kcmshell - en to id translation catalogue (15 entries)

en: System Settings Module
id: Modul System Settings

en: A tool to start single system settings modules
id: Sebuah alat untuk menjalankan modul-modul system settings tunggal

en: (c) 1999-2016, The KDE Developers
id: (c) 1999-2016, Pengembang KDE

en: Maintainer
id: Pemelihara

en: List all possible modules
id: Senarai semua modul yang mungkin

en: Configuration module to open
id: Modul konfigurasi untuk dibuka

en: Specify a particular language
id: Tentukan bahasa tertentu

en: Do not display main window
id: Jangan tampilkan jendela utama

en: Arguments for the module
id: Argumen untuk modul

en: Use a specific icon for the window
id: Gunakan sebuah ikon tertentu untuk jendela

en: Use a specific caption for the window
id: Gunakan sebuah bab tertentu untuk jendela

en: --lang is deprecated. Please set the LANGUAGE environment variable instead
id: --lang telah diprotes. Silakan set variabel lingkungan BAHASA sebagai gantinya

en: The following modules are available:
id: Modul berikut tersedia:

en: No description available
id: Tak ada deskripsi yang tersedia

en: Could not find module '%1'. See kcmshell5 --list for the full list of modules.
id: Tak dapat menemukan modul '%1'. Lihat kcmshell5 --list untuk daftar penuh modul.
