ktraderclient - en to nn translation catalogue (6 entries)

en: KTraderClient
nn: KTrader-klient

en: A command-line tool for querying the KDE trader system
nn: Eit kommandolinjeverktøy for spørjingar i KDE trader-systemet

en: A MIME type
nn: Ein MIME-type

en: A servicetype, like KParts/ReadOnlyPart or KMyApp/Plugin
nn: Ein tenestetype, som KParts/ReadOnlyPart eller KMyApp/Plugin

en: A constraint expressed in the trader query language
nn: Ein skranke uttrykt i spørjespråket trader

en: Output only paths to desktop files
nn: Vis berre adresser til .desktop-filer
