kdesu - en to gl translation catalogue (36 entries)

en: Runs a program with elevated privileges.
gl: Executa un programa con máis privilexios.

en: Copyright (c) 1998-2000 Geert Jansen, Pietro Iglio
gl: © 1998-2000 Geert Jansen, Pietro Iglio

en: Maintainer
gl: Mantenedor

en: Original author
gl: Autor orixinal

en: Specifies the command to run as separate arguments
gl: Especifica a orde a executar como argumentos separados

en: Specifies the command to run as one string
gl: Especifica a orde a executar como un texto

en: Run command under target uid if <file> is not writable
gl: Executar a orde co uid de destino se <ficheiro> non permite escritura

en: Specifies the target uid
gl: Especifica o UID de destino

en: Do not keep password
gl: Non lembrar o contrasinal

en: Stop the daemon (forgets all passwords)
gl: Deter o servizo (esquece todos os contrasinais)

en: Enable terminal output (no password keeping)
gl: Activar a saída no terminal (non lembra os contrasinais)

en: Set priority value: 0 <= prio <= 100, 0 is lowest
gl: Definir o valor de prioridade: 0 ≤ prioridade ≤ 100, 0 é a menor

en: Use realtime scheduling
gl: Usar planificación de tempo-real

en: Do not display ignore button
gl: Non amosar o botón de ignorar

en: Specify icon to use in the password dialog
gl: Especifica a icona para usar no diálogo de contrasinal

en: Do not show the command to be run in the dialog
gl: Non amosar no diálogo a orde a executar

[ctx: Transient means that the kdesu app will be attached to the app specified by the winid so that it is like a dialog box rather than some separate program]
en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
gl: Vincula o diálogo a un aplicativo das X especificado por winid

en: Embed into a window
gl: Incorporar nunha xanela

en: Cannot execute command '%1'.
gl: Non é posíbel executar a orde «%1».

en: Cannot execute command '%1'. It contains invalid characters.
gl: Non é posíbel executar a orde «%1». Contén caracteres incorrectos.

en: Illegal priority: %1
gl: Prioridade inaceptábel: %1

en: No command specified.
gl: Non se indicou unha orde.

en: Su returned with an error.
gl: Su rematou cun erro.

en: Command:
gl: Orde:

en: realtime:
gl: tempo-real:

en: Priority:
gl: Prioridade:

en: Run as %1
gl: Executar como %1

en: Please enter your password below.
gl: Por favor, insira o seu contrasinal.

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below or click Ignore to continue with your current privileges.
gl: A acción que solicitou precisa <b>privilexios de root</b>. Por favor, insira en baixo o <b>contrasinal de root</b>, ou prema Ignorar para continuar cos privilexios actuais.

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below.
gl: A acción que solicitou precisa dos <b>privilexios de root</b>. Por favor, insira en baixo o <b>contrasinal de root</b>.

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below or click Ignore to continue with your current privileges.
gl: A acción que solicitou precisa privilexios adicionais. Por favor, insira en baixo contrasinal de <b>%1</b>, ou prema Ignorar para continuar cos privilexios actuais.

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below.
gl: A acción que solicitou precisa privilexios adicionais. Por favor, insira en baixo o contrasinal de <b>%1</b>.

en: Conversation with su failed.
gl: A conversa con su fallou.

en: The program 'su' could not be found.<br />Ensure your PATH is set correctly.
gl: Non foi posíbel atopar o programa «su»<br />Verifique que a súa variábel PATH é correcta.

en: Permission denied.<br />Possibly incorrect password, please try again.<br />On some systems, you need to be in a special group (often: wheel) to use this program.
gl: Denegouse o permiso.<br />Quizais fose incorrecto o contrasinal, inténteo de novo.<br />Nalgúns sistemas debe pertencer a un grupo especial (xeralmente «wheel») para poder usar este programa.

en: Internal error: illegal return from SuProcess::checkInstall()
gl: Erro interno: valor de retorno inaceptábel de SuProcess::checkInstall()
