kstart5 - en to he translation catalogue (9 entries)

en: Utility to launch applications
he: כלי להפעלת יישומים

en: (C) 1997-2000 Matthias Ettrich (ettrich@kde.org)
he: (C) 1997‏-2000 מתיאס אטריך (ettrich@kde.org)

en: Matthias Ettrich
he: מטיאס אטריך

en: David Faure
he: דוד פור

en: Richard J. Moore
he: ריצ׳ארד ג׳. מור

en: Command to execute
he: פקודה להפעלה

en: Alternative to <command>: desktop file name to start, e.g. org.kde.kate
he: חלופה ל<פקודה>: שם קובץ שולחן עבודה (desktop) להפעלה, למשל: org.kde.kate

en: Optional URL to pass to the application when using --application
he: כתובת להעברת ליישום בעת שימוש ב־‎--application כרשות

en: No command specified
he: לא צוינה פקודה
