kde-cli-tools - en to et translation catalogue (10 entries)

en: Broadcast Notifications
et: Märguannete üldlevi

en: A tool that emits a notification for all users by sending it on the system DBus
et: Tööriist märguannete saatmiseks kõigile kasutajatele süsteemse D-Busi kaudu

en: (c) 2016 Kai Uwe Broulik
et: (c) 2016: Kai Uwe Broulik

en: Name of the application that should be associated with this notification
et: Rakenduse nimi, mis on seotud selle märguandega

en: A brief one-line summary of the notification
et: Märguande lühike üherealine kokkuvõte

en: Icon for the notification
et: Märguande ikoon

en: A comma-separated list of user IDs this notification should be sent to. If omitted, the notification will be sent to all users.
et: Komadega eraldatud kasutajate ID-de loend, kellele märguanne saata. Puudumisel saadetakse märguanne kõigile kasutajatele.

en: Timeout for the notification
et: Märguande aegumine

en: Keep the notification in the history until the user closes it
et: Märguanne hoitakse ajaloos, kuni kasutaja selle sulgeb

en: The actual notification body text
et: Märguande tekst
