ktraderclient - en to tr translation catalogue (6 entries)

en: KTraderClient
tr: KTrader İstemcisi

en: A command-line tool for querying the KDE trader system
tr: KDE ticari sisteminde sorgu yapabilmek için bir komut satırı aracı

en: A MIME type
tr: Bir MIME türü

en: A servicetype, like KParts/ReadOnlyPart or KMyApp/Plugin
tr: Bir hizmet türü, KParts/ReadOnlyPart ya da KMyApp/Plugin gibi

en: A constraint expressed in the trader query language
tr: Trader sorgulama dilinde bir sınırlandırıcı kullanıldı

en: Output only paths to desktop files
tr: Çıktı yalnızca masaüstü dosyalarına yoldur
