kcmshell - en to mk translation catalogue (7 entries)

en: Maintainer
mk: Одржувач

en: List all possible modules
mk: Ги прелистува сите можни модули

en: Configuration module to open
mk: Конфигурациски модул за отворање

en: Specify a particular language
mk: Задава јазик

en: Do not display main window
mk: Не го прикажува главниот прозорец

en: The following modules are available:
mk: Достапни се следните модули:

en: No description available
mk: Нема достапен опис
