kde-cli-tools - en to ka translation catalogue (66 entries)

en: Left Click Action (only for Konqueror file manager)
ka: მარცხენა წკაპის ქმედება (მხოლოდ Konqueror-ის ფაილის მმარველისთვის)

en: Show file in embedded viewer
ka: ჩაშენებულ დამთვალიერებელში ჩვენება

en: Show file in separate viewer
ka: ცალკე დამთვალიერებელში ჩვენება

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file belonging to this group. Konqueror can display the file in an embedded viewer or start up a separate application. You can change this setting for a specific file type in the 'Embedding' tab of the file type configuration. Dolphin  shows files always in a separate viewer
ka: აქ შეგიძლიათ მიუთითოთ, რას იზამს Konqueror, როცა დააწკაპუნებთ ფაილზე, რომელიც ამ ჯგუფს ეკუთვნის. Konqueror-ს შეუძლია ფაილი ჩაშენებულ ფანჯარაში გაჩვენოთ, ან ცალკე აპლიკაცია გაუშვას. ამ პარამეტრის შეცვლა კონკრეტული ფაილის ტიპისთვის ფაილის ტიპების მორგების ჩანართზე "ჩაშენება" შეგიძლიათ. Dolphin-ი ფაილებს ყოველთვის ცალკე პროგრამაში გაჩვენებთ

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
ka: ეს ღილაკი მონიშნულ ფაილის ტიპთან ასოცირებულ ხატულას გაჩვენებთ. სხვა ხატულის ასარჩევად ზედ დააწკაპუნეთ.

en: Filename Patterns
ka: ფაილის სახელის შაბლონები

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
ka: ეს ველო შეიცავს ნიმუშების სიებს, რომელიც მონიშნული ტიპის იდენტიფიცირებისტვის გამოიყენება. მაგალითად, *.txt ასოცირებულია ფაილის ტიპთან 'text/plain'. ყველა ფაილი, რომელიც '.txt'-ით მთავრდება უბრალო ტექსტურ ფაილად აღიქმება.

en: Add...
ka: დამატება...

en: Add a new pattern for the selected file type.
ka: მონიშნული ფაილის ტიპისთვის ახალი შაბლონის დამატება.

en: Remove
ka: წაშლა

en: Remove the selected filename pattern.
ka: მონიშნული ფაილის სახელის შაბლონს წაშლა.

en: Description:
ka: აღწერა:

en: You can enter a short description for files of the selected file type (e.g. 'HTML Page'). This description will be used by applications like Konqueror to display directory content.
ka: აქ შეგიძლიათ მონიშნული ფაილის ტიპის მქონე ფაილების მოკლე აღწერა შეიყვანოთ (მაგ: 'HTML გვერდი'). ეს აღწერა Konqueror-ის მსგავსი პროგრამების მიერ საქაღალდის შემცველობის საჩვენებლად გამოიყენება.

en: Left Click Action in Konqueror
ka: მარცხენა ღილაკის წკაპის ქმედება Konqtueror-ში

en: Ask whether to save to disk instead (only for Konqueror browser)
ka: კითხვა, შევინახო თუ არა დისკზე (მხოლოდ Konqueror-სთვის)

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file of this type. Konqueror can either display the file in an embedded viewer, or start up a separate application. If set to 'Use settings for G group', the file manager will behave according to the settings of the group G to which this type belongs; for instance, 'image' if the current file type is image/png. Dolphin always shows files in a separate viewer.
ka: აქ შეგიძლიათ მიუთითოთ, რას იზამს Konqueror-ფაილების მმართველი, როცა ფაილის ამ ტიპზე დააწკაპუნებთ. Konqueror-ს შეუძლია ფაილი ჩაშენებულ გამხსნელში გაჩვენოთ, ან ცალკე აპლიკაციაში გახსნას. თუ დაყენებულია 'G-ჯგუფის პარამეტრების გამოყენება', ფაილის მმართველი G ჯგუფის პარამეტრების შესაბამისად მოიქცევა. მაგალითად, 'image', თუ მიმდინარე ფაილის ტიპი image/png-ა. Dolphin-ი ფაილებს ყოველთვის ცალკე პროგრამით გახსნის.

en: &General
ka: &ზოგადი

en: &Embedding
ka: &ჩაშენება

en: Add New Extension
ka: ახალი გაფართოების დამატება

en: Extension:
ka: გაფართოება:

en: File type %1
ka: ფაილის ტიპი: %1

en: Use settings for '%1' group
ka: პარამეტრების გამოყენება '%1' ჯგუფისთვის

en: <p><h1>File Associations</h1> This module allows you to choose which applications are associated with a given type of file. File types are also referred to as MIME types (MIME is an acronym which stands for "Multipurpose Internet Mail Extensions").</p><p> A file association consists of the following: <ul><li>Rules for determining the MIME-type of a file, for example the filename pattern *.png, which means 'all files with names that end in .png', is associated with the MIME type "image/png";</li> <li>A short description of the MIME-type, for example the description of the MIME type "image/png" is simply 'PNG image';</li> <li>An icon to be used for displaying files of the given MIME-type, so that you can easily identify the type of file in a file manager or file-selection dialog (at least for the types you use often);</li> <li>A list of the applications which can be used to open files of the given MIME-type -- if more than one application can be used then the list is ordered by priority.</li></ul> You may be surprised to find that some MIME types have no associated filename patterns; in these cases, KDE is able to determine the MIME-type by directly examining the contents of the file.</p>
ka: <p><h1>ფაილთა ასოციაციები</h1> ეს მოდული საშუალებას გაძლევთ აირჩიოთ რომელი პროგრამები ასოცირდება მოცემულ ტიპის ფაილთან. ფაილის ტიპებს ასევე მოიხსენიებენ როგორც MIME ტიპებს (MIME არის აბრევიატურა, რომელიც ნიშნავს "მრავალფუნქციურ ინტერნეტ ფოსტის გაფართოებებს").</p><p> ფაილთა ასოციაცია შედგება შემდეგის: <ul><li>ფაილის MIME ტიპის განსაზღვრის წესები, მაგალითად, ფაილის სახელის ნიმუში * .png, რაც ნიშნავს "ყველა ფაილი სახელებით, რომლებიც მთავრდება .png", ასოცირდება MIME ტიპის "სურათი / png";</li> <li>MIME ტიპის მოკლე აღწერა, მაგალითად, MIME ტიპის "სურათი / png" აღწერა უბრალოდ "PNG სურათია";</li> <li>ხატი, რომელიც გამოყენებული იქნება მოცემული MIME ტიპის ფაილების ჩვენებისთვის, ასე რომ თქვენ შეგიძლიათ მარტივად დაადგინოთ ფაილის ტიპი ფაილ მენეჯერში ან ფაილის შერჩევის დიალოგში (ყოველ შემთხვევაში, იმ ტიპებისთვის, რომლებსაც ხშირად იყენებთ);</li> <li>პროგრამების სია, რომლებიც შეიძლება გამოყენებულ იქნას მოცემული MIME ტიპის ფაილების გასახსნელად -- თუ ერთზე მეტი აპლიკაციის გამოყენება შესაძლებელია, მაშინ სია შეკვეთილია პრიორიტეტით.</li></ul> შეიძლება გაგიკვირდეთ, რომ ზოგიერთ MIME ტიპს არ აქვს დაკავშირებული ფაილის სახელის შაბლონები; ამ შემთხვევებში, KDE- ს შეუძლია განსაზღვროს MIME ტიპის ფაილის შინაარსის პირდაპირ შემოწმებით.</p>

en: Search for file type or filename pattern...
ka: ფაილის ტიპის ან ნიმუშის მოძებნა...

en: Enter a part of a filename pattern, and only file types with a matching file pattern will appear in the list. Alternatively, enter a part of a file type name as it appears in the list.
ka: შეიყვანეთ ფაილის სახელის ნიმუშის ნაწილი და გამოჩნდება მხოლოდ ფაილის ტიპები, რომლებიც ამ სახელს ემთხვევა. ან შეგიძლიათ შეიყვანოთ ფაილის ტიპის სახელი, როგორც ის სიაში ჩანს.

en: Known Types
ka: ცნობილი ტიპები

en: Here you can see a hierarchical list of the file types which are known on your system. Click on the '+' sign to expand a category, or the '-' sign to collapse it. Select a file type (e.g. text/html for HTML files) to view/edit the information for that file type using the controls on the right.
ka: აქ თქვენი სისტემისთვის ცნობილი ფაილის ტიპების იერარქიულ სიას დაინახავთ. კატეგორიის გასაშლელად '+' ისარს დააწექით, ასაკეცად კი '-'.აირჩიეთ ფაილის ტიპი (მაგ: text/html HTML ფაილებსთვის), რომ მარჯვენა მხარეს ჩაასწოროთ/ნახოთ ინფორმაცია.

en: Click here to add a new file type.
ka: ფაილის ახალი ტიპის დასამატებლად აქ დააწკაპუნეთ.

en: &Remove
ka: &წაშლა

en: Select a file type by name or by extension
ka: აირჩიეთ ფაილის ტიპი მისი სახელით ან გაფართოებით

en: &Revert
ka: &დაბრუნება

en: Revert this file type to its initial system-wide definition
ka: ამ ფაილის ტიპის მის სისტემაში საწყის აღწერაზე დაბრუნება

en: Click here to revert this file type to its initial system-wide definition, which undoes any changes made to the file type. Note that system-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
ka: დააწკაპუნეთ აქ, რომ დააბრუნოთ ამ ფაილის ტიპი მისი საწყისი სისტემის მასშტაბით განმარტებაზე, რომელიც აუქმებს ფაილის ტიპში განხორციელებულ ნებისმიერ ცვლილებას. გაითვალისწინეთ, რომ ფაილის მასშტაბის წაშლა შეუძლებელია. თქვენ შეგიძლიათ ცარიელი მათი ნიმუში სია, რათა მინიმუმამდე მათი გამოყენების შანსი (მაგრამ ფაილის ტიპის განსაზღვრა ფაილის შინაარსიდან მაინც შეიძლება დასრულდეს მათი გამოყენებით).

en: Delete this file type definition completely
ka: ფაილის ამ ტიპის სრულად წაშლა

en: Click here to delete this file type definition completely. This is only possible for user-defined file types. System-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
ka: დააჭირეთ აქ, რომ მთლიანად წაშალოთ ამ ფაილის ტიპის განმარტება. ეს შესაძლებელია მხოლოდ მომხმარებლის მიერ განსაზღვრული ფაილის ტიპებისთვის. სისტემის მასშტაბის ფაილის ტიპების წაშლა შეუძლებელია. თქვენ შეგიძლიათ ცარიელი მათი ნიმუში სია, რათა მინიმუმამდე მათი გამოყენების შანსი (მაგრამ ფაილის ტიპის განსაზღვრა ფაილის შინაარსიდან მაინც შეიძლება დასრულდეს მათი გამოყენებით).

en: File Type Editor
ka: ფაილის ტიპის რედაქტორი

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
ka: KDE-ის ფაილის ტიპების რედაქტორი - გამარტივებული ვერსია ერთი ფაილის ტიპის ჩასასწორებლად

en: (c) 2000, KDE developers
ka: (c) 2000, The KDE -ის პროგრამისტები

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
ka: Winid-ით მითითებული ფანჯრის გარდამავლად გამოცხადება

en: File type to edit (e.g. text/html)
ka: ჩასასწორებელი ფაილის ტიპი (მაგ: text/html)

en: %1 File
ka: %1 ფაილი

en: Edit File Type %1
ka: ფაილის ტიპის ჩასწორება: %1

en: Create New File Type %1
ka: ფაილის ახალი ტიპის შექმნა: %1

en: Application Preference Order
ka: აპლიკაციების მისაღები მიმდევრობა

en: Services Preference Order
ka: სერვისების მისაღები მიმდევრობა

en: This is a list of applications associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select "Open With...". If more than one application is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
ka: ეს არის პროგრამების ჩამონათვალი, რომლებიც დაკავშირებულია შერჩეული ფაილის ტიპის ფაილებთან. ეს სია ნაჩვენებია Konqueror- ის კონტექსტურ მენიუში, როდესაც აირჩევთ "Open With...". თუ ამ ფაილის ტიპთან ერთზე მეტი განაცხადი ასოცირდება, მაშინ სია შეკვეთილია პრიორიტეტით, ხოლო ყველაზე მაღალი ელემენტი, რომელიც უპირატესობას ანიჭებს სხვებს.

en: This is a list of services associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select a "Preview with..." option. If more than one service is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
ka: ეს არის არჩეული ფაილის ტიპის ფაილებთან დაკავშირებული სერვისების ჩამონათვალი. ეს სია ნაჩვენებია Konqueror- ის კონტექსტურ მენიუში, როდესაც აირჩევთ "გადახედვას..." ვარიანტი. თუ ამ ფაილის ტიპთან ერთზე მეტი სერვისი ასოცირდება, მაშინ სია შეკვეთილია პრიორიტეტით, ხოლო ყველაზე მაღალი ელემენტი, რომელიც უპირატესობას ანიჭებს სხვებს.

en: Move &Up
ka: აწევა

en: Assigns a higher priority to the selected
    application, moving it up in the list. Note:  This
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
ka: არჩეულს უფრო მაღალი პრიორიტეტი ანიჭებს
    პროგრამა, მისი გადატანა სიაში. შენიშვნა: ეს
    მხოლოდ იმ შემთხვევაში მოქმედებს თუ არა ფაილის ტიპი
    დაკავშირებულია ერთზე მეტ აპლიკაციასთან.

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
ka: არჩეული სერვისისთვის უფრო მაღალი პრიორიტეტის მინიჭება.
    ეს მას სიაში მაღლა აწევს.

en: Move &Down
ka: ჩამოწევა

en: Assigns a lower priority to the selected
    application, moving it down in the list. Note: This 
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
ka: არჩეულს უფრო დაბალი პრიორიტეტი ანიჭებს
    პროგრამა, მისი გადატანა სიაში. შენიშვნა: ეს 
    მხოლოდ იმ შემთხვევაში მოქმედებს თუ არა ფაილის ტიპი
    დაკავშირებულია ერთზე მეტ აპლიკაციასთან.

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
ka: არჩეული სერვისისთვის უფრო დაბალი პრიორიტეტის მინიჭება.
    ეს მას სიაში დაბლა ჩამოწევს.

en: Add a new application for this file type.
ka: ამ ფაილის ტიპისთვის ახალი აპლიკაციის დამატება.

en: Edit...
ka: ჩასწორება...

en: Edit command line of the selected application.
ka: მონიშნული აპლიკაციის ბრძანების სტრიქონის ჩასწორება.

en: Remove the selected application from the list.
ka: მონიშნული აპლიკაციის სიიდან წაშლა.

[ctx: No applications associated with this file type]
en: None
ka: არაფერი

[ctx: No components associated with this file type]
en: None
ka: არაფერი

en: Add Service
ka: სერვისის დამატება

en: Select service:
ka: აირჩიეთ სერვისი:

en: Create New File Type
ka: ფაილის ახალი ტიპის შექმნა

en: Group:
ka: ჯგუფი:

en: Select the category under which the new file type should be added.
ka: აირჩიეთ კატეგორია, სადაც ახალი ფაილის ტიპი დაემატება.

en: Type name:
ka: ტიპის სახელი:

en: Type the name of the file type. For instance, if you selected 'image' as category and you type 'custom' here, the file type 'image/custom' will be created.
ka: ჩაწერეთ ფაილის ტიპის სახელი. მაგალითად, თუ თქვენ აირჩიეთ "სურათი", როგორც კატეგორია და აქ აკრიფებთ "საბაჟოს", შეიქმნება ფაილის ტიპი "სურათი / მორგებული".
