kde-cli-tools - en to ka translation catalogue (35 entries)

en: Runs a program with elevated privileges.
ka: პროგრამის აღმატებული პრივილეგიებით გაშვება.

en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

en: Original author
ka: საწყისი ავტორი

en: Specifies the command to run as separate arguments
ka: გასაშვები ბრძანების ცალკე არგუმენტების სახით მითითება

en: Specifies the command to run as one string
ka: გასაშვები ბრძანების ერთ სტრიქონად მითითება

en: Run command under target uid if <file> is not writable
ka: თუ <file> ჩაწერადი არაა, სამიზნის UID-ით ბრძანების გაშვება

en: Specifies the target uid
ka: სამიზნე uid-ის მითითება

en: Do not keep password
ka: არ შეინახო პაროლი

en: Stop the daemon (forgets all passwords)
ka: დემონის გაჩერება (დაივიწყებს ყველა პაროლს)

en: Enable terminal output (no password keeping)
ka: ტერმინალზე გამოტანის ჩართვა (პაროლებს არ დავიმახსოვრებ)

en: Set priority value: 0 <= prio <= 100, 0 is lowest
ka: დააყენეთ პრიორიტეტის მნიშვნელობა 0 <= პრიორიტეტი <= 100, 0 ყველაზე დაბალია

en: Use realtime scheduling
ka: რეალურ დროში დაგეგმვის გამოყენება

en: Do not display ignore button
ka: იგნორის ღილაკის დამალვა

en: Specify icon to use in the password dialog
ka: მიუთითეთ ხატულა პაროლის ფანჯრისთვის

en: Do not show the command to be run in the dialog
ka: ფანჯარაში გასაშვები ბრძანება ნაჩვენები არ იქნება

[ctx: Transient means that the kdesu app will be attached to the app specified by the winid so that it is like a dialog box rather than some separate program]
en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
ka: ფანჯრის winid-ით მითითებულ X-ის აპზე მიბმა

en: Embed into a window
ka: ფანჯარაში ჩაშენება

en: Cannot execute command '%1'.
ka: ბრძანების შესრულება ვერ მოხერხდა: '%1'.

en: Cannot execute command '%1'. It contains invalid characters.
ka: ბრძანების შესრულება ვერ მოხერხდა: '%1'. ის არასწორ სიმბოლოებს შეიცავს.

en: Illegal priority: %1
ka: დაუშვებელი პრიორიტეტი: %1

en: No command specified.
ka: ბრძანება მითითებული არაა.

en: Su returned with an error.
ka: Su - მა შეცდომა დააბრუნა.

en: Command:
ka: ბრძანება:

en: realtime:
ka: რეალურ დროში:

en: Priority:
ka: პრიორიტეტი:

en: Run as %1
ka: გაშვება, როგორც %1

en: Please enter your password below.
ka: შეიყვანეთ თქვენი პაროლი.

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below or click Ignore to continue with your current privileges.
ka: მოთხოვნილ ბრძანებას თქვენგან <b>root-ის პრივილეგიები</b> სჭირდება. შეიყვანეთ <b>root-ის</b> პაროლი ან დააწკაპუნეთ იგნორირებაზე და ბრძანება თქვენი მიმდინარე პრივილეგიებით გაეშვება.

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below.
ka: მოთხოვნილ ბრძანებას თქვენგან <b>root-ის პრივილეგიები</b> სჭირდება. შეიყვანეთ <b>root-ის</b> პაროლი.

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below or click Ignore to continue with your current privileges.
ka: მოთხოვნილ ბრძანებას თქვენგან დამატებითი პრივილეგიები სჭირდება. შეიყვანეთ <b>%1</b>-ის პაროლი ან დააწკაპუნეთ იგნორირებაზე და ბრძანება თქვენი მიმდინარე პრივილეგიებით გაეშვება.

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below.
ka: მოთხოვნილ ბრძანებას თქვენგან დამატებითი პრივილეგიები სჭირდება. შეიყვანეთ <b>%1</b>-ის პაროლი.

en: Conversation with su failed.
ka: Su-სთან საუბრის შეცდომა.

en: The program 'su' could not be found.<br />Ensure your PATH is set correctly.
ka: პროგრამა 'su' ვერ ვიპოვე. <br />დარწმუნდით, რომ PATH სწორად აყენია.

en: Permission denied.<br />Possibly incorrect password, please try again.<br />On some systems, you need to be in a special group (often: wheel) to use this program.
ka: წვდომა აკრძალულია.<br />შესაძლოა, პაროლი არასწორია. თავიდან სცადეთ.<br />ზოგიერთ სისტემაზე ამ პროგრამის გამოსაყენებლად საჭიროა, სპეციალურ ჯგუფში (ყველაზე ხშირად: wheel) ბრძანდებოდეთ.

en: Internal error: illegal return from SuProcess::checkInstall()
ka: შიდა შეცდომა: არასწორი დაბრუნება SuProcess::checkInstall()-დან
