kde-cli-tools - en to tr translation catalogue (7 entries)

en: Inhibit various desktop functions whilst a command runs
tr: Bir komut çalışırken çeşitli masaüstü işlevlerini engelle

en: Inhibit power management
tr: Güç yönetimini engelle

en: Inhibit screensaver
tr: Ekran koruyucusunu engelle

en: Inhibit colour correction (night mode)
tr: Renk düzeltmesini engelle (gece kipi)

en: Inhibit notifications (Do not disturb)
tr: Bildirimleri engelle (Rahatsız Etmeyin)

en: Command with arguments to run
tr: Çalıştırılacak argümanlar içeren komut

[ctx: Script as in shell script]
en: Running Script
tr: Betik çalışıyor
