KDE 4.0 - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: System Settings Module
hu: Rendszerbeállítások modul

en: A tool to start single system settings modules
hu: Segédprogram KDE-s beállítómodulok indításához

en: (c) 1999-2016, The KDE Developers
hu: © A KDE fejlesztői, 1999-2016.

en: Maintainer
hu: Karbantartó

en: List all possible modules
hu: Az összes modul kilistázása

en: Configuration module to open
hu: A megnyitandó modul beállítása

en: Specify a particular language
hu: Nyelv megadása

en: Do not display main window
hu: A főablak ne jelenjen meg

en: Arguments for the module
hu: A modul argumentumai

en: Use a specific icon for the window
hu: Megadott ikon használata az ablakhoz

en: Use a specific caption for the window
hu: Megadott szöveg használata az ablakhoz

en: --lang is deprecated. Please set the LANGUAGE environment variable instead
hu: A --lang elavult. Használja helyette a LANGUAGE környezeti változót

en: The following modules are available:
hu: A következő modulok állnak rendelkezésre:

en: No description available
hu: Nincs leírás

en: Could not find module '%1'. See kcmshell5 --list for the full list of modules.
hu: A(z) „%1” modul nem található. Lásd kcmshell5 --list a modulok listájáért.
