kde-cli-tools - en to ro translation catalogue (18 entries)

en: 
    Syntax:
ro: 
    Sintaxă:

[ctx: The argument is the command "kioclient openProperties"]
en:   %1 'url'
                # Opens a properties dialog of 'url'
ro:   %1 'url'
                # Deschide un dialog cu proprietăți pentru „url”

[ctx: The argument is the command "kioclient appmenu"]
en:   %1
                # Opens a basic application launcher
ro:   %1
                # Deschide un lansator de aplicații simplu

en:   kioclient exec file:/root/Desktop/emacs.desktop
                 // Starts emacs
ro:   kioclient exec file:/root/Desktop/emacs.desktop
                 // Lansează emacs

en: KIO Client
ro: Client KIO

en: Command-line tool for network-transparent operations
ro: Instrument în linie de comandă pentru operații transparente pentru rețea

en: Overwrite destination if it exists (for copy and move)
ro: Suprascrie destinația dacă există (pentru copiere și mutare)

en: file or URL
ro: fișier sau URL

en: urls...
ro: url-uri…

en: Source URL or URLs
ro: URL sau URL-urile sursă

en: Destination URL
ro: URL-ul destinație

en: Show available commands
ro: Arată comenzile disponibile

en: Command (see --commands)
ro: Comandă (vezi --commands)

en: command
ro: comandă

en: Arguments for command
ro: Argumente pentru comandă

[ctx: @info:shell]
en: %1: Syntax error, not enough arguments
ro: %1: eroare de sintaxă: argumente insuficiente

[ctx: @info:shell]
en: %1: Syntax error, too many arguments
ro: %1: eroare de sintaxă: prea multe argumente

[ctx: @info:shell]
en: %1: Syntax error, unknown command '%2'
ro: %1: eroare de sintaxă: comandă „%2” necunoscută
