kde-cli-tools - en to hu translation catalogue (7 entries)

en: Inhibit various desktop functions whilst a command runs
hu: Különböző asztali funkciók meggátlása egy parancs futása közben

en: Inhibit power management
hu: Energiakezelés meggátlása

en: Inhibit screensaver
hu: Képernyővédő meggátlása

en: Inhibit colour correction (night mode)
hu: Színkorrekció meggátlása (éjszakai mód)

en: Inhibit notifications (Do not disturb)
hu: Értesítések meggátlása (ne zavarjanak)

en: Command with arguments to run
hu: A futtatandó parancs argumentumokkal

[ctx: Script as in shell script]
en: Running Script
hu: Parancsfájl futtatása
