filetypes - en to ku translation catalogue (53 entries)

en: Show file in embedded viewer
ku: Pelî di nîşandêra bicîbûyî de nîşan bide

en: Show file in separate viewer
ku: Pelî di nîşandêreke din de nîşan bide

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
ku: Ev bişkojk, îkona bi pelê cure yê vê hilbijartî ye nîşan dide. Ser de bitikîne û îkonê biguherîne.

en: Filename Patterns
ku: Qalibên NavêPelî

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
ku: Di vê qutîkê de ji bo pelên cureyê wan wekî cureyê pelê hilbijartî ye, lîsteya qalibên ji bo minandinê hene. Mînak: ji bo deq/pexşan qalibê *.txt Hemû pelên bi niçika .txt dê wekî pelên deqî bên dîtin.

en: Add...
ku: Têxe...

en: Add a new pattern for the selected file type.
ku: Ji bo pelê hilbijartî qalibeke nû têxê.

en: Remove
ku: Rakirin

en: Remove the selected filename pattern.
ku: Qaliba pelê hilbijartî rake.

en: You can enter a short description for files of the selected file type (e.g. 'HTML Page'). This description will be used by applications like Konqueror to display directory content.
ku: Dikarî ji bo vî cureyê pelan raveyekê binivîsî (mînak: Rûpela HTML ). Ev rave dê ji hêla sepanên wekî Konqueror ve ji bo nîşandana naveroka pelrêçan bê bikaranîn.

en: &General
ku: &Giştî

en: &Embedding
ku: &Bicîbûyî

en: Add New Extension
ku: PêvekekeNû Têxê

en: Extension:
ku: Pêvek:

en: File type %1
ku: Cureyê Pelê %1

en: Use settings for '%1' group
ku: Mîhengên ji bo koma '%1' bi kar bîne

en: <p><h1>File Associations</h1> This module allows you to choose which applications are associated with a given type of file. File types are also referred to as MIME types (MIME is an acronym which stands for "Multipurpose Internet Mail Extensions").</p><p> A file association consists of the following: <ul><li>Rules for determining the MIME-type of a file, for example the filename pattern *.png, which means 'all files with names that end in .png', is associated with the MIME type "image/png";</li> <li>A short description of the MIME-type, for example the description of the MIME type "image/png" is simply 'PNG image';</li> <li>An icon to be used for displaying files of the given MIME-type, so that you can easily identify the type of file in a file manager or file-selection dialog (at least for the types you use often);</li> <li>A list of the applications which can be used to open files of the given MIME-type -- if more than one application can be used then the list is ordered by priority.</li></ul> You may be surprised to find that some MIME types have no associated filename patterns; in these cases, KDE is able to determine the MIME-type by directly examining the contents of the file.</p>
ku: <p><h1>Girêdanên Pelan</h1>Bi vê modulê dikarî diyar bikî ku bi kîjan cureyên pelan re kîjan sepan bên girêdan. Cureyên Pelan Cureyên MIME ye jî (Peyva MIME ji kurteya wê ya Îngilîzî "Niçikên Nameyên Întenetê ên Pirarmanc" tê)</p><p>Girêdaneke pelekî ji van hêmanan pêk tê: <ul><li>Zagonên di derbarê çêkirina cureyekî MIME de. Mînak: 'hemû pelên bi niçika *.png tê wateya 'hemû pelên bi navê .png ve xelas dibin', bi cureyê MIME "wêne/png" re tê girêdan;</li> <li>Di derbarê cureyê MIME de raveyekî kin. Mînak: Raveya cureyê MIME "wêne/png" hema 'wêneyê PNG' ye;</li> <li> Îkonek tê bê karandin ji bo nîşandana pelên ku cure yê MIME hatiye nas kirin, her wisa tu dikarî cure yê pelê di rêveberê pelan de bi hêsanî nas bikî (kin tir ji bo pelên tu pir bi kar tînî);</li> <li>Lîsteya sepanan yên ku dê vekirina pelên cureyê MIME de bê bi kar anîn -- heke yek sepanê zêdetir sepan di lîsteyê de hebe, lîste gorî pêşînî yê dê rêz bibe.</li></ul> Heke hûn bibînin ku hinek cure yên MIME bi tu qalibên pel ve girêdayî nîn e, KDE dikare cureyê-MIME bibîne bi lêkolîna naveroka vê re.</p>

en: Enter a part of a filename pattern, and only file types with a matching file pattern will appear in the list. Alternatively, enter a part of a file type name as it appears in the list.
ku: Parçeyek ji teşe yê navê pelê têkevê, û tenê pelên bi cureyên wan bi teşe yê navê pelê re hev digirin tê bên xuya kirin. An jî, parçeyek ji navê cure yê pelê têkevê wekî ku lîsteyê de xuya dike.

en: Known Types
ku: Cureyên Nas

en: Here you can see a hierarchical list of the file types which are known on your system. Click on the '+' sign to expand a category, or the '-' sign to collapse it. Select a file type (e.g. text/html for HTML files) to view/edit the information for that file type using the controls on the right.
ku: Dikarî li virê lîsteyeke hiyerarşîk a cureyên pelên nas bibîbî. Ji bo dîtina yên di bin kategoriyekê de cî digirin '+', ji bo veşartinê '-' bitikîne. Bi kontrolên rastê cureyê pelê ku dixwazî lê binêrî/serast bikî (mînak: ji bo pelên HTML deq/html) hilbijêre.

en: Click here to add a new file type.
ku: Ji bo cureyekî nû ê pelan lê zêde bikîli ser virê bitikîne.

en: &Remove
ku: &Rakirin

en: Select a file type by name or by extension
ku: Li gorî nav an jî niçikê cureyekî pelan hilbijêre

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
ku: Edîtora cureyê pelan a KDE'yê - guhertoya hêsankirî ya ji bo zêdekirina tenê cureyekî pelan

en: (c) 2000, KDE developers
ku: (c) 2000, Pêşdebirên KDE'yê

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
ku: Paceya axaftinê bi winid'ê ji bo paceya diyar bûye dike demdemî

en: File type to edit (e.g. text/html)
ku: Cerê pelan ê bê serastkirin (mînak: text/html)

en: %1 File
ku: %1 Pel

en: Edit File Type %1
ku: Cureyê Pelan %1 Sererast Bike

en: Create New File Type %1
ku: Cureyekî Nû yê Pelê %1 Biafirîne

en: Application Preference Order
ku: Rêzkirina Hilbijartina Sepanan

en: Services Preference Order
ku: Rêzkirina Hilbijartina Servîsan

en: This is a list of applications associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select "Open With...". If more than one application is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
ku: Ev, lîsteya sepanên têkildarî cureyê pelê hilbijartî ye. Ev lîste, dema ku te di pêşekên têkildarî ên Konquerorê de "Veke Bi..." hilbijart dê bê nîşandan. Dema ku ji yekê zêdetir cure bi pelekî ve hatin têkildarkirin, dê sepana jortirîn bê hilbijartin.

en: This is a list of services associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select a "Preview with..." option. If more than one service is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
ku: Ev lîsteya servîsên têkildar bi pelên ku cure yê vê hilbijartî ye. Ev lîste, dema ku te di pêşekên têkildarî ên Konquerorê de wextê "Pêşdîtin Bi..." hilbijart dê bê nîşandan. Dema ku ji yekê zêdetir cure bi pelê ve hatiye têkildar kirin, dê sepana jortirîn bê hilbijartin.

en: Move &Up
ku: Bibe J&orê

en: Assigns a higher priority to the selected
    application, moving it up in the list. Note:  This
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
ku: Heke sepana hilbijartî di lîsteyedê bînî ciyekî
    bilintir dê ew sepan li pêştir bimîne. Nîşe: Dema ku
    pel bi gelek sepanan re têkildar be, ev kiryar dê tenê
    li ser sepana hilbijartî bandorê bike.

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
ku: Servîsa hilbijartî di lîsteyê de bibe jorê
    da ku li pêş be.

en: Move &Down
ku: Bîne J&êrê

en: Assigns a lower priority to the selected
    application, moving it down in the list. Note: This 
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
ku: Heke sepana hilbijartî di lîsteyedê bînî ciyekî
    nizmtir dê ew sepan li paştir bimîne. Nîşe: Dema ku
    pel bi gelek sepanan re têkildar be, ev kiryar dê tenê
    li ser sepana hilbijartî bandorê bike.

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
ku: Servîsa hilbijartî di lîsteyê de bîne jêrê
    da ku li paş be.

en: Add a new application for this file type.
ku: Ji bo vî cureyê pelan sepaneke nû têxê.

en: Edit...
ku: Sererastkirin...

en: Edit command line of the selected application.
ku: Fermana sepana hilbijartî têkevê.

en: Remove the selected application from the list.
ku: Sepana hilbijartî ji lîsteyê rake.

[ctx: No applications associated with this file type]
en: None
ku: Ne yek jî

[ctx: No components associated with this file type]
en: None
ku: Ne yek jî

en: Add Service
ku: Servîsê Têxê

en: Select service:
ku: Servîsê hilbijêre:

en: Create New File Type
ku: Cureyekî Nû ê Pelan Biafirîne

en: Group:
ku: Kom:

en: Select the category under which the new file type should be added.
ku: Kategoriya ku dê cureyê pelan ê nû dê li bin bê zêdekirin

en: Type name:
ku: Navê cureyî:

en: Type the name of the file type. For instance, if you selected 'image' as category and you type 'custom' here, the file type 'image/custom' will be created.
ku: Navê cure yê pelê binivîse. Wekî mînak, heke te 'wêne' wekî kategorî hilbijartî ye û tu li vir 'taybet' binivîsî, cure yê pelê 'wêne/taybet' wê bê afirandin.
