kioclient - en to gu translation catalogue (8 entries)

en: 
    Syntax:
gu: 
    વાકયરચના:

en: KIO Client
gu: KIO કલાઇન્ટ

en: Command-line tool for network-transparent operations
gu: નેટવર્ક-પારદર્શક કાર્યો માટે આદેશ-રેખા સાધન

en: Source URL or URLs
gu: ઉદ્ગમ URL ke URLs

en: Destination URL
gu: લક્ષ્ય URL

en: Show available commands
gu: ઉપલ્બધ આદેશો બતાવો

en: Command (see --commands)
gu: આદેશ (જુઓ --commands)

en: Arguments for command
gu: આદેશ માટેની દલીલો
