filetypes - en to si translation catalogue (58 entries)

en: Show file in embedded viewer
si: ගොණුව තිළැලි දර්ශකයේ පෙන්වන්න

en: Show file in separate viewer
si: ගොණුව වෙන්වූ දර්ශකයක පෙන්වන්න

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
si: මෙම බොත්තම තෝරාගත් ගොනුවට අදාල අයිකනය පෙන්වයි.වෙනස් අයිකනයක් තෝරාගැනීමට එය මත ක්ලික් කරන්න.

en: Filename Patterns
si: ගොනු නාම රටා

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
si: තෝරාගත් ගොනු වර්ගයේ ගොනු හඳුනාගැනීමට යොදාගත හැකි රටා ලැයිස්තුවක් මෙම කොටුවේ අඩංගු වේ. උදාහරණයක් ලෙස, *.txt රටාව 'text/plain' ගොනු වර්ගයට අදාල වේ; '.txt' ගෙන් අවසන් වන සියළු ගොනු සරල පෙළ ගොනු ලෙස හඳුනාගැනේ.

en: Add...
si: එක් කරන්න...

en: Add a new pattern for the selected file type.
si: තෝරාගත් ගොනු වර්ගයට නව රටාවක් එක් කරන්න.

en: Remove
si: ඉවත් කරන්න

en: Remove the selected filename pattern.
si: තෝරාගත් ගොනු නාම රටාව ඉවත් කරන්න

en: Description:
si: විස්තරය

en: You can enter a short description for files of the selected file type (e.g. 'HTML Page'). This description will be used by applications like Konqueror to display directory content.
si: ඔබට තෝරාගත් ගොනු වර්ගයට අදාල ගොණු සඳහා කෙටි විසතරයක් ඇතුළත් කල හැක (උදා. 'HTML පිටුවක්') මෙම තොරතුරු Konqueror වැනි භාවිත යෙදවුම් විසින් බහාළුම් අන්තර්ගත පෙන්වීම සඳහා යොදා ගනී.

en: &General
si: සාමාන්‍ය (&G)

en: &Embedding
si: තිළැලෙමින් (&E)

en: Add New Extension
si: නව දිගුව එක් කරන්න

en: Extension:
si: දිගුව:

en: File type %1
si: %1 ගොනු වර්‍ගය

en: Use settings for '%1' group
si: '%1' කණඩායම සඳහා සැකසුම් භාවිත කරන්න

en: <p><h1>File Associations</h1> This module allows you to choose which applications are associated with a given type of file. File types are also referred to as MIME types (MIME is an acronym which stands for "Multipurpose Internet Mail Extensions").</p><p> A file association consists of the following: <ul><li>Rules for determining the MIME-type of a file, for example the filename pattern *.png, which means 'all files with names that end in .png', is associated with the MIME type "image/png";</li> <li>A short description of the MIME-type, for example the description of the MIME type "image/png" is simply 'PNG image';</li> <li>An icon to be used for displaying files of the given MIME-type, so that you can easily identify the type of file in a file manager or file-selection dialog (at least for the types you use often);</li> <li>A list of the applications which can be used to open files of the given MIME-type -- if more than one application can be used then the list is ordered by priority.</li></ul> You may be surprised to find that some MIME types have no associated filename patterns; in these cases, KDE is able to determine the MIME-type by directly examining the contents of the file.</p>
si: <p><h1>ගොනු සහයෝගීතාව</h1> මෙම මොඩියුලය ගෙනලද ගොනු වර්‍ගය කුමන යෙදුමක් සමඟ සහයෝගී වන්නේදැයි තෝරාගැනීමට ඉඩදේ ගොනු වර්‍ග MIME වර්‍ග ලෙසද හැඳින් වේ (MIME යනු "බහුකාර්‍යය අන්තර්ජාල තැපැල් දිගු" වේ).</p><p> ගොනු සහයෝගීතාවේ පහත දෑ අඩංගු වේ: <ul><li>ගොනුවේ MIME-වර්‍ගය හඳුනාගැනීම සඳහා නීති උදාහරණයක් ලෙස *.png ගොනු නාම රටාව, එනම් '.png දිගුවෙන් අවසන් වන සියළුම ගොනු වල MIME වර්‍ගය "පින්තූර/png" වේ;</li> <li>MIME-වර්‍ගයේ කෙටි හැඳින්වීමක්, උදාහරණයක් ලෙස "පින්තූර/png" MIME වර්‍ගයක විස්තරය  'PNG පින්තූරය' කි;</li> <li>දෙනලද MIME-වර්‍ගයේ ගොනු පෙන්වීම සඳහා භාවිත වන අයිකනය, එම නිසා ඔබට ගොනු කළමනාකරුගේදී හෝ  ගොනු තේරීම් සංවාද වලදී පහසුවෙන් ගොනු වර්‍ගය හඳුනා ගත හැක (අවම වශයෙන් ඔබ නිතර භාවිත කරන ගොනු වර්‍ග වත්);</li> <li>දෙනලද MIME-වර්‍ගයේ ගොනු විවෘත කිරීමට භාවිත කල හැකි යෙදුම් ලැයිස්තුව-- එක් යෙදුමකට වඩා එකවර තෝරාගත හැකි අතර එවිට ලැයිස්තුව ප්‍රමුඛතා පිළිවෙලට පෙළගැසේ.</li></ul> ඇතැම් MIME වර්‍ග ගොනු නාම රටා සමඟ කිසිඳු සහයෝගයක් නොදක්වන බව ඔබ පුදුමයට පත්කරනු ඇත; එවන් සවස්ථා වලදී, KDE හට ගොනු අන්තර්‍ගතය පිරික්සා ඍජුව MIME-වර්‍ගය හඳුනාගත හැක.</p>

en: Enter a part of a filename pattern, and only file types with a matching file pattern will appear in the list. Alternatively, enter a part of a file type name as it appears in the list.
si: ගොනු නාම රටාවේ කොටසක් එක් කරන්න, ගොණු රටාවට ගැලපෙන ගොණු වර්‍ග පමණක් පහත ලැයිස්තුවේ දැක්වේ. ඊට අමතරව, ලැයිස්තුගත වන විට ගොණු වර්‍ගයේ නමේ කොටසක් ඇතුළත් කරන්න.

en: Known Types
si: දන්නා වර්‍ග

en: Here you can see a hierarchical list of the file types which are known on your system. Click on the '+' sign to expand a category, or the '-' sign to collapse it. Select a file type (e.g. text/html for HTML files) to view/edit the information for that file type using the controls on the right.
si: මෙහිදී ඔබට ඔබේ පද්ධතියේ හඳුනාගත් ගොනු වර්‍ග වල ධූරාවලීය ලැයිස්තුවක් දැකිය හැක. ප්‍රවර්‍ගය විහිදවීමට '+' ලකුණ මත ක්ලික් කරන්න, වැසීමට '-' ලකුණ භාවිත කරන්න. ගොනු වර්‍ගයක් තෝරාගගෙන  (උදා. HTML ගොනු සඳහා පෙළ/html හෝ දසුන/සකසන්න එම ගොනු වර්‍ගයට අදාල තොරතුරු දකුණේ ඇති පාලක මගින් සකසන්න.

en: Click here to add a new file type.
si: නව ගොනු වර්‍ගයක් එක් කිරීම සඳහා මෙහි ක්ලික් කරන්න

en: &Remove
si: ඉවත් කරන්න (&R)

en: Select a file type by name or by extension
si: නාමයෙන් හෝ දිගුවෙන් ගොණු වර්‍ගයක් තෝරන්න

en: &Revert
si: ආපසු යන්න (&R)

en: Revert this file type to its initial system-wide definition
si: මෙම ගොනු වර්‍ගය එහි තනි පද්ධති-ව්‍යාප්ත හැඳින්වීමට ආපසු ගෙනයන්න

en: Click here to revert this file type to its initial system-wide definition, which undoes any changes made to the file type. Note that system-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
si: මෙම ගොනු වර්‍ගය එහි තනි පද්ධති-ව්‍යාප්ත හැඳින්වීම වෙත ආපසු ගෙනයාමට මෙහි ක්ලික් කරන්න, එය ගොනු වර්‍ගයට සිදුකල ඕනෑම වෙනස්කමක් අවලංගු කරයි. පද්ධති ව්‍යාප්ත ගොනු වර්‍ග මකාදැමිය නොහැකි බව සලකන්න. කෙසේවුවත් ඔබට ඒවා භාවිතය අවම කිරීම සඳහා ඒවායේ රටා ලැයිස්තුව හිස් කල හැක (එහෙත් ගොනු අන්තර්‍ගතය මගින් ගොනු වර්‍ගය හඳුනාගැනීම් තවමත් භාවිතයේ තිබිය හැක).

en: Delete this file type definition completely
si: මෙම ගොනු වර්ග හැදින්වීම සම්පූර්ණයෙන් මකාදමන්න

en: Click here to delete this file type definition completely. This is only possible for user-defined file types. System-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
si: මෙම ගොනු වර්ග හැඳින්වීම සම්පූර්ණයෙන් ඉවත් කිරීමට මෙහි ක්ලික් කරන්න. මෙය අදාල වන්නේ පරිශීලක විසින්-දෙනලද  ගොනු වර්ග සඳහා පමණි. පද්ධති ව්‍යාප්ත ගොනු වර්ග මකාදැමිය නොහැක. කෙසේවුවත් ඔබට භාවිත වීමේ හැකියාව අවම කිරීම සඳහා ඔවුන්ගේ රටා හිස් කල හැක. (එහෙත් ගොනු අන්තර්ගතයන්හී ගොනු වර්ග හැඳින්වීම ඒවා භාවිත වීමට හේතු වේ).

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
si: KDE ගොනු වර්ග සකසනය -  තනි ගොනු වර්ගයක් සැකසීම සඳහා සරල කල සංස්කරණයකි

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
si: winid විසින් දෙනලද කවුළුව සඳහා මෙම සංවාදය සහයෝගී කරන්න

en: File type to edit (e.g. text/html)
si: සැකසීම සඳහා ගොණු වර්ගයක් (උදා. පෙළ/html)

en: %1 File
si: %1 ගොනුව

en: Edit File Type %1
si: %1  ගොණු වර්ගය සකසන්න

en: Create New File Type %1
si: %1 නව ගොණු වර්ගය සාදන්න

en: Application Preference Order
si: භාවිතයෙදවුම් අභිප්‍රේත පිළිවෙල

en: Services Preference Order
si: සේවා අභිප්‍රේත පිළිවෙල

en: This is a list of applications associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select "Open With...". If more than one application is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
si: මෙය තෝරාගත් ගොනු වර්‍ගයේ ගොනු සමග සහයෝගී වන යෙදුම් ලැයිස්තුවයි. Konqueror සන්දර්භ මෙනුවේ "සමඟ විවෘත කරන්න" අභිප්‍රේතය තෝරාගත් විට මෙම ලැයිස්තුව දැක්වේ. මෙම ගොනු වර්‍ගයට එකකට වඩා වැඩි යෙදුම් ගණනක් සහයෝගී විට, ලැයිස්තුව ප්‍රමුඛතාව මත පෙළ ගැසෙන අතර ඉහළින්ම තැබෙන යෙදුට අනික්වාට වඩා වැඩි ප්‍රමුඛතාවක් හිමිවේ.

en: This is a list of services associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select a "Preview with..." option. If more than one service is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
si: මෙය තෝරාගත් ගොනු වර්‍ගයේ ගොනු සමග සහයෝගී වන සේවා ලැයිස්තුවයි. Konqueror සන්දර්භ මෙනුවේ "සමඟ පෙරදක්වන්න" අභිප්‍රේතය තෝරාගත් විට මෙම ලැයිස්තුව දැක්වේ. මෙම ගොනු වර්‍ගයට එකකට වඩා වැඩි සේවා ගණනක් සහයෝගී විට, ලැයිස්තුව ප්‍රමුඛතාව මත පෙළ ගැසෙන අතර ඉහළින්ම තැබෙන සේවාවට අනික්වාට වඩා වැඩි ප්‍රමුඛතාවක් හිමිවේ.

en: Move &Up
si: ඉහළට ගෙනයන්න  (&U)

en: Assigns a higher priority to the selected
    application, moving it up in the list. Note:  This
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
si: තෝරාගත් භාවිතයෙදවුමට ඉහළ ප්‍රමුඛතාවක් දීම සඳහා
    එය මෙම ලැයිස්තුවේ ඉහළට ගෙනයන්න. මෙය අදාල වන්නේ 
    ගොනු වර්ගය එක් භාවිත යෙදවුමකට වඩා සහාය දක්වනෙනේ නම්
    පමණි.

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
si: තෝරාගත් සේවාවට ඉහළ ප්‍රමුඛතාවක් දීම සඳහා
    එය ලැයිස්තුවේ ඉහළට ගෙනයන්න.

en: Move &Down
si: පහළට ගෙනයන්න (&D)

en: Assigns a lower priority to the selected
    application, moving it down in the list. Note: This 
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
si: තෝරාගත් භාවිතයෙදවුමට අඩු ප්‍රමුඛතාවක් දීම සඳහා
    එය මෙම ලැයිස්තුවේ පහළට ගෙනයන්න. මෙය අදාල වන්නේ 
    ගොනු වර්ගය එක් භාවිත යෙදවුමකට වඩා සහාය දක්වනෙනේ නම්
    පමණි.

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
si: තෝරාගත් සේවාවට අඩු ප්‍රමුඛතාවක් දීම සඳහා
    එය ලැයිස්තුවේ පහළට ගෙනයන්න.

en: Add a new application for this file type.
si: මෙම ගොනු වර්ගය සඳහා නව භාවිතයෙදවුමක් එක් කරන්න

en: Edit...
si: සකසන්න...

en: Edit command line of the selected application.
si: තෝරාගත් භාවිත යෙදවුමේ විධානීය රේඛාව සකසන්න

en: Remove the selected application from the list.
si: තෝරාගත් භාවිතයෙදවුම ලැයිස්තුවෙන් ඉවත් කරන්න.

[ctx: No applications associated with this file type]
en: None
si: කිසිවක් නැත

[ctx: No components associated with this file type]
en: None
si: කිසිවක් නැත

en: Add Service
si: සේවාවක් එක් කරන්න

en: Select service:
si: සේවාව තෝරන්න

en: Create New File Type
si: නව ගොනු වර්ගයක් සාදන්න

en: Group:
si: සමූහය:

en: Select the category under which the new file type should be added.
si: නව ගොනු වර්ගය එක් විය යුත්තේ කුමන ප්‍රවර්ගය යටතේදැයි තෝරන්න.

en: Type name:
si: වර්‍ග නාමය:

en: Type the name of the file type. For instance, if you selected 'image' as category and you type 'custom' here, the file type 'image/custom' will be created.
si: ගොනු වර්ගයේ නාමය ලියන්න, උදාහරණයක් ලෙස ඔබ 'පිලිඹිබු' යන්න ප්‍රවර්ගය ලෙස තෝරාගත්තේ නම් හා මෙහි 'රුචි' ලෙස ලියුවේනම්, නව ගොනු වර්ගය 'පිළිඹිබු/රුචි' ලෙස සෑදේ.
