kdesu5 - en to eu translation catalogue (35 entries)

en: Runs a program with elevated privileges.
eu: Pribilegio handiekin exekutatzen ditu programak.

en: Maintainer
eu: Arduraduna

en: Original author
eu: Jatorrizko egilea

en: Specifies the command to run as separate arguments
eu: Exekutatu beharreko komandoa argumentu bereizi gisa zehazten du

en: Specifies the command to run as one string
eu: Exekutatu beharreko komandoa kate gisa zehazten du

en: Run command under target uid if <file> is not writable
eu: Exekutatu komandoa helburuko UIDarekin, <file> fitxategian idatz ezin badaiteke

en: Specifies the target uid
eu: Helburuko UIDa zehazten du

en: Do not keep password
eu: Ez gorde pasahitza

en: Stop the daemon (forgets all passwords)
eu: Gelditu daimona (ahaztu pasahitz guztiak)

en: Enable terminal output (no password keeping)
eu: Gaitu terminal-irteera (ez da pasahitzik gordeko)

en: Set priority value: 0 <= prio <= 100, 0 is lowest
eu: Ezarri lehentasun: 0 <= lehent. <= 100, 0 da txikiena

en: Use realtime scheduling
eu: Erabili denbora errealeko antolaketa

en: Do not display ignore button
eu: Ez bistaratu ez ikusi egiteko botoia

en: Specify icon to use in the password dialog
eu: Zehaztu pasahitzaren elkarrizketa-koadroan erabili beharreko ikonoa

en: Do not show the command to be run in the dialog
eu: Ez erakutsi elkarrizketa-koadroan exekutatu beharreko komandoa

[ctx: Transient means that the kdesu app will be attached to the app specified by the winid so that it is like a dialog box rather than some separate program]
en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
eu: winIDk zehaztutako X aplikazio baten elkarrizketa-koadroa iragankor egiten du

en: Embed into a window
eu: Txertatu leiho batean

en: Cannot execute command '%1'.
eu: Ezin da exekutatu '%1' komandoa.

en: Cannot execute command '%1'. It contains invalid characters.
eu: Ezin da exekutatu '%1' komandoa. Baliogabeko karaktereak ditu.

en: Illegal priority: %1
eu: Lehentasun legez kanpokoa: %1

en: No command specified.
eu: Ez da komandorik zehaztu.

en: Su returned with an error.
eu: Su-k errorea itzuli du.

en: Command:
eu: Komandoa:

en: realtime:
eu: denbora erreala:

en: Priority:
eu: Lehentasuna:

en: Run as %1
eu: Exekutatu %1 gisa

en: Please enter your password below.
eu: Idatzi pasahitza behean.

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below or click Ignore to continue with your current privileges.
eu: Eskatu duzun ekintza egiteko, <b>supererabiltzaile-pribilegioak</b> behar dira. Idatzi <b>supererabiltzailearen</b> pasahitza behean edo egin klik 'Ez ikusi egin' botoian, une honetan dituzun pribilegioekin jarraitzeko.

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below.
eu: Eskatu duzun ekintza egiteko, <b>supererabiltzaile-pribilegioak</b> behar dira. Idatzi <b>supererabiltzailearen</b> pasahitza behean

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below or click Ignore to continue with your current privileges.
eu: Eskatu duzun ekintza egiteko, pribilegio gehiago behar dira. Idatzi <b>%1</b>(r)en pasahitza behean edo egin klik 'Ez ikusi egin' botoian, une honetan dituzun pribilegioekin jarraitzeko.

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below.
eu: Eskatu duzun ekintza egiteko, pribilegio gehiago behar dira. Idatzi <b>%1</b>(r)en pasahitza behean.

en: Conversation with su failed.
eu: Huts egin du su-rekiko elkarrizketak.

en: The program 'su' could not be found.<br />Ensure your PATH is set correctly.
eu: 'su' programa ezin izan da aurkitu.<br />Ziurtatu zure PATHa zuzen ezarrita dagoela.

en: Permission denied.<br />Possibly incorrect password, please try again.<br />On some systems, you need to be in a special group (often: wheel) to use this program.
eu: Baimena ukatuta. <br />Pasahitza okerra izango da seguru aski. Saiatu berriz.<br />Sistema batzuetan, talde berezi bateko (maiz, wheel taldeko) kide izan behar duzu programa hori erabiltzeko.

en: Internal error: illegal return from SuProcess::checkInstall()
eu: Barne-errorea: SuProcess::checkInstall()-(e)k itzulitako balioa ez da baliozkoa
