kde-cli-tools - en to fr translation catalogue (7 entries)

en: Inhibit various desktop functions whilst a command runs
fr: Inhiber diverses fonctions de bureau pendant qu'une commande s'exécute

en: Inhibit power management
fr: Inhiber la gestion de l'énergie

en: Inhibit screensaver
fr: Inhiber l'économiseur d'écran

en: Inhibit colour correction (night mode)
fr: Inhiber la correction des couleurs (Mode « Nuit »)

en: Inhibit notifications (Do not disturb)
fr: Inhiber les notifications (Mode « Ne pas déranger »)

en: Command with arguments to run
fr: Commande à lancer avec ses paramètres

[ctx: Script as in shell script]
en: Running Script
fr: Script en cours d'exécution
