ktraderclient5 - en to sr translation catalogue (6 entries)

en: David Faure
sr: Давид Фор

en: A command-line tool for querying the KDE trader system
sr: Алатка командне линије за упитивање КДЕ‑овог система трговаца

en: A MIME type
sr: МИМЕ тип

en: A servicetype, like KParts/ReadOnlyPart or KMyApp/Plugin
sr: Тип сервиса, као KParts/ReadOnlyPart или KMyApp/Plugin

en: A constraint expressed in the trader query language
sr: Ограничење изражено упитним језиком трговаца

en: Output only paths to desktop files
sr: Испиши само путање до .десктоп фајлова
