kstart - en to hne translation catalogue (23 entries)

en: KStart
hne: के-स्टार्ट

en: Utility to launch applications with special window properties 
    such as iconified, maximized, a certain virtual desktop, a special decoration
    and so on.
hne: विसिस्ट विंडो गुन के साथ अनुपरयोग मन ल चालू करे वाले यूटिलिटी 
    उदाहरन बर चिनहा-रूप में, सबसे बड़े, कोनो विसेस आभासी डेस्कटाप में, विसेस सजावट सहित
    इत्यादि, आदि.

en: (C) 1997-2000 Matthias Ettrich (ettrich@kde.org)
hne: (C) 1997-2000 मैथियास एट्रिच (ettrich@kde.org)

en: Matthias Ettrich
hne: मेथियास एट्रिच

en: David Faure
hne: डेविड फाउरे

en: Richard J. Moore
hne: रिचर्ड जे मूर

en: Command to execute
hne: चलाय बर कमांड

en: A regular expression matching the window title
hne: विंडो सीर्सक से मिलत जुलत नियमित एक्सप्रेसन

en: Desktop on which to make the window appear
hne: डेस्कटाप जहाँ विंडो दिखही

en: Make the window appear on the desktop that was active
    when starting the application
hne: सक्रिय डेस्कटाप मं विंडो दिखही
    जब अनुपरयोग चालू होही

en: Make the window appear on all desktops
hne: सब्बो डेस्कटाप मं विंडो दिखही

en: Iconify the window
hne: विंडो ल चिनहा रूप बनाव

en: Maximize the window
hne: विंडो सबसे बड़े करव

en: Maximize the window vertically
hne: विंडो खड़े मं सबसे बड़े करव

en: Maximize the window horizontally
hne: विंडो आड़े मं सबसे बड़े करव

en: Show window fullscreen
hne: विंडो पूरा स्क्रीन मं देखाव

en: The window type: Normal, Desktop, Dock, Toolbar, 
    Menu, Dialog, TopMenu or Override
hne: विंडो किसिम: सामान्य, डेस्कटाप, डाक, औजारपट्टी, 
    मेन्यू, गोठ, सीर्समेन्यू या ओवरराइड

en: Jump to the window even if it is started on a 
    different virtual desktop
hne: विंडो मं चले जाव तभू जब ए चालू हो कोनो 
    अउ दूसर आभासी डेस्कटाप पर

en: Try to keep the window above other windows
hne: विंडो ल अउ दूसर विंडो के ऊपर रखे के कोसिस करव

en: Try to keep the window below other windows
hne: विंडो ल अउ दूसर विंडो के नीचे रखे के कोसिस करव

en: The window does not get an entry in the taskbar
hne: विंडो ल काम पट्टी मं प्रविस्टि नइ मिलिस

en: The window does not get an entry on the pager
hne: विंडो ल पेजर मं प्रविस्टि नइ मिलिस

en: No command specified
hne: कोई कमांड निरधारित नइ हे
