filetypes - en to gl translation catalogue (66 entries)

en: Left Click Action (only for Konqueror file manager)
gl: Acción co botón esquerdo (só para o xestor de ficheiros Konqueror)

en: Show file in embedded viewer
gl: Amosar o ficheiro nun visor incluído

en: Show file in separate viewer
gl: Amosar o ficheiro nun visor separado

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file belonging to this group. Konqueror can display the file in an embedded viewer or start up a separate application. You can change this setting for a specific file type in the 'Embedding' tab of the file type configuration. Dolphin  shows files always in a separate viewer
gl: Aquí pode configurar o que fará o xestor de ficheiros Konqueror cando se faga clic nun ficheiro deste grupo. Konqueror pode amosar o ficheiro nun visor incluído ou iniciar unha aplicación aparte. Pode cambiar esta configuración para un tipo de ficheiro específico no separador «Inclusión» da configuración do tipo de ficheiro. Dolphin sempre mostra os ficheiros nun visor á parte.

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
gl: Este botón mostra a icona asociada co tipo de ficheiro escollido. Prémao para escoller unha icona distinta.

en: Filename Patterns
gl: Padróns de nome de ficheiro

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
gl: Esta caixa contén unha lista de padróns que poden usarse para identificar ficheiros do tipo escollido. Por exemplo, o padrón *.txt está asociado co tipo de ficheiro «text/plain», e todos os ficheiros rematados en «.txt» recoñeceranse como documentos de texto simple.

en: Add...
gl: Engadir…

en: Add a new pattern for the selected file type.
gl: Engade un novo padrón para o tipo de ficheiro escollido.

en: Remove
gl: Retirar

en: Remove the selected filename pattern.
gl: Retira o padrón de nomes de ficheiro escollido.

en: Description:
gl: Descrición:

en: You can enter a short description for files of the selected file type (e.g. 'HTML Page'). This description will be used by applications like Konqueror to display directory content.
gl: Pode inserir unha descrición curta para ficheiros do tipo escollido (p.ex. «Páxina HTML»). Esta descrición usarana aplicacións como Konqueror para amosar o contido do directorio.

en: Left Click Action in Konqueror
gl: Acción co botón esquerdo en Konqueror

en: Ask whether to save to disk instead (only for Konqueror browser)
gl: Preguntar se gardar no disco (só para o navegador Konqueror)

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file of this type. Konqueror can either display the file in an embedded viewer, or start up a separate application. If set to 'Use settings for G group', the file manager will behave according to the settings of the group G to which this type belongs; for instance, 'image' if the current file type is image/png. Dolphin always shows files in a separate viewer.
gl: Aquí pode configurar o que fará o xestor de ficheiros Konqueror cando se faga clic nun ficheiro deste tipo. Konqueror pode amosar o ficheiro nun visor incluído ou iniciar unha aplicación  para tal tarefa. Se escolle «Usar configuracións para grupo G», o xestor de ficheiros comportarase segundo a configuración para o grupo G ao que pertenza o tipo, por exemplo «imaxe» se o tipo de ficheiro actual é imaxe/png. Dolphin sempre mostra os ficheiros nun visor á parte.

en: &General
gl: &Xeral

en: &Embedding
gl: &Inclusión

en: Add New Extension
gl: Engadir unha extensión nova

en: Extension:
gl: Extensión:

en: File type %1
gl: Tipo de ficheiro %1

en: Use settings for '%1' group
gl: Usar a configuración do grupo «%1»

en: <p><h1>File Associations</h1> This module allows you to choose which applications are associated with a given type of file. File types are also referred to as MIME types (MIME is an acronym which stands for "Multipurpose Internet Mail Extensions").</p><p> A file association consists of the following: <ul><li>Rules for determining the MIME-type of a file, for example the filename pattern *.png, which means 'all files with names that end in .png', is associated with the MIME type "image/png";</li> <li>A short description of the MIME-type, for example the description of the MIME type "image/png" is simply 'PNG image';</li> <li>An icon to be used for displaying files of the given MIME-type, so that you can easily identify the type of file in a file manager or file-selection dialog (at least for the types you use often);</li> <li>A list of the applications which can be used to open files of the given MIME-type -- if more than one application can be used then the list is ordered by priority.</li></ul> You may be surprised to find that some MIME types have no associated filename patterns; in these cases, KDE is able to determine the MIME-type by directly examining the contents of the file.</p>
gl: <p><h1>Asociacións de ficheiro</h1> Este módulo permítelle escoller as aplicacións que están asociadas cun tipo de ficheiro dado. Os tipos de ficheiro tamén son chamados tipos MIME (MIME son as siglas de «Multipurpose Internet Mail Extensions».)</p><p> Unha asociación de ficheiro consiste no seguinte: <ul><li>Regras para determinar os tipos MIME dun ficheiro. Por exemplo, o padrón de nome de ficheiro *.png, que significa «todos os ficheiros con nomes rematados en .png», están asociados co tipo MIME «image/png»;</li> <li>Unha descrición curta do tipo MIME. Por exemplo, a descrición do tipo MIME «image/png» é simplemente «Imaxe PNG».</li> <li>Unha icona que se vai usar para amosar os ficheiros dun tipo MIME dado, para identificar facilmente un tipo de ficheiro no xestor de ficheiros (polo menos para os ficheiros que usa con frecuencia);</li> <li>Unha lista de aplicacións que poderán usarse para abrir ficheiros do tipo MIME dado --se puidera usar máis dunha aplicación entón a lista estará ordenada segundo a prioridade.</li></ul> Poida que se sorprenda cando vexa que algúns tipos MIME non teñen un padrón de nome de ficheiro asociado. Nestes casos, KDE pode determinar directamente o tipo MIME examinando o contido do ficheiro.</p>

en: Search for file type or filename pattern...
gl: Buscar un tipo de ficheiro ou un padrón de nome de ficheiro…

en: Enter a part of a filename pattern, and only file types with a matching file pattern will appear in the list. Alternatively, enter a part of a file type name as it appears in the list.
gl: Insira unha parte do padrón do nome de ficheiro, e só aparecerán na lista os tipos de ficheiros concordantes co padrón. Alternativamente, escriba unha parte do nome do tipo de ficheiro tal como aparece na lista.

en: Known Types
gl: Tipos coñecidos

en: Here you can see a hierarchical list of the file types which are known on your system. Click on the '+' sign to expand a category, or the '-' sign to collapse it. Select a file type (e.g. text/html for HTML files) to view/edit the information for that file type using the controls on the right.
gl: Aquí pode ver unha lista xerárquica dos tipos de ficheiro coñecidos neste sistema. Prema o signo «+» para expandir unha categoría, ou no signo «-» para pregala. Escolla un tipo de ficheiro (p.ex. text/html para os ficheiros HTML) para ver/editar a información dese tipo de ficheiro usando os controis da dereita.

en: Click here to add a new file type.
gl: Prema aquí para engadir un novo tipo de ficheiro.

en: &Remove
gl: &Retirar

en: Select a file type by name or by extension
gl: Escoller un tipo de ficheiro polo nome ou pola extensión

en: &Revert
gl: Re&verter

en: Revert this file type to its initial system-wide definition
gl: Reverter este tipo de ficheiro á definición inicial para todo o sistema

en: Click here to revert this file type to its initial system-wide definition, which undoes any changes made to the file type. Note that system-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
gl: Prema aquí para reverter este tipo de ficheiro á súa definición inicial para todo o sistema, desfacendo calquera cambio que fixese no tipo de ficheiro. Teña en conta que non se poden eliminar os tipos de ficheiro do sistema, porén pode baleirar a súa lista de padróns, co que se minimizan as posibilidades de empregárense (pero a determinación do tipo de ficheiro a partir do contido deste pode facer que se use).

en: Delete this file type definition completely
gl: Eliminar completamente esta definición de tipo de ficheiro

en: Click here to delete this file type definition completely. This is only possible for user-defined file types. System-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
gl: Prema aquí para eliminar completamente esta definición de tipo de ficheiro. Isto só é posíbel cos tipos definidos polo usuario. O tipos de ficheiro do sistema non poden eliminarse. Porén, pode baleirar a lista de padróns, para minimizar as posibilidades de usalos (pero a determinación do tipo de ficheiro a partir do contido deste pode facer que se use).

en: File Type Editor
gl: Editor de tipos de ficheiro

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
gl: KDE editor de tipos de ficheiro; versión simplificada para editar un só tipo de ficheiro

en: (c) 2000, KDE developers
gl: © 2000, Os desenvolvedores de KDE

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
gl: Fai que o diálogo sexa transitorio para a xanela especificada por winid

en: File type to edit (e.g. text/html)
gl: O tipo do ficheiro que se vai editar (p.ex. texto/html)

en: %1 File
gl: Ficheiro %1

en: Edit File Type %1
gl: Editar o tipo de ficheiro %1

en: Create New File Type %1
gl: Crear o novo tipo de ficheiro %1

en: Application Preference Order
gl: Orde de preferencia das aplicacións

en: Services Preference Order
gl: Orde de preferencia dos servizos

en: This is a list of applications associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select "Open With...". If more than one application is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
gl: Esta é unha lista de aplicacións asociadas con ficheiros do tipo escollido. Esta lista amósase nos menús de contexto de Konqueror cando se escolle «Abrir con…». Se hai máis dunha aplicación asociada con este tipo de ficheiro, entón a lista ordénase pola prioridade, tendo preferencia o elemento de arriba.

en: This is a list of services associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select a "Preview with..." option. If more than one service is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
gl: Esta é unha lista de servizos asociados cos ficheiros do tipo de ficheiro escollido. Esta lista amósase nos menús de contexto de Konqueror cando se escolle «Previsualizar con…». Se hai máis dun programa asociado con este tipo de ficheiro, a lista ordénase por preferencia co elemento prioritario na cabeza.

en: Move &Up
gl: &Subir

en: Assigns a higher priority to the selected
    application, moving it up in the list. Note:  This
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
gl: Dálle unha prioridade máis alta á aplicación
    escollida, movéndoa cara arriba na lista. Nota:
    isto só afecta á aplicación escollida se o tipo de ficheiro
    está asociado con máis dunha aplicación.

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
gl: Asigna unha prioridade máis alta ao servizo
    escollido, movéndoo cara riba na lista.

en: Move &Down
gl: &Baixar

en: Assigns a lower priority to the selected
    application, moving it down in the list. Note: This 
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
gl: Dálle unha prioridade máis baixa á aplicación
    escollida, movéndoa cara abaixo na lista. Nota:
    isto só afecta á aplicación escollida se o tipo de ficheiro
    está asociado con máis dunha aplicación.

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
gl: Asigna unha prioridade máis baixa ao servizo
    escollido, movéndoo cara baixo na lista.

en: Add a new application for this file type.
gl: Engade unha nova aplicación para este tipo de ficheiro.

en: Edit...
gl: Editar…

en: Edit command line of the selected application.
gl: Edita a liña de ordes da aplicación escollida.

en: Remove the selected application from the list.
gl: Retira da lista a aplicación escollida.

[ctx: No applications associated with this file type]
en: None
gl: Ningunha

[ctx: No components associated with this file type]
en: None
gl: Ningunha

en: Add Service
gl: Engadir un servizo

en: Select service:
gl: Escoller o servizo:

en: Create New File Type
gl: Crear un tipo novo de ficheiro

en: Group:
gl: Grupo:

en: Select the category under which the new file type should be added.
gl: Escolle a categoría na que se engadirá o novo tipo de ficheiro.

en: Type name:
gl: Nome do tipo:

en: Type the name of the file type. For instance, if you selected 'image' as category and you type 'custom' here, the file type 'image/custom' will be created.
gl: Escriba o nome do tipo de ficheiro. Por exemplo, se escolleu «imaxe» como categoría e escribe aquí «personalizado», crearase o tipo de ficheiro «imaxe/personalizado».
