kdesu5 - en to sr@ijekavian translation catalogue (39 entries)

en: KDE su
sr@ijekavian: КДЕ су

en: Runs a program with elevated privileges.
sr@ijekavian: Покреће програм са уздигнутим овлашћењима.

en: Copyright (c) 1998-2000 Geert Jansen, Pietro Iglio
sr@ijekavian: © 1998-2000, Герт Јансен, Пијетро Иљо

en: Geert Jansen
sr@ijekavian: Герт Јансен

en: Maintainer
sr@ijekavian: одржавалац

en: Pietro Iglio
sr@ijekavian: Пијетро Иљо

en: Original author
sr@ijekavian: првобитни аутор

en: Specifies the command to run as separate arguments
sr@ijekavian: Задаје наредбу коју треба извршити, као засебне аргументе

en: Specifies the command to run as one string
sr@ijekavian: Задаје наредбу коју треба извршити, као једну ниску

en: Run command under target uid if <file> is not writable
sr@ijekavian: Изврши наредбу под циљним УИД‑ом ако фајл није уписив

en: Specifies the target uid
sr@ijekavian: Задаје циљни УИД

en: Do not keep password
sr@ijekavian: Не памти лозинку

en: Stop the daemon (forgets all passwords)
sr@ijekavian: Заустави демон (заборавља све лозинке)

en: Enable terminal output (no password keeping)
sr@ijekavian: Укључи терминалски излаз (без памћења лозинке)

en: Set priority value: 0 <= prio <= 100, 0 is lowest
sr@ijekavian: Постави приоритет: 0 <= приоритет <= 100, 0 најнижи

en: Use realtime scheduling
sr@ijekavian: Стварновременско распоређивање

en: Do not display ignore button
sr@ijekavian: Не приказуј дугме за игнорисање

en: Specify icon to use in the password dialog
sr@ijekavian: Задаје иконицу у дијалогу за лозинке

en: Do not show the command to be run in the dialog
sr@ijekavian: Не приказуј наредбу за извршавање у дијалогу

[ctx: Transient means that the kdesu app will be attached to the app specified by the winid so that it is like a dialog box rather than some separate program]
en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
sr@ijekavian: Чини дијалог везаним за икс програм одређен ИД‑ом прозора

en: Embed into a window
sr@ijekavian: Угнезди у прозор

en: Cannot execute command '%1'.
sr@ijekavian: Не могу да извршим наредбу „%1“.

en: Cannot execute command '%1'. It contains invalid characters.
sr@ijekavian: Не могу да извршим наредбу „%1“. Садржи лоше знакове.

en: Illegal priority: %1
sr@ijekavian: Неисправан приоритет: %1

en: No command specified.
sr@ijekavian: Није наведена наредба.

en: Su returned with an error.
sr@ijekavian: su врати грешку.

en: Command:
sr@ijekavian: Наредба:

en: realtime:
sr@ijekavian: Стварновременско:

en: Priority:
sr@ijekavian: Приоритет:

en: Run as %1
sr@ijekavian: Покрени као %1

en: Please enter your password below.
sr@ijekavian: Унесите своју лозинку.

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below or click Ignore to continue with your current privileges.
sr@ijekavian: Радња коју сте захтијевали тражи <em>корјена овлашћења</em>. Унесите корјену лозинку или кликните на дугме <i>Игнориши</i> да продужите са тренутним овлашћењима.

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below.
sr@ijekavian: Радња коју сте захтијевали тражи <em>корјена овлашћења</em>. Унесите испод <b>корјену</b> лозинку.

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below or click Ignore to continue with your current privileges.
sr@ijekavian: Радња коју сте захтијевали тражи додатна овлашћења. Унесите испод лозинку корисника <b>%1</b> или кликните на дугме <i>Игнориши</i> да продужите са тренутним овлашћењима.

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below.
sr@ijekavian: Радња коју сте захтијевали тражи додатна овлашћења. Унесите испод лозинку корисника <b>%1</b>.

en: Conversation with su failed.
sr@ijekavian: Разговор са su није успио.

en: The program 'su' could not be found.<br />Ensure your PATH is set correctly.
sr@ijekavian: Наредба <tt>su</tt> није пронађен.<br />Провјерите да ли је <tt>$PATH</tt> исправно постављена.

en: Permission denied.<br />Possibly incorrect password, please try again.<br />On some systems, you need to be in a special group (often: wheel) to use this program.
sr@ijekavian: Дозвола одбијена.<br />Можда је лозинка погрешна, покушајте поново.<br />На неким системима морате бити у специјалној групи (често: <tt>wheel</tt>) да бисте користили овај програм.

en: Internal error: illegal return from SuProcess::checkInstall()
sr@ijekavian: Унутрашња грешка: неисправно враћање из „SuProcess::checkInstall()“
