filetypes - en to pl translation catalogue (66 entries)

en: Left Click Action (only for Konqueror file manager)
pl: Działanie lewego przycisku myszy (tylko w przeglądarce Konqueror)

en: Show file in embedded viewer
pl: Wyświetl plik we wbudowanej przeglądarce

en: Show file in separate viewer
pl: Wyświetl plik w osobnym oknie

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file belonging to this group. Konqueror can display the file in an embedded viewer or start up a separate application. You can change this setting for a specific file type in the 'Embedding' tab of the file type configuration. Dolphin  shows files always in a separate viewer
pl: Można tu wskazać, co zrobi przeglądarka plików - Konqueror, kiedy naciśnie się na plik należący do tej grupy. Konqueror może pokazać zawartość pliku we własnym oknie (uruchamiając moduł przeglądarki), bądź uruchomić odrębny program. Ustawienie to można zmienić dla podanego rodzaju plików w zakładce 'Osadzanie' podczas ustawiania rodzaju plików. Dolphin zawsze pokazuje pliki w oddzielnej przeglądarce

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
pl: Ten przycisk wyświetla ikonę skojarzoną z zaznaczonym rodzajem pliku. Naciśnij na niego, aby wybrać nową ikonę.

en: Filename Patterns
pl: Wzorce nazw plików

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
pl: To okno zawiera listę wzorców, których można użyć do rozpoznawania plików wybranego rodzaju. Jeśli np. użyje się wzorca "*.txt" dla plików rodzaju "text/plain", wszystkie pliki kończące się na ".txt" zostaną rozpoznane jako pliki tekstowe.

en: Add...
pl: Dodaj...

en: Add a new pattern for the selected file type.
pl: Dodaj nowy wzorzec dla zaznaczonego rodzaju plików.

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove the selected filename pattern.
pl: Usuń wybrany wzorzec plików.

en: Description:
pl: Opis:

en: You can enter a short description for files of the selected file type (e.g. 'HTML Page'). This description will be used by applications like Konqueror to display directory content.
pl: Tutaj można wprowadzić krótki opis plików o zaznaczonym rodzaju (np "Strona HTML"). Opis ten będzie wykorzystany w programach takich jak Konqueror do wyświetlenia zawartości katalogów.

en: Left Click Action in Konqueror
pl: Działanie lewego przycisku myszy w Konqueror

en: Ask whether to save to disk instead (only for Konqueror browser)
pl: Pytaj, czy zapisać na dysk (tylko w przeglądarce Konqueror)

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file of this type. Konqueror can either display the file in an embedded viewer, or start up a separate application. If set to 'Use settings for G group', the file manager will behave according to the settings of the group G to which this type belongs; for instance, 'image' if the current file type is image/png. Dolphin always shows files in a separate viewer.
pl: Można tu wskazać, co zrobi przeglądarka plików - Konqueror, kiedy naciśnie się na pliku tego rodzaju. Konqueror może wyświetlić zawartość pliku w osadzonej przeglądarce (we własnym oknie) lub uruchomić odrębny program. Jeśli włączysz opcję "Używaj ustawień dla grupy" wtedy Konqueror będzie się zachowywał stosownie do ustawień dla grupy, do której należy bieżący rodzaj  pliku (np. grupy 'obraz' dla plików rodzaju image/png). Dolphin zawsze pokazuje pliki w oddzielnej przeglądarce.

en: &General
pl: O&gólne

en: &Embedding
pl: O&sadzanie

en: Add New Extension
pl: Dodaj nowe rozszerzenie

en: Extension:
pl: Rozszerzenie:

en: File type %1
pl: Rodzaj pliku %1

en: Use settings for '%1' group
pl: Użyj ustawień dla grupy '%1'

en: <p><h1>File Associations</h1> This module allows you to choose which applications are associated with a given type of file. File types are also referred to as MIME types (MIME is an acronym which stands for "Multipurpose Internet Mail Extensions").</p><p> A file association consists of the following: <ul><li>Rules for determining the MIME-type of a file, for example the filename pattern *.png, which means 'all files with names that end in .png', is associated with the MIME type "image/png";</li> <li>A short description of the MIME-type, for example the description of the MIME type "image/png" is simply 'PNG image';</li> <li>An icon to be used for displaying files of the given MIME-type, so that you can easily identify the type of file in a file manager or file-selection dialog (at least for the types you use often);</li> <li>A list of the applications which can be used to open files of the given MIME-type -- if more than one application can be used then the list is ordered by priority.</li></ul> You may be surprised to find that some MIME types have no associated filename patterns; in these cases, KDE is able to determine the MIME-type by directly examining the contents of the file.</p>
pl: <p><h1>Skojarzenia plików</h1>Moduł pozwala na wybranie programów skojarzonych z danym rodzajem plików. Rodzaje plików są również określane jako typy MIME (MIME jest angielskim skrótem od "Uniwersalnego Rozszerzenia Internetowej Poczty Elektronicznej").</p><p> Skojarzenie pliku składa się z: <ul><li>zasad określających rodzaj MIME pliku. Na przykład wzorzec nazwy *.png, który oznacza "wszystkie pliki z nazwami kończącymi się na .png" jest skojarzony z rodzajem MIME "image/png".</li> <li>krótkiego opisu rodzaju MIME. Na przykład opis rodzaju MIME "image/png" to po prostu "Obraz PNG". </li> <li>ikony używanej przy wyświetlaniu pliku o danym rodzaju MIME, co pozwala na ich łatwe rozpoznanie np. w widoku Konquerora (przynajmniej dla często używanych rodzajów).</li> <li>listy programów używanych do otwierania plików danego rodzaju. Jeśli jest więcej niż jeden taki program, wtedy tworzona jest lista priorytetowa.</li></ul>Niektóre typy MIME nie mają (co może wydawać się dziwne) skojarzonych wzorców nazw. W takich przypadkach KDE jest w stanie rozpoznać rodzaj pliku, badając jego zawartość.</p>

en: Search for file type or filename pattern...
pl: Znajdź rodzaj pliku lub wzorzec nazwy pliku...

en: Enter a part of a filename pattern, and only file types with a matching file pattern will appear in the list. Alternatively, enter a part of a file type name as it appears in the list.
pl: Wprowadź część wzorca nazwy plików. Na liście pojawią się tylko rodzaje  plików, które do niego pasują. Można również wpisać nazwę rodzaju pliku, tak jak jest ona przedstawiona na liście.

en: Known Types
pl: Znane rodzaje

en: Here you can see a hierarchical list of the file types which are known on your system. Click on the '+' sign to expand a category, or the '-' sign to collapse it. Select a file type (e.g. text/html for HTML files) to view/edit the information for that file type using the controls on the right.
pl: Tutaj można zobaczyć hierarchiczną listę rodzajów plików znanych systemowi. Naciśnij na znak "+" aby rozwinąć kategorię lub na znak "-", by ją zamknąć. Zaznacz rodzaj pliku (np. text/html dla plików HTML) aby przejrzeć/zmieniać informacje o tym rodzaju pliku za pomocą elementów sterujących po prawej stronie.

en: Click here to add a new file type.
pl: Naciśnij tutaj, aby dodać nowy rodzaj pliku.

en: &Remove
pl: &Usuń

en: Select a file type by name or by extension
pl: Wybierz rodzaj pliku, podając nazwę lub rozszerzenie

en: &Revert
pl: P&rzywróć

en: Revert this file type to its initial system-wide definition
pl: Przywróć domyślne ustawienia systemowe dla tego rodzaju pliku

en: Click here to revert this file type to its initial system-wide definition, which undoes any changes made to the file type. Note that system-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
pl: Naciśnij, aby przywrócić domyślne ustawienia systemowe dla tego rodzaju pliku. Spowoduje to porzucenie wszystkich zmian dla tego rodzaju pliku. Uwaga: nie można usunąć systemowych rodzajów pliku, można jednak ustawić dla nich pustą listę wzorców, co zmniejszy szanse, że zostaną one wykorzystane (ale pliki rozpoznawane na podstawie zawartości nadal będą używać rodzajów systemowych).

en: Delete this file type definition completely
pl: Całkowicie usuń definicję tego rodzaju pliku

en: Click here to delete this file type definition completely. This is only possible for user-defined file types. System-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
pl: Naciśnij, aby usunąć wszystkie ustawienia dla tego rodzaju pliku. Jest to możliwe tylko dla rodzajów określonych przez użytkownika. Nie można usunąć systemowych rodzajów pliku, można jednak ustawić dla nich pustą listę wzorców, co zmniejszy szanse, że zostaną one wykorzystane (ale pliki rozpoznawane na podstawie zawartości nadal będą używać rodzajów systemowych).

en: File Type Editor
pl: Edytor rodzaju pliku

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
pl: Edytor rodzajów plików KDE - wersja uproszczona do zmiany rodzaju pojedynczych plików

en: (c) 2000, KDE developers
pl: (c) 2000, twórcy KDE

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
pl: Sprawia, że okienko dialogowe jest traktowane jako tymczasowe dla okien o podanym identyfikatorze

en: File type to edit (e.g. text/html)
pl: Rodzaj pliku do zmiany (np. text/html)

en: %1 File
pl: Plik %1

en: Edit File Type %1
pl: Zmień rodzaj pliku %1

en: Create New File Type %1
pl: Utwórz nowy rodzaj pliku %1

en: Application Preference Order
pl: Pierwszeństwo obsługi

en: Services Preference Order
pl: Pierwszeństwo obsługi

en: This is a list of applications associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select "Open With...". If more than one application is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
pl: Jest to lista programów skojarzonych z plikami wybranego rodzaju. Lista jest widoczna w menu podręcznym Konquerora, gdy wybierze się "Otwórz w...". Jeśli z danym rodzajem skojarzony jest więcej niż jeden program, lista jest sortowana według pierwszeństwa, najwyżej znajduje się program o najwyższym priorytecie.

en: This is a list of services associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select a "Preview with..." option. If more than one service is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
pl: Jest to lista usług skojarzonych z plikami wybranego rodzaju. Lista jest widoczna w menu podręcznym Konquerora, gdy wybierze się "Podgląd w...". Jeśli z danym rodzajem skojarzona jest więcej niż jedna usługa, lista jest sortowana według pierwszeństwa, najwyżej znajduje się element o najwyższym priorytecie.

en: Move &Up
pl: Przesuń w &górę

en: Assigns a higher priority to the selected
    application, moving it up in the list. Note:  This
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
pl: Przypisuje wyższy priorytet wybranemu programowi,
    przesuwając go w górę listy. Zauważ, że dotyczy to
    jedynie zaznaczonego rodzajów plików, nawet jeśli
     ten sam program jest skojarzony także z innymi rodzajami plików.

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
pl: Przypisuje wyższy priorytet wybranej usłudze,
    przesuwając ją w górę listy.

en: Move &Down
pl: Przesuń w &dół

en: Assigns a lower priority to the selected
    application, moving it down in the list. Note: This 
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
pl: Przypisuje niższy priorytet wybranemu programowi,
    przesuwając go w dół listy. Zauważ, że dotyczy to jedynie
    zaznaczonego rodzaju plików, nawet jeśli ten sam program
    jest skojarzony także z innymi rodzajami plików.

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
pl: Przypisuje niższy priorytet wybranej usłudze,
    przesuwając ją w górę listy.

en: Add a new application for this file type.
pl: Skojarz nowy program z tym rodzajem plików.

en: Edit...
pl: Zmień...

en: Edit command line of the selected application.
pl: Zmień polecenie uruchamiające wybrany program.

en: Remove the selected application from the list.
pl: Usuń zaznaczony program z listy.

[ctx: No applications associated with this file type]
en: None
pl: Brak

[ctx: No components associated with this file type]
en: None
pl: Brak

en: Add Service
pl: Dodawanie usługi

en: Select service:
pl: Wybierz usługę:

en: Create New File Type
pl: Tworzenie nowego rodzaju pliku

en: Group:
pl: Grupa:

en: Select the category under which the new file type should be added.
pl: Wybierz kategorię, do której nowy rodzaj pliku ma zostać dodany.

en: Type name:
pl: Nazwa rodzaju:

en: Type the name of the file type. For instance, if you selected 'image' as category and you type 'custom' here, the file type 'image/custom' will be created.
pl: Wpisz nazwę rodzaju pliku. Na przykład, jeśli wybrano kategorię "image" i wpisze się tu "custom", to zostanie utworzony rodzaj pliku "image/custom".
