kcmshell5 - en to sr@ijekavian translation catalogue (21 entries)

en: System Settings Module
sr@ijekavian: Модул Системских поставки

en: A tool to start single system settings modules
sr@ijekavian: Самостално покретање модула Системских поставки

en: (c) 1999-2016, The KDE Developers
sr@ijekavian: © 1999–2016, програмери КДЕ‑а

en: Frans Englich
sr@ijekavian: Франс Енглих

en: Maintainer
sr@ijekavian: одржавалац

en: Daniel Molkentin
sr@ijekavian: Данијел Молкентин

en: Matthias Hoelzer-Kluepfel
sr@ijekavian: Матијас Хелцер-Клипфел

en: Matthias Elter
sr@ijekavian: Матијас Елтер

en: Matthias Ettrich
sr@ijekavian: Матијас Етрих

en: Waldo Bastian
sr@ijekavian: Валдо Бастијан

en: List all possible modules
sr@ijekavian: Списак свих могућих модула

en: Configuration module to open
sr@ijekavian: Контролни модул који треба отворити

en: Specify a particular language
sr@ijekavian: Покрени на одређеном језику

en: Do not display main window
sr@ijekavian: Без главног прозора

en: Arguments for the module
sr@ijekavian: Аргументи за модул

en: Use a specific icon for the window
sr@ijekavian: Користи задату иконицу за прозор

en: Use a specific caption for the window
sr@ijekavian: Користи задати натпис за прозор

en: --lang is deprecated. Please set the LANGUAGE environment variable instead
sr@ijekavian: --lang је превазиђена. Користите променљиву окружења LANGUAGE.

en: The following modules are available:
sr@ijekavian: Доступни су сљедећи модули:

en: No description available
sr@ijekavian: Нема описа

en: Could not find module '%1'. See kcmshell5 --list for the full list of modules.
sr@ijekavian: Не могу да нађем модул „%1“. Извршите „kcmshell5 --list“ за списак свих модула.
