kde-cli-tools - en to eu translation catalogue (66 entries)

en: Left Click Action (only for Konqueror file manager)
eu: Ezkerreko botoiaz klik egitearen ekintza (Konqueror fitxategi-kudeatzailerako soilik)

en: Show file in embedded viewer
eu: Erakutsi fitxategia ikustaile kapsulatu batean

en: Show file in separate viewer
eu: Erakutsi fitxategia ikustaile bereizi batean

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file belonging to this group. Konqueror can display the file in an embedded viewer or start up a separate application. You can change this setting for a specific file type in the 'Embedding' tab of the file type configuration. Dolphin  shows files always in a separate viewer
eu: Talde honetako fitxategi batean klik egitean Konqueror fitxategi-kudeatzaileak zer egingo duen konfigura dezakezu hemen. Ikustaile kapsulatu batean bistara dezake Konqueror-ek fitxategia, edo beste aplikazio bat abiarazi. Ezarpen hori fitxategi mota jakin batentzat aldatu egin dezakezu fitxategi motaren konfigurazioko Kapsulatzea fitxan. Dolphin-ek ikustaile bereizi batean erakusten ditu beti fitxategiak.

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
eu: Botoi honek hautatuko fitxategi motarekin elkartutako ikonoa erakusten du. Klikatu, ikono ezberdin bat hautatzeko.

en: Filename Patterns
eu: Fitxategi-izenaren ereduak

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
eu: Lauki honek, hautatutako motako fitxategiak identifikatzeko erabil daitezkeen ereduen zerrenda du. Adibidez, *.txt eredua 'testu/xehea' fitxategi motarekin elkartuta dago; '.txt' amaitzen diren fitxategi guztiak testu arrunteko fitxategi gisa ezagutzen dira dira.

en: Add...
eu: Gehitu...

en: Add a new pattern for the selected file type.
eu: Gehitu beste eredu bat hautatutako fitxategi motarentzat.

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove the selected filename pattern.
eu: Kendu fitxategi-izenaren eredu hautatua

en: Description:
eu: Deskribapena:

en: You can enter a short description for files of the selected file type (e.g. 'HTML Page'). This description will be used by applications like Konqueror to display directory content.
eu: Hautatutako fitxategi motako fitxategien deskribapen labur bat idatz dezakezu (adibidez, HTML orria). Konqueror-ek eta antzeko aplikazioek erabiliko dute direktorioko edukia bistaratzeko.

en: Left Click Action in Konqueror
eu: Ezkerreko botoiaz klik egitearen ekintza Konqueror-en

en: Ask whether to save to disk instead (only for Konqueror browser)
eu: Galdetu diskoan gordetzea nahiago dudan (Konqueror arakatzailerako soilik)

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file of this type. Konqueror can either display the file in an embedded viewer, or start up a separate application. If set to 'Use settings for G group', the file manager will behave according to the settings of the group G to which this type belongs; for instance, 'image' if the current file type is image/png. Dolphin always shows files in a separate viewer.
eu: Mota honetako fitxategi batean klik egitean Konqueror fitxategi kudeatzaileak zer egingo duen konfigura dezakezu hemen. Konqueror-ek fitxategia bistaratzeko kapsulatutako ikustaile bat erabil dezake, edo bereizitako aplikazio bat abiaraz dezake. 'Erabili G taldearen ezarpenak' ezarrita, fitxategi kudeatzaileak mota horri dagokion G taldearen ezarpenen arabera jokatuko du; adibidez, 'irudia', uneko fitxategi mota irudia/png bada. Dolphin-ek beti erakusten ditu fitxategiak bereizitako ikustaile batean.

en: &General
eu: &Orokorra

en: &Embedding
eu: &Kapsulatzea

en: Add New Extension
eu: Gehitu luzapen berria

en: Extension:
eu: Luzapena:

en: File type %1
eu: %1 fitxategi mota

en: Use settings for '%1' group
eu: Erabili '%1' taldearen ezarpenak

en: <p><h1>File Associations</h1> This module allows you to choose which applications are associated with a given type of file. File types are also referred to as MIME types (MIME is an acronym which stands for "Multipurpose Internet Mail Extensions").</p><p> A file association consists of the following: <ul><li>Rules for determining the MIME-type of a file, for example the filename pattern *.png, which means 'all files with names that end in .png', is associated with the MIME type "image/png";</li> <li>A short description of the MIME-type, for example the description of the MIME type "image/png" is simply 'PNG image';</li> <li>An icon to be used for displaying files of the given MIME-type, so that you can easily identify the type of file in a file manager or file-selection dialog (at least for the types you use often);</li> <li>A list of the applications which can be used to open files of the given MIME-type -- if more than one application can be used then the list is ordered by priority.</li></ul> You may be surprised to find that some MIME types have no associated filename patterns; in these cases, KDE is able to determine the MIME-type by directly examining the contents of the file.</p>
eu: <p><h1>Fitxategi-elkarketak</h1>Modulu honen bitartez fitxategi mota bakoitza zein aplikaziorekin elkartzen den aukeratuko duzu. Fitxategi-motei MIME mota (MIME siglek "Multipurpose Internet Mail Extension" adierazten dute) ere esaten zaie.</p><p> Fitxategi-elkarketak elementu hauek ditu: <ul><li>Fitxategi baten MIME mota jakiteko arauak; adibidez, *.png fitxategi-izenaren eredua, —hau da, 'png' amaitzen diren fitxategi-izen guztiak— "irudia/png" MIME motarekin elkartuta dago;</li> <li>MIME motaren deskribapen laburra, adibidez, "irudia/png" MIME motaren deskribapena 'PNG irudia' da, besterik gabe; </li> <li>MIME mota jakin bateko fitxategiak bistaratzeko erabiltzen den ikonoa, fitxategi mota erraz identifika dezazun fitxategi-kudeatzaile batean edo fitxategiak hautatzeko elkarrizketa-leiho batean (maiz erabiltzen dituzun motak, bederen);</li> <li>MIME mota jakin bateko fitxategiak irekitzeko erabil daitezkeen aplikazioen zerrenda (aplikazio bat baino gehiago erabil daitekeenean, zerrenda lehentasunaren arabera ordenatzen da).</li></ul> Harritu egingo zara beharbada ikusten duzunean MIME mota batzuek ez dutela fitxategi-izenaren eredua elkarturik; kasu horietan, KDE gauza da fitxategiaren edukiak zuzenean aztertuta MIME mota zein den zehazteko.</p>

en: Search for file type or filename pattern...
eu: Bilatu fitxategi mota edo fitxategi-izen eredua...

en: Enter a part of a filename pattern, and only file types with a matching file pattern will appear in the list. Alternatively, enter a part of a file type name as it appears in the list.
eu: Idatzi fitxategi-izenaren ereduaren zati bat, eta horrekin bat datozen fitxategi-ereduak soilik azalduko dira zerrendan. Bestela, idatzi fitxategi-izenaren izen zati bat, zerrendan azaltzen den bezalaxe.

en: Known Types
eu: Mota ezagunak

en: Here you can see a hierarchical list of the file types which are known on your system. Click on the '+' sign to expand a category, or the '-' sign to collapse it. Select a file type (e.g. text/html for HTML files) to view/edit the information for that file type using the controls on the right.
eu: Zure sistemarentzat ezagunak diren fitxategi moten zerrenda hierarkiko bat ikus dezakezu hemen. Egin klik '+' ikurrean, kategoria bat zabaltzeko, edo '-' ikurrean, kategoria tolesteko. Hautatu fitxategi mota bat (adibidez, testua/html HTML fitxategietarako) fitxategi mota horretako informazioa ikusteko/editatzeko eskuineko kontrolak erabiliz.

en: Click here to add a new file type.
eu: Klikatu hemen fitxategi mota berri bat gehitzeko.

en: &Remove
eu: &Kendu

en: Select a file type by name or by extension
eu: Hautatu fitxategi mota izenaren edo luzapenaren arabera

en: &Revert
eu: &Leheneratu

en: Revert this file type to its initial system-wide definition
eu: Leheneratu fitxategi mota hau sistemaren jatorrizko definiziora

en: Click here to revert this file type to its initial system-wide definition, which undoes any changes made to the file type. Note that system-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
eu: Klikatu hemen fitxategi mota hau sistemaren jatorrizko definiziora leheneratzeko. Horrek fitxategi motari egindako aldaketa guztiak desegingo ditu. Kontuan izan sistemari dagozkion fitxategi motak ezin direla ezabatu. Nolanahi ere, haien eredu-zerrenda hustu dezakezu, haiek erabiltzeko aukera txikitu dadin (hala ere, baliteke fitxategien edukietan oinarritutako fitxategi motaren zehaztapenak azkenik fitxategi mota horiek erabiltzea).

en: Delete this file type definition completely
eu: Ezabatu erabat fitxategi motaren definizio hau

en: Click here to delete this file type definition completely. This is only possible for user-defined file types. System-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
eu: Klikatu hemen fitxategi motaren definizio hau erabat ezabatzeko. Erabiltzaileak definitutako fitxategi motekin baino ezin da egin hori. Sistemari dagozkion fitxategi motak ezin dira ezabatu. Nolanahi ere, haien eredu-zerrenda hustu dezakezu, haiek erabiltzeko aukera txikitu dadin (hala ere, baliteke fitxategien edukietan oinarritutako fitxategi motaren zehaztapenak azkenik fitxategi mota horiek erabiltzea).

en: File Type Editor
eu: Fitxategi-moten editorea

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
eu: KDEren fitxategi motaren editorea, fitxategi mota bakar bat editatzeko bertsio sinplifikatua

en: (c) 2000, KDE developers
eu: (c) 2000 KDEren garatzaileak

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
eu: winIDk zehaztutako elkarrizketa-leihoak iragankor egiten ditu

en: File type to edit (e.g. text/html)
eu: Editatu beharreko fitxategi mota (adibidez, testua/html)

en: %1 File
eu: %1 fitxategia

en: Edit File Type %1
eu: Editatu %1 fitxategi mota

en: Create New File Type %1
eu: Sortu %1 fitxategi mota berria

en: Application Preference Order
eu: Aplikazioen lehentasun-ordena

en: Services Preference Order
eu: Zerbitzuen lehentasun-ordena

en: This is a list of applications associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select "Open With...". If more than one application is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
eu: Hautatutako fitxategi motako fitxategiekin elkartutako aplikazioen zerrenda da hau. Konqueror-en laster-menuetan azaltzen da zerrenda, "Ireki honekin..." hautatzen denean. Fitxategi mota honekin aplikazio bat baino gehiago badago elkartuta, lehentasunaren arabera ordenatzen da zerrenda, eta zerrendako lehen elementuak du lehentasuna gainerakoekiko.

en: This is a list of services associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select a "Preview with..." option. If more than one service is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
eu: Hautatutako fitxategi motako fitxategiekin elkartutako zerbitzuen zerrenda da hau. Konqueror-en laster-menuetan azaltzen da zerrenda, "Aurreikusi honekin..." hautatzen denean. Fitxategi mota honekin zerbitzu bat baino gehiago badago elkartuta, lehentasunaren arabera ordenatzen da zerrenda, eta zerrendako lehen elementuak du lehentasuna gainerakoekiko.

en: Move &Up
eu: Eraman &gora

en: Assigns a higher priority to the selected
    application, moving it up in the list. Note:  This
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
eu: Lehentasun handiagoa esleitzen dio hautatutako
    aplikazioari, eta zerrendan gora eramaten du. Oharra: 
    hautatutako aplikazioari baino ez dio eragiten honek,
    fitxategi mota aplikazio batekin baino gehiagorekin badago elkartuta.

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
eu: Lehentasun handiagoa esleitzen dio hautatutako
    zerbitzuari, eta zerrendan gora eramaten du.

en: Move &Down
eu: Eraman &behera

en: Assigns a lower priority to the selected
    application, moving it down in the list. Note: This 
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
eu: Lehentasun txikiagoa esleitzen dio hautatutako
    aplikazioari, eta zerrendan behera eramaten du. Oharra: 
    hautatutako aplikazioari baino ez dio eragiten honek,
    fitxategi mota aplikazio batekin baino gehiagorekin badago elkartuta.

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
eu: Lehentasun txikiagoa esleitzen dio hautatutako
    zerbitzuari, eta zerrendan behera eramaten du.

en: Add a new application for this file type.
eu: Gehitu beste aplikazio bat fitxategi mota honentzat.

en: Edit...
eu: Editatu...

en: Edit command line of the selected application.
eu: Editatu hautatutako aplikazioaren komando-lerroa

en: Remove the selected application from the list.
eu: Kendu hautatutako aplikazioa zerrendatik.

[ctx: No applications associated with this file type]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: No components associated with this file type]
en: None
eu: Bat ere ez

en: Add Service
eu: Gehitu zerbitzua

en: Select service:
eu: Hautatu zerbitzua:

en: Create New File Type
eu: Sortu fitxategi mota berria

en: Group:
eu: Taldea:

en: Select the category under which the new file type should be added.
eu: Hautatu zein kategoriatan gehitu behar den fitxategi mota berria.

en: Type name:
eu: Idatzi izena:

en: Type the name of the file type. For instance, if you selected 'image' as category and you type 'custom' here, the file type 'image/custom' will be created.
eu: Idatzi fitxategi motaren izena. Adibidez, kategoria gisa 'irudia' hautatu baduzu eta hemen 'pertsonalizatua' idazten baduzu, 'irudia/pertsonalizatua' fitxategi mota sortuko da.
