kde-cli-tools - en to sa translation catalogue (10 entries)

en: Broadcast Notifications
sa: प्रसारण सूचनाएँ

en: A tool that emits a notification for all users by sending it on the system DBus
sa: एकं साधनं यत् सिस्टम् DBus इत्यत्र प्रेषयित्वा सर्वेषां उपयोक्तृणां कृते सूचनां उत्सर्जयति

en: (c) 2016 Kai Uwe Broulik
sa: (ग) 2016 कै उवे ब्रौलिक

en: Name of the application that should be associated with this notification
sa: अस्याः सूचनायाः सह सम्बद्धस्य अनुप्रयोगस्य नाम

en: A brief one-line summary of the notification
sa: सूचनायाः संक्षिप्तः एकपङ्क्तिसारांशः

en: Icon for the notification
sa: सूचनायाः कृते चिह्नम्

en: A comma-separated list of user IDs this notification should be sent to. If omitted, the notification will be sent to all users.
sa: अल्पविरामेन पृथक्कृता उपयोक्तृ-ID-सूची यस्मै एषा सूचना प्रेषणीया । यदि लोप्यते तर्हि सूचना सर्वेभ्यः उपयोक्तृभ्यः प्रेषिता भविष्यति ।

en: Timeout for the notification
sa: सूचनायाः समयसमाप्तिः

en: Keep the notification in the history until the user closes it
sa: यावत् उपयोक्ता न पिधाति तावत् सूचनां इतिहासे स्थापयन्तु

en: The actual notification body text
sa: वास्तविकः सूचनाशरीरपाठः
