filetypes - en to ms translation catalogue (59 entries)

en: Left Click Action (only for Konqueror file manager)
ms: Tindakan Klik Kiri (hanya untuk pengurus fail Konquoror)

en: Show file in embedded viewer
ms: Papar fail di dalam pelihat terbenam

en: Show file in separate viewer
ms: Papar fail dalam pelihat berasingan

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file belonging to this group. Konqueror can display the file in an embedded viewer or start up a separate application. You can change this setting for a specific file type in the 'Embedding' tab of the file type configuration. Dolphin  shows files always in a separate viewer
ms: Di sini anda boleh menetapkan apa yang pengurus fail Konqueror akan lakukan apabila anda klik pada fail yang dipunyai oleh kumpulan ini. Konqueror akan memaparkan fail di dalam pelihat terselit atau memulakan aplikasi berasingan. Anda boleh mengubah tetapan ini untuk fail jenis tertentu dalam tab 'Selit' untuk penyelarasan jenis fail. Dolphin sentiasa memaparkan fail didalam pelihat berlainan.

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
ms: Butang ini memaparkan ikon dikaitkan dengan jenis fail dipilih. Klik untuk memilih ikon lain.

en: Filename Patterns
ms: Corak Namafail

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
ms: Kotak ini mengandungi senarai corak yang boleh digunakan untuk mengenalpasti fail untuk jenis dipilih. Sebagai contoh, corak *.txt dikaitkan dengan jenis fail 'teks/plain'; semua fail denganakhiran '.txt' adalah fail teks plain.

en: Add...
ms: Tambah...

en: Add a new pattern for the selected file type.
ms: Tambah corak baru untuk jenis fail dipilih.

en: Remove
ms: Buang

en: Remove the selected filename pattern.
ms: Buang corak namafail dipilih.

en: Description:
ms: Huraian:

en: You can enter a short description for files of the selected file type (e.g. 'HTML Page'). This description will be used by applications like Konqueror to display directory content.
ms: Anda boleh masukkan penjelasan ringkas untuk fail bagi jenis fail dipilih (cth: 'Laman HTML'). Penjelasan ini akan digunakan oleh aplikasi seperti Konqueror untuk memaparkan kandungan direktori.

en: Left Click Action in Konqueror
ms: Tindakan Klik Kiri dalam Konqueror

en: Ask whether to save to disk instead (only for Konqueror browser)
ms: Tanya sama ada hendak menyimpan ke fail (hanya untuk pelayar Konquorer)

en: &General
ms: U&mum

en: &Embedding
ms: S&elit

en: Add New Extension
ms: Tambah Penghujungan Baru

en: Extension:
ms: Penghujungan:

en: File type %1
ms: Fail jenis %1

en: Use settings for '%1' group
ms: Gunakan tetapan '%1' untuk kumpulan

en: <p><h1>File Associations</h1> This module allows you to choose which applications are associated with a given type of file. File types are also referred to as MIME types (MIME is an acronym which stands for "Multipurpose Internet Mail Extensions").</p><p> A file association consists of the following: <ul><li>Rules for determining the MIME-type of a file, for example the filename pattern *.png, which means 'all files with names that end in .png', is associated with the MIME type "image/png";</li> <li>A short description of the MIME-type, for example the description of the MIME type "image/png" is simply 'PNG image';</li> <li>An icon to be used for displaying files of the given MIME-type, so that you can easily identify the type of file in a file manager or file-selection dialog (at least for the types you use often);</li> <li>A list of the applications which can be used to open files of the given MIME-type -- if more than one application can be used then the list is ordered by priority.</li></ul> You may be surprised to find that some MIME types have no associated filename patterns; in these cases, KDE is able to determine the MIME-type by directly examining the contents of the file.</p>
ms: <p><h1>Perkaitan Fail</h1> Modul ini membenarkan anda untuk memilih aplikasi mana yang dikaitkan dengan jenis fail dipilih. Jenis fail juga merujuk kepada jenis MIME (MIME ialah kependekan kepada "Multipurpose Internet Mail Extensions".)</p><p> Perkaitan fail mengandungi: <ul><li>Peraturan untuk menentukan jenis MIME bagi fail, sebagai contoh corak nama fail *.png, bermakna 'semua fail yang berakhir dengan .png', dikaitkan dengan jenis MIME "image/png";</li> <li>Huraian ringkas bagi jenis MIME, contohnya penjelasan jenis MIME "image/png" ialah 'imej PNG';</li> <li>Ikon yang digunakan untuk memaparkan fail bagi jenis MIME diberi, supaya anda mudah mengenali jenis fail dalam pengurus fail atau dialog pemilihan-fail (sekurang-kurangnya jenis bagi yang biasa anda gunakan);</li> <li>Senarai aplikasi yang boleh digunakan untuk membuka fail bagi jenis MIME yang dipilih -- jika lebih daripada satu boleh digunakan, maka senarai disusun mengikut keutamaan.</li></ul> Anda mungkin terkejut mengetahui sebilangan jenis MIME tiada corak nama fail dikaitkan; untuk kes ini, KDE boleh mengenalpasti jenis MIME dengan mengesan terus kandungan fail.</p>

en: Enter a part of a filename pattern, and only file types with a matching file pattern will appear in the list. Alternatively, enter a part of a file type name as it appears in the list.
ms: Masukkan sebahagian corak namafail, dan hanya jenis fail yang padan dengan corak fail akan dipaparkan ke dalam senarai. Selain itu, masukkan sebahagian nama jenis fail seperti yang kelihatan dalam senarai.

en: Known Types
ms: Jenis Diketahui

en: Here you can see a hierarchical list of the file types which are known on your system. Click on the '+' sign to expand a category, or the '-' sign to collapse it. Select a file type (e.g. text/html for HTML files) to view/edit the information for that file type using the controls on the right.
ms: Di sini anda boleh melihat senarai hirarki jenis fail yang diketahui pada sistem anda. Klik pada tanda '+' untuk mengembangkan kategori, atau tanda '-' untuk mengecilkannya. Pilih jenis fail (cth. text/html untuk fail HTML) untuk lihat/sunting maklumat untuk jenis fail tersebut menggunakan kawalan disebelah kanan.

en: Click here to add a new file type.
ms: Kilk sini untuk tambah jenis fail baru.

en: &Remove
ms: &Buang

en: Select a file type by name or by extension
ms: Pilih jenis fail dengan nama atau dengan penghujungan

en: &Revert
ms: &Patah Balik

en: Delete this file type definition completely
ms: Buang definisi jenis fail ini kesemuanya

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
ms: Editor jenis fail KDE     versi ringkas untuk suntingan jenis fail tunggal

en: (c) 2000, KDE developers
ms: (c) 2000, Pemaju KDE

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
ms: Jadikan dialog transient untuk tetingkap yang dinyatakan oleh winid

en: File type to edit (e.g. text/html)
ms: Jenis fail untuk diedit (cth. teks/html)

en: %1 File
ms: Fail %1

en: Edit File Type %1
ms: Edit Fail Jenis %1

en: Create New File Type %1
ms: Cipta Fail Baru Jenis %1

en: Application Preference Order
ms: Susunan Keutamaan Aplikasi

en: Services Preference Order
ms: Susuan Servis Keutamaan

en: This is a list of applications associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select "Open With...". If more than one application is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
ms: Ini adalah senarai aplikasi yang dipadankan dengan fail dari jenis fail yang dipilih. Senarai ini dipaparkan didalam menu konteks Konqueror apabila anda memilih "Buka Dengan...". Jika lebih dari satu aplikasi dipadankan dengan jenis fail ini, senarai tersebut akan disusun dengan kepentingan item teratas lebih dahulu dari yang lain.

en: This is a list of services associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select a "Preview with..." option. If more than one service is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
ms: Ini adalah senarai servis yang dipadankan dengan fail dari jenis fail yang dipilih. Senarai ini dipaparkan didalam menu konteks Konqueror apabila anda memilih pilihan "Pralihat dengan...". Jika lebih dari satu servis dipadankan dengan jenis fail ini, senarai tersebut akan disusun dengan kepentingan item teratas lebih dahulu dari yang lain.

en: Move &Up
ms: Pinda&h Atas

en: Assigns a higher priority to the selected
    application, moving it up in the list. Note:  This
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
ms: Tetapkan kepentingan lebih tinggi kepada aplikasi
    yang dipilih, menaikkannya ke atas didalam senarai. Nota: Ia 
    hanya memberi kesan kepada aplikasi dipilih jika jenis fail
    di sepadankan dengan lebih dari satu aplikasi.

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
ms: Tugaskan keutamaan lebih tinggi kepada
    servis dipilih, menaikkan ke atas senarai.

en: Move &Down
ms: Pin&dah Bawah

en: Assigns a lower priority to the selected
    application, moving it down in the list. Note: This 
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
ms: Tetapkan kepentingan lebih rendah kepada aplikasi
    yang dipilih, menurunkannya ke bawah didalam senarai. Nota: Ia 
    hanya memberi kesan kepada aplikasi dipilih jika jenis fail
    di sepadankan dengan lebih dari satu aplikasi.

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
ms: Tugaskan keutamaan lebih rendah kepada
    servis dipilih, menurunkan ke atas senarai.

en: Add a new application for this file type.
ms: Tambah aplikasi baru untuk jenis fail ini.

en: Edit command line of the selected application.
ms: Edit arahan untuk aplikasi dipilih.

en: Remove the selected application from the list.
ms: Buang aplikasi dipilih daripada senarai.

[ctx: No applications associated with this file type]
en: None
ms: Tiada

[ctx: No components associated with this file type]
en: None
ms: Tiada

en: Add Service
ms: Tambah Servis

en: Select service:
ms: Pilih servis:

en: Create New File Type
ms: Cipta Jenis Fail Baru

en: Group:
ms: Kumpulan:

en: Select the category under which the new file type should be added.
ms: Pilih kategori dimana jenis fail baru akan ditambah.

en: Type name:
ms: Nama jenis:

en: Type the name of the file type. For instance, if you selected 'image' as category and you type 'custom' here, the file type 'image/custom' will be created.
ms: Taip nama bagi jenis fail. Sebagai contoh, jika anda memilih 'imej' sebagai kategori dan anda menaip 'tersendiri' disini, jenis fail 'imej/tersendiri' akan dicipta.
