filetypes - en to fa translation catalogue (62 entries)

en: Left Click Action (only for Konqueror file manager)
fa: عملکرد کلیک چپ (فقط برای مدیر پرونده کانکرر)

en: Show file in embedded viewer
fa: نمایش پرونده در مشاهده‌گر نهفته

en: Show file in separate viewer
fa: نمایش پرونده در مشاهده‌گر مجزا

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file belonging to this group. Konqueror can display the file in an embedded viewer or start up a separate application. You can change this setting for a specific file type in the 'Embedding' tab of the file type configuration. Dolphin  shows files always in a separate viewer
fa: در اینجا، هنگامی که روی پرونده‌ای متعلق به این گروه فشار می‌دهید، می‌توانید آنچه را که مدیر پرونده Konqueror انجام می‌دهد، پیکربندی کنید. Konqueror می‌تواند پرونده را در مشاهده‌گر توکار نمایش دهد، یا برنامه‌ی مجزا را راه‌اندازی کند. این تنظیمات را می‌توان برای نوع پرونده ویژه در برگه‌ی «توکار» در قسمت پیکربندی نوع پرونده، تغییر داد. دلفین همیشه پرونده‌ها را در نمایشگر جداگانه نمایش میدهد

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
fa: این دکمه، شمایل مربوط به نوع پرونده برگزیده را نشان می‌دهد. برای انتخاب شمایلی متفاوت، آن را فشار دهید.

en: Filename Patterns
fa: الگوهای نام پرونده

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
fa: این جعبه شامل فهرستی از الگوهایی است که برای شناسایی پرونده‌های نوع برگزیده استفاده می‌شوند. برای مثال، الگوی txt.* مربوط به نوع پرونده »متن/ساده« است؛ همه پرونده‌های منتهی به »txt.« به عنوان پرونده‌های متنی ساده شناخته می‌شوند.

en: Add...
fa: افزودن...

en: Add a new pattern for the selected file type.
fa: افزودن الگوی جدید برای نوع پرونده برگزیده.

en: Remove
fa: حذف

en: Remove the selected filename pattern.
fa: حذف الگوی نام پرونده برگزیده.

en: Description:
fa: توصیف:

en: You can enter a short description for files of the selected file type (e.g. 'HTML Page'). This description will be used by applications like Konqueror to display directory content.
fa: می‌توانید برای پرونده‌های نوع پرونده برگزیده )مثلاً صفحه زنگام(، توصیف مختصری وارد کنید. این توصیف توسط کاربردهایی مانند Konqueror، برای نمایش محتوای فهرست راهنما استفاده می‌شود.

en: Left Click Action in Konqueror
fa: عملکرد کلیک چپ در کانکرر

en: Ask whether to save to disk instead (only for Konqueror browser)
fa: سؤال در مورد اینکه آیا به جای این، در دیسک ذخیره شود (فقط برای مرورگر کانکرر)

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file of this type. Konqueror can either display the file in an embedded viewer, or start up a separate application. If set to 'Use settings for G group', the file manager will behave according to the settings of the group G to which this type belongs; for instance, 'image' if the current file type is image/png. Dolphin always shows files in a separate viewer.
fa: در اینجا می‌توانید آنچه مدیر پرونده Konqueror، هنگام فشار بر روی پرونده از این نوع انجام می‌دهد را پیکربندی کنید. Konqueror می‌تواند پرونده را در مشاهده‌گر نهفته نمایش داده، یا کاربرد مجزا را راه‌اندازی کند. اگر با «استفاده از تنظیمات برای گروه G» تنظیم شود، Konqueror، طبق تنظیمات گروه G متعلق به این نوع رفتار می‌کند؛ برای نمونه، اگر نوع پرونده جاری تصویر/png باشد،«تصویر».

en: &General
fa: &عمومی‌

en: &Embedding
fa: &نهفته‌

en: Add New Extension
fa: افزودن پسوند جدید

en: Extension:
fa: پسوند:

en: File type %1
fa: نوع پرونده %1

en: Use settings for '%1' group
fa: استفاده از تنظیمات برای گروه »%1«

en: <p><h1>File Associations</h1> This module allows you to choose which applications are associated with a given type of file. File types are also referred to as MIME types (MIME is an acronym which stands for "Multipurpose Internet Mail Extensions").</p><p> A file association consists of the following: <ul><li>Rules for determining the MIME-type of a file, for example the filename pattern *.png, which means 'all files with names that end in .png', is associated with the MIME type "image/png";</li> <li>A short description of the MIME-type, for example the description of the MIME type "image/png" is simply 'PNG image';</li> <li>An icon to be used for displaying files of the given MIME-type, so that you can easily identify the type of file in a file manager or file-selection dialog (at least for the types you use often);</li> <li>A list of the applications which can be used to open files of the given MIME-type -- if more than one application can be used then the list is ordered by priority.</li></ul> You may be surprised to find that some MIME types have no associated filename patterns; in these cases, KDE is able to determine the MIME-type by directly examining the contents of the file.</p>
fa: <p><h1>تعاملات پرونده</h1> این پیمانه به شما اجازه می‌دهد کاربردهایی را انتخاب کنید، که با نوع پرونده داده‌شده در ارتباط باشند. همچنین، انواع پرونده را به انواع مایم ارجاع می‌کنند )مایم سرنامی برای »پسوند نامه‌های اینترنتی چند منظوره« می‌باشد.(</p><p> انجمن پرونده شامل موارد زیر می‌باشد: <ul><li>قوانینی برای تعیین نوع مایم پرونده، برای مثال، الگوی نام پرونده kwd.*، که به معنی »همه پرونده‌هایی است که نام آنها با.kwd پایان می‌پذیرد«، با نوع مایم »x-kword« در ارتباط است؛</li> <li>توصیف کوتاهی از نوع مایم، برای مثال، توصیف نوع مایم »x-kword« به طور ساده »سند kword« می‌باشد؛ </li> <li>شمایلی که برای نمایش پرونده‌های نوع مایم داده‌شده استفاده می‌شود، بنابراین، به ‌راحتی می‌توانید نوع پرونده را تشخیص دهید، مثلاً، نمای Konqueror )حداقل برای انواعی که اغلب استفاده می‌کنید(؛ فهرستی از کاربردهایی که می‌توانید برای باز کردن پرونده‌های داده‌شده نوع مایم استفاده کنید--اگر بیش از یک کاربرد استفاده شود، فهرست بر اساس اولویت مرتب می‌شود.</li></ul>ممکن است از یافتن چند نوع مایم که با الگوی نام پرونده ارتباطی ندارند تعجب کنید؛ در این موارد، Konqueror قادر به تعیین نوع مایم، با امتحان مستقیم محتوای پرونده می‌باشد.</p>

en: Enter a part of a filename pattern, and only file types with a matching file pattern will appear in the list. Alternatively, enter a part of a file type name as it appears in the list.
fa: بخشی از الگوی نام پرونده را وارد کنید. تنها انواع پرونده الگوی پرونده تطابق در فهرست ظاهر خواهند شد. به‌جز این، قسمتی از نوع پرونده را تایپ کنید تا نام آن در لیست پیدا شود.

en: Known Types
fa: انواع شناخته‌شده

en: Here you can see a hierarchical list of the file types which are known on your system. Click on the '+' sign to expand a category, or the '-' sign to collapse it. Select a file type (e.g. text/html for HTML files) to view/edit the information for that file type using the controls on the right.
fa: در اینجا می‌توانید فهرست سلسله مراتبی از انواع پرونده که در سیستم شما شناخته‌شده را ببینید. برای بسط دسته روی علامت »+« فشار دهید، یا علامت »-« را برای جمع آن فشار دهید. نوع پرونده را )مثلاً text/html برای پرونده‌های زنگام( برای نمایش/ویرایش اطلاعات برای آن نوع پرونده، با استفاده از کنترلها در سمت راست انتخاب کنید.

en: Click here to add a new file type.
fa: اینجا را فشار دهید تا یک نوع پرونده جدید اضافه شود.

en: &Remove
fa: &حذف‌

en: Select a file type by name or by extension
fa: برگزیدن یک نوع پرونده با نام یا با پسوند

en: &Revert
fa: &بازگشت

en: Revert this file type to its initial system-wide definition
fa: برگردان این نوع پرونده به تعریف اولیه سیستم

en: Delete this file type definition completely
fa: حذف کامل این تعریف از نوع پرونده

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
fa: ویرایشگر نوع پرونده KDE- نسخه ساده‌شده برای ویرایش یک نوع پرونده تک

en: (c) 2000, KDE developers
fa: (ح) ۲۰۰۰، توسعه‌دهندگان KDE

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
fa: محاوره گذرا برای پنجره مشخص‌شده با شناسه پنجره‌ را ایجاد می‌کند

en: File type to edit (e.g. text/html)
fa: نوع پرونده برای ویرایش )مثلاً text/html(

en: %1 File
fa: پرونده %1

en: Edit File Type %1
fa: ویرایش پرونده از نوع %1

en: Create New File Type %1
fa: ایجاد پرونده جدید از نوع %1

en: Application Preference Order
fa: ترتیب تنظیم کاربرد

en: Services Preference Order
fa: ترتیب تنظیم خدمات

en: This is a list of applications associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select "Open With...". If more than one application is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
fa: این فهرستی از کاربردهای مرتبط با نوع پرونده برگزیده می‌باشد. زمانی که شما گزینه »پیش‌نمایش با...« را انتخاب می‌کنید، این فهرست در گزینگان متن Konqueror نمایش داده می‌شود. اگر بیش از یک کاربرد با این نوع پرونده در ارتباط باشد، فهرست بر اساس اولویت مرتب می‌شود، به طوری که بالاترین مورد بر دیگران تقدم می‌گیرد.

en: This is a list of services associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select a "Preview with..." option. If more than one service is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
fa: این فهرست خدمات مرتبط با فایل‌هایی از نوع پرونده‌های انتخاب شده است. زمانی که شما گزینه «پیش نمایش با...» را انتخاب می‌کنید، این فهرست در منوی راست کلیک Konqueror نمایش داده می‌شود. اگر بیش از یک کاربرد با این نوع پرونده در ارتباط باشد، فهرست بر اساس اولویت مرتب می‌شود، به طوری که بالاترین مورد بر دیگران تقدم می‌گیرد.

en: Move &Up
fa: حرکت &به بالا‌

en: Assigns a higher priority to the selected
    application, moving it up in the list. Note:  This
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
fa: با حرکت آن به پایین فهرست، اولویت بالاتری را به کاربرد برگزیده
    اختصاص می‌دهد. توجه کنید که: این
    تنها وقتی بر کاربرد برگزیده اثر می‌گذارد، که نوع پرونده
    با بیش از یک کاربرد در ارتباط باشد.

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
fa: با حرکت خدمت برگزیده به بالای فهرست، اولویت بالاتری را به آن
    اختصاص می‌دهد.

en: Move &Down
fa: حرکت &به پایین‌

en: Assigns a lower priority to the selected
    application, moving it down in the list. Note: This 
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
fa: با حرکت کاربرد برگزیده به پایین، اولویت پایین‌تری را به آن
    اختصاص می‌دهد. توجه کنید که: این 
    تنها وقتی بر کاربرد برگزیده اثر می‌گذارد، که نوع پرونده
    با بیش از یک کاربرد در ارتباط باشد.

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
fa: با حرکت خدمت برگزیده به پایین، اولویت پایین‌تری را به آن
    اختصاص می‌دهد.

en: Add a new application for this file type.
fa: افزودن کاربرد جدید برای این نوع پرونده.

en: Edit...
fa: ویرایش...

en: Edit command line of the selected application.
fa: ویرایش خط فرمان کاربرد برگزیده.

en: Remove the selected application from the list.
fa: حذف کاربرد برگزیده از فهرست.

[ctx: No applications associated with this file type]
en: None
fa: هیچ‌کدام

[ctx: No components associated with this file type]
en: None
fa: هیچ‌کدام

en: Add Service
fa: افزودن خدمت

en: Select service:
fa: برگزیدن خدمت:

en: Create New File Type
fa: ایجاد نوع پرونده جدید

en: Group:
fa: گروه:

en: Select the category under which the new file type should be added.
fa: دسته‌ای را انتخاب کنید، که باید نوع پرونده جدید تحت آن اضافه شود.

en: Type name:
fa: نام نوع:

en: Type the name of the file type. For instance, if you selected 'image' as category and you type 'custom' here, the file type 'image/custom' will be created.
fa: نامی برای این نوع فایل تایپ کنید. برای مثال، اگر شما «تصویر» را به عنوان دسته‌بندی انتخاب کنید و اینجا «سفارشی» را تایپ کنید، نوع پرونده‌ی «تصویر/سفارشی» ایجاد خواهد شد.
