filetypes - en to mai translation catalogue (49 entries)

en: Show file in embedded viewer
mai: सन्निहित प्रदर्शक मे फाइल देखाबू

en: Show file in separate viewer
mai: अलग प्रदर्शक मे फाइल देखाबू

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
mai: ई बटन देखाबै अछि चुनल गेल फाइल प्रकार सँ सम्बद्ध प्रतीक. भिन्न प्रतीक चुनिबा क' लेल एहि पर क्लिक करू.

en: Filename Patterns
mai: फाइल-नाम पैटर्न

en: Add...
mai: जोडू...

en: Add a new pattern for the selected file type.
mai: चुनल गए फाइल प्रकार क' लेल एकटा नवीन पैटर्न जोडू.

en: Remove
mai: हटाबू

en: Remove the selected filename pattern.
mai: चुनल गए फाइलनाम पैटर्न केँ मेटाबू

en: Description:
mai: विवरण:

en: Ask whether to save to disk instead (only for Konqueror browser)
mai: पूछू जे एकर बदला मे डिस्क मे सहेजनाइ अछि (only for Konqueror browser)

en: &General
mai: सामान्य (&G)

en: &Embedding
mai: एम्बेडिंग (&E)

en: Add New Extension
mai: नवीन एक्सटेंशन जोडू

en: Extension:
mai: एक्सटेंशनः

en: File type %1
mai: फाइलक प्रकार %1

en: Use settings for '%1' group
mai: समूह '%1' क' लेल बिन्यास इस्तेमाल करू

en: Enter a part of a filename pattern, and only file types with a matching file pattern will appear in the list. Alternatively, enter a part of a file type name as it appears in the list.
mai: फाइलनाम पैटर्न क' कोनो हिस्सा भरू. केवल फाइल प्रकार जे फाइल पैटर्न सँ मेल खाएत ओहि सूची मे प्रकट हाएत. वैकल्पिक रूपेँ, फाइल प्रकार नाम क' भाग भरू जे सूची मे प्रकट भए रहल अछि.

en: Known Types
mai: ज्ञात प्रकार

en: Click here to add a new file type.
mai: नवीन फाइल प्रकार जोड़बाक क' लेल एतय क्लिक करू.

en: &Remove
mai: हटाबू (&R)

en: Select a file type by name or by extension
mai: फाइल प्रकार नाम अथवा एक्सटेंशन सँ चुनू

en: &Revert
mai: वापस लिअ'(R)

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
mai: के एडिट फाइल प्रकार संपादक - एकटा फाइल प्रकार केँ संपादित करब क' सरलीकृत संस्करण

en: (c) 2000, KDE developers
mai: (c) 2000, केडीई डेवलपर्स

en: Preston Brown
mai: प्रेस्टन ब्राउन

en: David Faure
mai: डेविड फाउरे

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
mai: विनआईडी द्वारा निर्दिष्ट विंडो क' लेल समाद केँ ट्रांजिएंट बनाबैछ

en: File type to edit (e.g. text/html)
mai: संपादन क' लेल फाइल प्रकार (जहिना कि text/html)

en: %1 File
mai: %1 फाइल

en: Edit File Type %1
mai: फाइलक प्रकार बदलू %1

en: Create New File Type %1
mai: नवीन फाइल प्रकार बनाबू %1

en: Application Preference Order
mai: अनुप्रयोग प्राथमिकताक अनुक्रम

en: Services Preference Order
mai: सेवा प्राथमिकता अनुक्रम

en: Move &Up
mai: उप्पर जाउ (&U)

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
mai: चुनल गेल सेवा केँ एकटा उच्च
    प्राथमिकता प्रदान करैत अछि. सूची मे उप्पर लए जाए कए.

en: Move &Down
mai: नीच्चाँ जाउ (&D)

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
mai: चुने गए सेवा केँ एकटा निम्न
    प्राथमिकता प्रदान करैत अछि. सूची मे नीच्चाँ लाकर.

en: Add a new application for this file type.
mai: ई फाइल प्रकार क' लेल एकटा नवीन अनुप्रयोग जोडू.

en: Edit...
mai: संपादन...

en: Edit command line of the selected application.
mai: चुनल गेल अनुप्रयोग क' कमांडलाइन क' संपादन करू

en: Remove the selected application from the list.
mai: चुनल गेल अनुप्रयोग केँ सूची मे सँ बाहर करू

[ctx: No applications associated with this file type]
en: None
mai: किछु नहि

[ctx: No components associated with this file type]
en: None
mai: किछु नहि

en: Add Service
mai: जोडू सेवासभ

en: Select service:
mai: चुनू सेवासभ:

en: Create New File Type
mai: नवीन फाइल प्रकार तैआर करू

en: Group:
mai: समूह:

en: Select the category under which the new file type should be added.
mai: चुनू संवर्ग जतए नवीन फाइल प्रकार केँ जोडल जाए.

en: Type name:
mai: नाम टाइप करू:
