filetypes - en to hne translation catalogue (46 entries)

en: Show file in embedded viewer
hne: सन्निहित प्रदर्सक मं फाइल देखाव

en: Show file in separate viewer
hne: अलग प्रदर्सक मं फाइल देखाव

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
hne: ये बटन देखाथे  चुने गे फाइल किसिम से सम्बद्ध चिनहा. भिन्न चिनहा चुने बर एखर मं किलिक करव.

en: Filename Patterns
hne: फाइल-नाम पैटर्न

en: Add...
hne: जोड़व...

en: Add a new pattern for the selected file type.
hne: चुने गे फाइल किसिम बर एक नवा पैटर्न जोड़व.

en: Remove
hne: हटाव

en: Remove the selected filename pattern.
hne: चुने गे फाइलनाम पैटर्न ल मेटाव

en: &General
hne: सामान्य (&G)

en: &Embedding
hne: एम्बेडिंग (&E)

en: Add New Extension
hne: नवा एक्सटेंसन जोड़व

en: Extension:
hne: एक्सटेंसनः

en: File type %1
hne: फाइल के किसिम %1

en: Use settings for '%1' group
hne: समूह '%1' बर सेटिंग उपयोग करव

en: Enter a part of a filename pattern, and only file types with a matching file pattern will appear in the list. Alternatively, enter a part of a file type name as it appears in the list.
hne: फाइलनाम पैटर्न के कोनो हिस्सा भरव. सिरिफ फाइल किसिम जऊन फाइल पैटर्न से मेल खाही ओही सूची मं प्रकट होही. वैकल्पिक रूप मं, फाइल किसिम नाम के हिस्सा भरव जऊन सूची मं प्रकट होही.

en: Known Types
hne: ग्यात किसिम

en: Click here to add a new file type.
hne: नवा फाइल किसिम जोड़े बर इहां किलिक करव.

en: &Remove
hne: मेटाव (&R)

en: Select a file type by name or by extension
hne: फाइल किसिम नाम या एक्सटेंसन से चुनव

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
hne: के एडिट फाइल किसिम संपादक - एक फाइल किसिम ल संपादित करे के सरल संस्करन

en: (c) 2000, KDE developers
hne: (c) 2000, केडीई बनइया मन

en: Preston Brown
hne: प्रेस्टन ब्राउन

en: David Faure
hne: डेविड फाउर

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
hne: विनआईडी से निरधारित विंडो बर गोठ ल ट्रांजिएंट बनाथे

en: File type to edit (e.g. text/html)
hne: संपादन बर फाइल किसिम (जइसन कि text/html)

en: %1 File
hne: %1 फाइल

en: Edit File Type %1
hne: फाइल के किसिम बदलव %1

en: Create New File Type %1
hne: नवा फाइल किसिम बनाव %1

en: Application Preference Order
hne: अनुपरयोग प्राथमिकता अनुक्रम

en: Services Preference Order
hne: सेवा प्राथमिकता अनुक्रम

en: Move &Up
hne: ऊपर जाव (&U)

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
hne: चुने गे सेवा ल एक जादा
    प्राथमिकता प्रदान करथे , सूची मं ऊपर ले जाके.

en: Move &Down
hne: नीचे जाव (&D)

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
hne: चुने गे सेवा ल एक निम्न
    प्राथमिकता प्रदान करथे , सूची मं नीचे लाके.

en: Add a new application for this file type.
hne: ए फाइल किसिम बर एक नवा अनुपरयोग जोड़व.

en: Edit...
hne: संपादन...

en: Edit command line of the selected application.
hne: चुने गे अनुपरयोग के कमांड लाइन के संपादन करव

en: Remove the selected application from the list.
hne: चुने गे अनुपरयोग ल सूची मं से बाहिर करव

[ctx: No applications associated with this file type]
en: None
hne: कुछ नइ

[ctx: No components associated with this file type]
en: None
hne: कुछ नइ

en: Add Service
hne: सेवा जोड़व

en: Select service:
hne: सेवा चुनव:

en: Create New File Type
hne: नवा फाइल किसिम तैयार करव

en: Group:
hne: समूहः

en: Select the category under which the new file type should be added.
hne: जहां नवा फाइल किसिम जोड़े जाही ओखर वर्ग चुनव.

en: Type name:
hne: नाम टाइप करव:
