ktraderclient5 - en to sr@latin translation catalogue (6 entries)

en: David Faure
sr@latin: David For

en: A command-line tool for querying the KDE trader system
sr@latin: Alatka komandne linije za upitivanje KDE‑ovog sistema trgovaca

en: A MIME type
sr@latin: MIME tip

en: A servicetype, like KParts/ReadOnlyPart or KMyApp/Plugin
sr@latin: Tip servisa, kao KParts/ReadOnlyPart ili KMyApp/Plugin

en: A constraint expressed in the trader query language
sr@latin: Ograničenje izraženo upitnim jezikom trgovaca

en: Output only paths to desktop files
sr@latin: Ispiši samo putanje do .desktop fajlova
