filetypes - en to fy translation catalogue (63 entries)

en: Left Click Action (only for Konqueror file manager)
fy: Lofter klik aksje (allinne foar Konqueror triem behearder)

en: Show file in embedded viewer
fy: Triem sjen litte yn ynbêde werjeftefinster

en: Show file in separate viewer
fy: Lit triem sjen yn apart skerm

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file belonging to this group. Konqueror can display the file in an embedded viewer or start up a separate application. You can change this setting for a specific file type in the 'Embedding' tab of the file type configuration. Dolphin  shows files always in a separate viewer
fy: Hjir kinne jo ynstelle wat de triembehearder dwaan sil at jo op in triem klikke dy't ta dizze groep heart. Konqueror kin dizze triem sjen litte yn in ynbêde werjouwer of in aparte appikaasje starte. Jo kinne dizze ynstelling oanpasse foar in beskaat triemtype ûnder de flap "Ynbêding" yn de triemtype ynstelling. Dolfyn lit triemmen altyd yn in aparte werjouwer sjen.

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
fy: Dizze knop lit it byldkaike sjen dat oerien komt mei it selektearre triemtype. Klik derop om in oar byldkaike te kiezen.

en: Filename Patterns
fy: Triemnammepatroanen.

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
fy: Dit fak befettet in list mei patroanen dy't brûkt wurde kinne om triemmen fan it selektearre type te identifisearjen. Bygelyks, it patroan *.txt is ferbûn mei it triemtype 'tekst/plain'; alle triemmen dy't einigje op '.txt' wurde lykas teksttriemmen werkend.

en: Add...
fy: Taheakje...

en: Add a new pattern for the selected file type.
fy: Heakje in nij patroan ta foar it selektearre triemtype.

en: Remove
fy: Fuortsmite

en: Remove the selected filename pattern.
fy: Smyt it selektearre triemnammepatroan fuort.

en: Description:
fy: Beskriuwing:

en: You can enter a short description for files of the selected file type (e.g. 'HTML Page'). This description will be used by applications like Konqueror to display directory content.
fy: Jo kinne hjir in koarte omskriuwing ynfolje foar triemmen fan it selektearre type (bgl. 'Teksttriem'). Dizze omskriuwing wurdt brûkt troch programma's lykas Konqueror by it werjaan fan de ynhâld fan mappen.

en: Ask whether to save to disk instead (only for Konqueror browser)
fy: Freegje at it ek wat is om op skiif te bewarjen (allinne foar Konqueror blêder)

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file of this type. Konqueror can either display the file in an embedded viewer, or start up a separate application. If set to 'Use settings for G group', the file manager will behave according to the settings of the group G to which this type belongs; for instance, 'image' if the current file type is image/png. Dolphin always shows files in a separate viewer.
fy: Hjir kinne jo ynstelle wat de triembehearder dwaan sil at jo op in triem fan dit type klikke. Konqueror kin dizze triem sjen litte yn in ynbêde werjouwer of in aparte tapassing starte. At jo de opsje "Ynstelling fan groep brûke" aktivearje, dan sil Konqueror de ynstellings fan de groep wêr ta dit triemtype heart brûke. Bygelyks de groep 'byld' at it aktuele triemtype 'byld/png' is. Dolfyn lit triemmen altyd sjen yn in aparte werjouwer.

en: &General
fy: &Algemien

en: &Embedding
fy: &Ynbêding

en: Add New Extension
fy: Nij taheaksel taheakje

en: Extension:
fy: Taheaksel:

en: File type %1
fy: Triemtype %1

en: Use settings for '%1' group
fy: Brûk ynstellings foar groep '%1'

en: <p><h1>File Associations</h1> This module allows you to choose which applications are associated with a given type of file. File types are also referred to as MIME types (MIME is an acronym which stands for "Multipurpose Internet Mail Extensions").</p><p> A file association consists of the following: <ul><li>Rules for determining the MIME-type of a file, for example the filename pattern *.png, which means 'all files with names that end in .png', is associated with the MIME type "image/png";</li> <li>A short description of the MIME-type, for example the description of the MIME type "image/png" is simply 'PNG image';</li> <li>An icon to be used for displaying files of the given MIME-type, so that you can easily identify the type of file in a file manager or file-selection dialog (at least for the types you use often);</li> <li>A list of the applications which can be used to open files of the given MIME-type -- if more than one application can be used then the list is ordered by priority.</li></ul> You may be surprised to find that some MIME types have no associated filename patterns; in these cases, KDE is able to determine the MIME-type by directly examining the contents of the file.</p>
fy: <p><h1>Triemkeppelingen</h1> Yn dizze module kinne jo fêstlizze hokker tapassings keppele wurde oan in beskaat triemtype. Triemtypen wurde ek wol MIME-typen neamt (MIME is in letterwurd dat stiet foar "Multipurpose Internet Mail Extensions".)</p><p> In triemkeppeling bestiet út it neikommende: <ul> <li>Foarskriften foar it fêststellen fan it type triem, bygelyks it triemnammepatroan *.kwd, wat betsjut 'alle triemmen mei nammen dy't einigje op .kwd', wurdt keppele oan it MIME-type "x-kword";</li> <li>In koarte beskriuwing fan it triemtype. Bygelyks, de beskriuwing fan it triemtype "x-kword" is 'KWord-dokumint'.</li> <li>In byldkaike dat brûkt wurdt foar it werjaan fan triemmen fan in beskaat triemtype. Sa kinne jo yn bygelyks in Konqueror-finster, makliker werkenne hokfoar type in beskaat triem is.</li> <li>In list mei tapassings dy't brûkt wurde kinne om triemmen fan dit type te iepenjen. At jo mear dan ien tapassing brûke wolle kinne, dan kin de list iepen wurde nei prioriteit. </li> </ul>Guon triemtypen binne gjin triemnammepatroanen nedich. Yn dizze gefallen kin KDE it triemtype bepale troch nei de ynhâld fan it triem te sjen.</p>

en: Enter a part of a filename pattern, and only file types with a matching file pattern will appear in the list. Alternatively, enter a part of a file type name as it appears in the list.
fy: Fier in diel fan in triemnammepatroan yn. Allinnich triemtypen dy't oerienkomme mei dit patroan ferskine dan yn de list.

en: Known Types
fy: Bekende typen

en: Here you can see a hierarchical list of the file types which are known on your system. Click on the '+' sign to expand a category, or the '-' sign to collapse it. Select a file type (e.g. text/html for HTML files) to view/edit the information for that file type using the controls on the right.
fy: Hjir sjogge jo in list fan de triemtypen dy't op jo systeem bekend binne. Klik op it '+' teken om in kategory út te wreidzjen, of op it '-' teken om dizze wer op te tearen. Klik op de namme fan it triemtype (bgl. 'html' foar HTML-triemmen) om jo foarkar oangeande dat triemtype yn te stellen.

en: Click here to add a new file type.
fy: Klik hjirre om in nij triemtype ta te heakjen

en: &Remove
fy: &Fuortsmite

en: Select a file type by name or by extension
fy: Selektearje in triemtype by namme of taheaksel

en: &Revert
fy: &Weromdraaie

en: Revert this file type to its initial system-wide definition
fy: Dizze triemtype weromsette nei syn systeem-wide defenysje

en: Click here to revert this file type to its initial system-wide definition, which undoes any changes made to the file type. Note that system-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
fy: Klik hjirre om dit triemtype nei syn systeem-wide definysje werom te setten, hokker alle feroarings makke ta dit triemtype ûngedien meitsje. Tink derom dat systeem-wide triemtypen net te wiskjen binne. Jo kinne wol har patroanlist leechje, om sa de kânsen fan it brûken te minimalisearjen(it kin noch stees barre dat triemtype ûntdekking fan triem ynhâld se dôchs brûke).

en: Delete this file type definition completely
fy: Dit triemtype definysje folslein wiskje

en: Click here to delete this file type definition completely. This is only possible for user-defined file types. System-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
fy: lik hjir om dit triemtype definysje folslein te wiskje. Dit is allinne mooglik foar brûker-definearre triemtypen. Systeem-wide triemtypen kinne net wiske wurde. Jo kinne wol har patroanlist leechje, om sa de kânsen fan it brûken te minimalisearjen(it kin noch stees barre dat triemtype ûntdekking fan triem ynhâld se dôchs brûke).

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
fy: KDE Triemtype Oanpasser - ferienfâldige ferzje foar it oanpassen fan losse triemtypen

en: (c) 2000, KDE developers
fy: (c) 2000, KDE-ûntjouwers

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
fy: Makket de dialooch tydlik foar it finster dat opjûn is troch winid

en: File type to edit (e.g. text/html)
fy: Triemtype om oan te passen (bgl. text/html)

en: %1 File
fy: %1 triem

en: Edit File Type %1
fy: Triemtype %1 bewurkje

en: Create New File Type %1
fy: Nij triemtype %1 oanmeitsje

en: Application Preference Order
fy: Tapassings foar dit triemtype

en: Services Preference Order
fy: Tsjinsten foar dit triemtype

en: This is a list of applications associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select "Open With...". If more than one application is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
fy: Dit is in list mei tapassings dy't ferbûn binne mei it selekteare triemtype. Dizze list wurdt sjen litten yn Konqueror's ferbânmenu's wannear't jo kieze foar "Iepenje mei...". At der mear dan ien tapassing ferbûn is mei dit triemtype, dan is de list oardere op prioriteit, wêrby de boppenste tapassing yn de list as earste keazen wurdt om de triem mei te iepenjen.

en: This is a list of services associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select a "Preview with..." option. If more than one service is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
fy: Dit is in list mei tsjinsten dy't ferbûn binne mei it selekteare triemtype. Dizze list is te sjen yn Konqueror's kontekstmenu's wannear't jo kieze foar in "Printallyk mei..." opsje. At der mear dan ien tsjinst ferbûn is mei dit triemtype, dan is de list oardere op prioriteit, wêrby de boppenste item foargiet foar alle oaren.

en: Move &Up
fy: Omheech &ferpleatse

en: Assigns a higher priority to the selected
    application, moving it up in the list. Note:  This
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
fy: Jout in hegere prioriteit oan it selektearre
    programma troch dizze heger yn de list te setten.
    Opmerking: dit docht allinnich wat mei it selektearre
    programma oft it triemtype besibbe
    is mei mear as ien programma.

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
fy: Jout in hegere prioriteit oan de selektearre tsjinst
    troch dizze heger in de list te setten.

en: Move &Down
fy: Omleech fe&rpleatse

en: Assigns a lower priority to the selected
    application, moving it down in the list. Note: This 
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
fy: Jout in legere prioriteit oan it selektearre
    programma troch dizze leger yn de list te setten.
    Opmerking: dit docht allinnich wat mei it selektearre
    programma oft it triemtype besibbe
    is mei mear as ien programma.

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
fy: Jout in legere prioriteit oan de selektearre tsjinst
    troch dizze leger in de list te setten.

en: Add a new application for this file type.
fy: Heakje in nij programma ta foar dit triemtype.

en: Edit...
fy: Bewurkje...

en: Edit command line of the selected application.
fy: Pas de kommandorigel oan fan it selektearre programma.

en: Remove the selected application from the list.
fy: Smyt it selektearre programma út de list.

[ctx: No applications associated with this file type]
en: None
fy: Gjint

[ctx: No components associated with this file type]
en: None
fy: Gjint

en: Add Service
fy: Tsjinst taheakje

en: Select service:
fy: Tsjinst selektearje:

en: Create New File Type
fy: Nij triemtype oanmeitsje

en: Group:
fy: Groep:

en: Select the category under which the new file type should be added.
fy: Selektearje de kategory wêrûnder it nije triemtype pleatst wurde moat.

en: Type name:
fy: Typenamme:

en: Type the name of the file type. For instance, if you selected 'image' as category and you type 'custom' here, the file type 'image/custom' will be created.
fy: Fier de namme fan it triemtype yn. As foarbyld. as jo 'image' selektearje as kategory en jo type 'custum' yn, de triemtype 'image/custum'sil da n oanmakke wurde.
