and only file types with a matching file pattern will appear in the list. Alternatively, enter a part of a file type name as it appears in the list.
et: Sisesta osa failinime mustrist. Nimekirja ilmuvad ainult need failitüübid, mis langevad kokku otsitava mustriga. Teine võimalus on sisestada osa failtüübi nimest, nagu see esineb nimekirjas.

en: Known Types
et: Teadaolevad tüübid

en: Here you can see a hierarchical list of the file types which are known on your system. Click on the '+' sign to expand a category, or the '-' sign to collapse it. Select a file type (e.g. text/html for HTML files) to view/edit the information for that file type using the controls on the right.
et: Siin näeb hierarhilist nimekirja nendest failitüüpidest, mida sinu süsteem on võimeline ära tundma. Kategooria laiendamiseks klõpsa '+' nupul, uuesti ahendamiseks '-' nupul. Failitüübi redigeerimiseks/vaatamiseks vali see siit nimekirjast (nt. text/html HTML-failide puhul) ning kasuta siis paremal olevaid võimalusi.

en: Click here to add a new file type.
et: Klõpsa siia uue failitüübi lisamiseks.

en: &Remove
et: &Eemalda

en: Select a file type by name or by extension
et: Vali nime või laiendi järgi failitüüp

en: &Revert
et: &Lähtesta

en: Revert this file type to its initial system-wide definition
et: Failitüübi lähtestamine algsele süsteemsele väärtusele

en: Click here to revert this file type to its initial system-wide definition, which undoes any changes made to the file type. Note that system-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
et: Siia klõpsates saab lähtestada failitüübi esialgse süsteemse väärtuse, mis tühistab kõik failitüübiga ette võetud muudatused. Pane tähele, et süsteemseid failitüüpe ei saa kustutada. Küll võib puhastada nende mustrite nimekirja, mis väldib üldiselt nende kasutamist (siiski võib see juhtuda, kui failitüüp määratakse kindlaks faili sisu järgi).

en: Delete this file type definition completely
et: Failitüübi määratluse lõplik kustutamine

en: Click here to delete this file type definition completely. This is only possible for user-defined file types. System-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
et: Siia klõpsates saab failitüübi kirjelduse lõplikult kustutada. Seda saab teha ainult kasutaja määratud failitüüpide korral, süsteemseid failitüüpe ei saa kustutada. Küll võib puhastada nende mustrite nimekirja, mis väldib üldiselt nende kasutamist (siiski võib see juhtuda, kui failitüüp määratakse kindlaks faili sisu järgi).

en: File Type Editor
et: Failitüübi redaktor

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
et: KDE failitüübi redaktor - lihtsustatud versioon üksiku failitüübi redigeerimiseks

en: (c) 2000, KDE developers
et: (c) 2000: KDE arendajad

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
et: Seondab dialoogi winid'ga määratud aknaga

en: File type to edit (e.g. text/html)
et: Redigeeritav failitüüp (nt. tekst/html)

en: %1 File
et: %1 fail

en: Edit File Type %1
et: Failitüübi %1 redigeerimine

en: Create New File Type %1
et: Uue failitüübi %1 loomine

en: Application Preference Order
et: Rakenduste eelistamise järjekord

en: Services Preference Order
et: Teenuste eelistamise järjekord

en: This is a list of applications associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select "Open With...". If more than one application is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
et: See on nimekiri rakendustest, mis on seotud kindla failitüübiga. Seda nimekirja näidatakse Konqerori kontekstimenüüs, kui valid "Ava rakendusega...". Kui selle failitüübiga seotud rakendusi on rohkem kui üks, on nimekirjas eespool asuvatel rakendustel kõrgem prioriteet.

en: This is a list of services associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select a "Preview with..." option. If more than one service is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
et: See on nimekiri teenustest, mis on seotud kindla failitüübiga. Seda nimekirja näidatakse Konqerori kontekstimenüüs, kui valid "Ava rakendusega...". Kui selle failitüübiga seotud teenuseid on rohkem kui üks, on nimekirjas eespool asuvatel teenustel kõrgem prioriteet.

en: Move &Up
et: Liiguta ü&les

en: Assigns a higher priority to the selected
    application, moving it up in the list. Note:  This
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
et: Omistab valitud rakendusele kõrgema prioriteedi,
    liigutades seda nimekirjas üles. Märkus: kui sama
    failitüüp on seostatud ka mõne muu rakendusega,
    mõjutab see ainult valitud rakendust.

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
et: Omistab valitud teenusele kõrgema prioriteedi,
    liigutades seda nimekirjas üles.

en: Move &Down
et: Liiguta &alla

en: Assigns a lower priority to the selected
    application, moving it down in the list. Note: This 
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
et: Omistab valitud rakendusele madalama prioriteedi,
    liigutades seda nimekirjas alla. Märkus: kui sama
    failitüüp on seostatud ka mõne muu rakendusega,
    mõjutab see ainult valitud rakendust.

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
et: Omistab valitud teenusele madalama prioriteedi,
    liigutades seda nimekirjas alla.

en: Add a new application for this file type.
et: Selle failitüübi jaoks uue rakenduse lisamine.

en: Edit...
et: Muuda...

en: Edit command line of the selected application.
et: Valitud rakenduse käsurea muutmine.

en: Remove the selected application from the list.
et: Eemaldab valitud rakenduse nimekirjast.

[ctx: No applications associated with this file type]
en: None
et: Puudub

[ctx: No components associated with this file type]
en: None
et: Puudub

en: Add Service
et: Teenuse lisamine

en: Select service:
et: Vali teenus:

en: Create New File Type
et: Uue failitüübi loomine

en: Group:
et: Grupp:

en: Select the category under which the new file type should be added.
et: Vali kategooria, mille alla uued failitüübid lisatakse.

en: Type name:
et: Tüübi nimi:

en: Type the name of the file type. For instance, if you selected 'image' as category and you type 'custom' here, the file type 'image/custom' will be created.
et: Kirjuta failitüübi nimi. Kui näiteks valisid pildikategooria ('image') ja kirjutad siia 'custom', luuakse failitüüp 'image/custom'.
