kstart - en to kn translation catalogue (10 entries)

en: Command to execute
kn: ಕಾರ್ಯಗತಗೊಳಿಸಬೇಕಿರುವ ಆದೇಶ

en: Desktop on which to make the window appear
kn: ಕಿಟಕಿಯನ್ನು ತೋರಿಸಬೇಕಿರುವ ಗಣಕತೆರೆ

en: Make the window appear on the desktop that was active
    when starting the application
kn: ಅನ್ವಯವನ್ನು ಆರಂಭಿಸಿದಾಗ ಸಕ್ರಿಯವಾಗಿರುವ ಗಣಕತೆರೆಯಲ್ಲಿ ಕಾಣಿಸುವಂತೆ 
    ಮಾಡು

en: Make the window appear on all desktops
kn: ಕಿಟಕಿಯು ಎಲ್ಲಾ ಗಣಕತೆರೆಗಳಲ್ಲಿಯೂ ಕಾಣಿಸುವಂತೆ ಮಾಡು

en: Iconify the window
kn: ಕಿಟಕಿಯನ್ನು ಚಿಹ್ನೆಯಾಗಿಸು

en: Maximize the window
kn: ಕಿಟಕಿಯನ್ನು ಹಿಗ್ಗಿಸು

en: Maximize the window vertically
kn: ಕಿಟಕಿಯನ್ನು ಅಡ್ಡವಾಗಿ ಹಿಗ್ಗಿಸು

en: Maximize the window horizontally
kn: ಕಿಟಕಿಯನ್ನು ಲಂಬವಾಗಿ ಹಿಗ್ಗಿಸು

en: Show window fullscreen
kn: ಕಿಟಿಕಿಯ ಸಂಪೂರ್ಣತೆರೆಯನ್ನು ತೋರಿಸು

en: No command specified
kn: ಯಾವುದೆ ಆಜ್ಞೆಯನ್ನೂ ಸಹ ಸೂಚಿಸಲಾಗಿಲ್ಲ
