kde-cli-tools - en to ia translation catalogue (7 entries)

en: Inhibit various desktop functions whilst a command runs
ia: Inhibi varie functiones de scriptorio durante que un commando executa

en: Inhibit power management
ia: Inhibi gestion de energia

en: Inhibit screensaver
ia: Inhibi salvator de schermo

en: Inhibit colour correction (night mode)
ia: Inhibi correction de color (modo nocturne)

en: Inhibit notifications (Do not disturb)
ia: Inhibi notificationes (Non disturbar)

en: Command with arguments to run
ia: Commando con argumentos a executar

[ctx: Script as in shell script]
en: Running Script
ia: Script executante
