kde-cli-tools - en to is translation catalogue (7 entries)

en: Inhibit various desktop functions whilst a command runs
is: Hindra ýmsa eiginleika skjáborðsins á meðan skipun er keyrð

en: Inhibit power management
is: Hindra gangstýringu

en: Inhibit screensaver
is: Hindra skjáhvílu

en: Inhibit colour correction (night mode)
is: Hindra litaleiðréttingu (næturhamur)

en: Inhibit notifications (Do not disturb)
is: Hindra tilkynningar (Ekki ónáða)

en: Command with arguments to run
is: Skipun með viðföngum sem á að keyra

[ctx: Script as in shell script]
en: Running Script
is: Keyri skriftu
