kde-cli-tools - en to sa translation catalogue (39 entries)

en: KDE su
sa: ते कुत्र सन्ति ?

en: Runs a program with elevated privileges.
sa: उन्नतविशेषाधिकारयुक्तं कार्यक्रमं चालयति ।

en: Copyright (c) 1998-2000 Geert Jansen, Pietro Iglio
sa: प्रतिलिपि अधिकार (ग) 1998-2000 Geert Jansen, Pietro Iglio

en: Geert Jansen
sa: गेर्ट जान्सेन्

en: Maintainer
sa: परिपालकः

en: Pietro Iglio
sa: पिएत्रो इग्लिओ

en: Original author
sa: मूल लेखक

en: Specifies the command to run as separate arguments
sa: पृथक् तर्करूपेण चालयितुं आदेशं निर्दिशति

en: Specifies the command to run as one string
sa: एकं स्ट्रिंग् रूपेण चालयितुं आदेशं निर्दिशति

en: Run command under target uid if <file> is not writable
sa: यदि <file> लेखनीयं नास्ति तर्हि target uid इत्यस्य अधः आदेशं चालयन्तु

en: Specifies the target uid
sa: लक्ष्य uid निर्दिशति

en: Do not keep password
sa: गुप्तशब्दं न रक्षन्तु

en: Stop the daemon (forgets all passwords)
sa: डेमनं स्थगयन्तु (सर्वं गुप्तशब्दं विस्मरति)

en: Enable terminal output (no password keeping)
sa: टर्मिनल् आउटपुट् सक्षमं कुर्वन्तु (गुप्तशब्दरक्षणं नास्ति)

en: Set priority value: 0 <= prio <= 100, 0 is lowest
sa: प्राथमिकता मूल्यं सेट् कुर्वन्तु: 0 <= prio <= 100, 0 न्यूनतमम् अस्ति

en: Use realtime scheduling
sa: वास्तविकसमयनिर्धारणस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: Do not display ignore button
sa: अवहेलना बटनं न प्रदर्शयन्तु

en: Specify icon to use in the password dialog
sa: गुप्तशब्दसंवादे उपयोक्तुं चिह्नं निर्दिशन्तु

en: Do not show the command to be run in the dialog
sa: संवादे चालनीयं आदेशं न दर्शयन्तु

[ctx: Transient means that the kdesu app will be attached to the app specified by the winid so that it is like a dialog box rather than some separate program]
en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
sa: winid द्वारा निर्दिष्टस्य X app कृते संवादं क्षणिकं करोति

en: Embed into a window
sa: एकस्मिन् विण्डो मध्ये एम्बेड् कुर्वन्तु

en: Cannot execute command '%1'.
sa: '%1' इति आदेशं निष्पादयितुं न शक्यते ।

en: Cannot execute command '%1'. It contains invalid characters.
sa: '%1' इति आदेशं निष्पादयितुं न शक्यते । अस्मिन् असिद्धवर्णाः सन्ति ।

en: Illegal priority: %1
sa: अवैध प्राथमिकता : %1

en: No command specified.
sa: न आदेशः निर्दिष्टः ।

en: Su returned with an error.
sa: सु दोषं कृत्वा प्रत्यागतवान्।

en: Command:
sa: आदेश:

en: realtime:
sa: वास्तविकसमयः :

en: Priority:
sa: पूर्ववर्तिता:

en: Run as %1
sa: %1 इति रूपेण चालयन्तु

en: Please enter your password below.
sa: कृपया अधः स्वस्य गुप्तशब्दं प्रविशतु।

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below or click Ignore to continue with your current privileges.
sa: भवता अनुरोधितस्य क्रियायाः <b>मूलविशेषाधिकारस्य</b> आवश्यकता वर्तते | कृपया अधः <b>root इत्यस्य</b> गुप्तशब्दं प्रविशन्तु अथवा वर्तमानविशेषाधिकारं निरन्तरं कर्तुं Ignore नुदन्तु ।

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below.
sa: भवता अनुरोधितस्य क्रियायाः <b>मूलविशेषाधिकारस्य</b> आवश्यकता वर्तते | कृपया अधः <b>root इत्यस्य</b> गुप्तशब्दं प्रविशन्तु ।

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below or click Ignore to continue with your current privileges.
sa: भवता याचितस्य क्रियायाः अतिरिक्तविशेषाधिकारस्य आवश्यकता वर्तते । कृपया अधः <b>%1</b> कृते गुप्तशब्दं प्रविशन्तु अथवा वर्तमानविशेषाधिकारं निरन्तरं कर्तुं उपेक्षां नुदन्तु ।

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below.
sa: भवता याचितस्य क्रियायाः अतिरिक्तविशेषाधिकारस्य आवश्यकता वर्तते । कृपया अधः <b>%1</b> कृते गुप्तशब्दं प्रविशतु ।

en: Conversation with su failed.
sa: सु इत्यनेन सह वार्तालापः असफलः अभवत् ।

en: The program 'su' could not be found.<br />Ensure your PATH is set correctly.
sa: &#39;सु&#39; इति कार्यक्रमः न लब्धः ।<br /> सुनिश्चितं कुर्वन्तु यत् भवतः PATH सम्यक् सेट् अस्ति।

en: Permission denied.<br />Possibly incorrect password, please try again.<br />On some systems, you need to be in a special group (often: wheel) to use this program.
sa: अनुमतिः अङ्गीकृता।<br /> सम्भवतः अशुद्धगुप्तशब्दः, कृपया पुनः प्रयासं कुर्वन्तु ।<br /> केषुचित् प्रणालीषु, अस्य कार्यक्रमस्य उपयोगाय भवन्तः विशेषसमूहे (प्रायः: चक्रं) भवितुम् अर्हन्ति ।

en: Internal error: illegal return from SuProcess::checkInstall()
sa: आन्तरिकदोषः: SuProcess::checkInstall() तः अवैधं प्रत्यागमनम्
