kdesu - en to ro translation catalogue (35 entries)

en: KDE su
ro: su pentru KDE

en: Runs a program with elevated privileges.
ro: Execută programe cu privilegii ridicate.

en: Copyright (c) 1998-2000 Geert Jansen, Pietro Iglio
ro: Drept de autor (c) 1998-2000 Geert Jansen, Pietro Iglio

en: Maintainer
ro: Responsabil

en: Original author
ro: Autor original

en: Specifies the command to run as separate arguments
ro: Specifică comanda de executat ca argumente separate

en: Specifies the command to run as one string
ro: Specifică comanda de executat ca un singur șir

en: Run command under target uid if <file> is not writable
ro: Execută comanda sub UID-ul țintă dacă <fișier> nu poate fi scris

en: Specifies the target uid
ro: Specifică UID-ul țintă

en: Do not keep password
ro: Nu ține minte parola

en: Stop the daemon (forgets all passwords)
ro: Oprește demonul (uită toate parolele)

en: Enable terminal output (no password keeping)
ro: Afișează mesaje la terminal (nu memorează parola)

en: Set priority value: 0 <= prio <= 100, 0 is lowest
ro: Stabilește prioritatea: 0 <= prio <=100, 0 este cea mai mică

en: Use realtime scheduling
ro: Utilizează planificare de timp real

en: Do not display ignore button
ro: Nu afișa butonul „Ignoră”

en: Specify icon to use in the password dialog
ro: Specifică pictograma de utilizat în dialogul cu parola

en: Do not show the command to be run in the dialog
ro: Nu afișa comanda de executat în dialog

[ctx: Transient means that the kdesu app will be attached to the app specified by the winid so that it is like a dialog box rather than some separate program]
en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
ro: Stabilește dialogul ca tranzitoriu pentru aplicația X specificată de winid

en: Cannot execute command '%1'.
ro: Nu s-a putut executa comanda '%1'.

en: Illegal priority: %1
ro: Prioritate eronată: %1

en: No command specified.
ro: Nu ați specificat o comandă.

en: Su returned with an error.
ro: Comanda „su” s-a terminat cu eroare.

en: Command:
ro: Comandă:

en: realtime:
ro: Timp real:

en: Priority:
ro: Prioritate:

en: Run as %1
ro: Execută ca %1

en: Please enter your password below.
ro: Introduceți parola dumneavoastră mai jos.

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below or click Ignore to continue with your current privileges.
ro: Acțiunea cerută necesită <b>privilegii de administrator</b>. Introduceți mai jos parola de <b>root</b> sau apăsați pe „Ignoră” pentru a continua cu permisiunile actuale.

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below.
ro: Acțiunea cerută necesită <b>privilegii de administrator</b>. Introduceți mai jos parola pentru <b>root</b>.

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below or click Ignore to continue with your current privileges.
ro: Acțiunea cerută necesită privilegii suplimentare. Introduceți mai jos parola pentru <b>%1</b> sau apăsați pe „Ignoră” pentru a continua cu permisiunile actuale.

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below.
ro: Acțiunea cerută necesită privilegii suplimentare. Introduceți mai jos parola pentru <b>%1</b>.

en: Conversation with su failed.
ro: Conversația cu „su” a eșuat.

en: The program 'su' could not be found.<br />Ensure your PATH is set correctly.
ro: Programul „su” nu a putut fi găsit.<br />Asigurați-vă că variabila de mediu PATH este stabilită corect.

en: Permission denied.<br />Possibly incorrect password, please try again.<br />On some systems, you need to be in a special group (often: wheel) to use this program.
ro: Accesul este interzis. <br/>Parola a fost posibil greșită, vă rugăm încercați din nou.<br/> Pe unele sisteme, trebuie să faceți parte dintr-un grup special (de obicei: wheel) pentru a folosi această aplicație.

en: Internal error: illegal return from SuProcess::checkInstall()
ro: Eroare internă: Valoare eronată de la SuProcess::checkInstall()
