kde-cli-tools - en to nn translation catalogue (7 entries)

en: Inhibit various desktop functions whilst a command runs
nn: Hindra ulike skrivebordsfunksjonar når ein kommando køyrer

en: Inhibit power management
nn: Hindra straumstyring

en: Inhibit screensaver
nn: Hindra pauseskjerm

en: Inhibit colour correction (night mode)
nn: Hindra fargekorrigering (kveldsfargar)

en: Inhibit notifications (Do not disturb)
nn: Hindra varslingar («Ikkje forstyrr»)

en: Command with arguments to run
nn: Kommando med argument som skal køyrast

[ctx: Script as in shell script]
en: Running Script
nn: Køyrer skript
